Smary rowerowe i oleje do łańcucha rowerowego

( ilość produktów: 45 )

Zadbaj o swój łańcuch i części mechaniczne – postaw na dostępne w naszej ofercie smary rowerowe

Jesteśmy jednym z największych sklepów sportowych w Polsce, który posiada nie tylko asortyment przeznaczony dla sportowców, ale też ułatwiający dbanie o ich sprzęt – w tym rowery. Z tego względu w bogatej ofercie znalazły się różnego rodzaju smary rowerowe, które zapewniają prawidłową pracę elementów mechanicznych jednośladów.

Nasze smary rowerowe wykonane zostały przez sprawdzonych producentów, a wśród nich m.in. SQUIRT, CERAMIC SPEED czy WEND. Stworzone są w oparciu o składniki przyjazne dla środowiska i niepowodujące zagrożenia dla użytkowników. Każdy smar do roweru czy olej do roweru został sprawdzony przez odpowiednie organy i zapewnia odpowiednią jakość pracy.

Dlaczego wykorzystanie smarów rowerowych jest tak ważne?

Przede wszystkim nałożone smary rowerowe zapewniają prawidłowe tarcie podczas jazdy. Olej do łańcucha rowerowego skutecznie chłodzi elementy metalowe i zapewnia im skuteczną pracę. To z kolei przekłada się na bardziej komfortową jazdę (wymagającą mniejszego wysiłku przy generowaniu jednocześnie dużo większej mocy).

Jednak smary rowerowe i olej do łańcucha rowerowego to także kompleksowa pielęgnacja. Stosowanie tego typu środków ogranicza zużycie metalowych ogniw tej części. Im mniejsze jest tarcie i bardziej swobodna praca, tym mniejsze ryzyko, że łańcuch w nieodpowiednim momencie zleci z kasety, a nawet urwie się podczas pedałowania. Warto mieć to na uwadze szczególnie w przypadku, gdy startujesz w zawodach sportowych, które są sporym obciążeniem dla pojazdu.

W jaki sposób prawidłowo czyścić łańcuch rowerowy?

Na początku najlepiej zdejmij łańcuch z kasety. To ułatwi dokładne czyszczenie elementu. Następnie – wykorzystując miękką szmatkę i odpowiednie środki – oczyść jego powierzchnię z brudu, starego smaru oraz piasku. Możesz wykorzystać do tego też specjalną szczotkę z drutów.

Po wyczyszczeniu łańcucha zacznij jego konserwację. Najpierw postaraj się nasmarować całość stosując wysokiej jakości smar. Następnie naoliw kolejne ogniwa. Taką czynność warto powtarzać przed i po sezonie, a także po bardziej wymagającej trasie, która mogła znacznie obciążyć łańcuch.

Jakiego rodzaju smary rowerowe i olej do łańcucha rowerowego znajdziesz w naszej ofercie?

Posiadamy smary do roweru przeznaczone do jednośladów typu MTB czy rowerów szosowych. Otrzymasz takie produkty jak olej do roweru mokry, zawierający ceramiczne składniki wzmacniające, smar na sucho z dodatkami pielęgnującymi czy oleje z woskiem. Specjalnie dla naszych Klientów przygotowaliśmy także kompleksowe zestawy do czyszczenia i pielęgnacji kasety czy łańcucha rowerowego, pasty i wiele innych kosmetyków.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się z kompleksową ofertą kosmetyków i środków do pielęgnacji łańcucha, a także innych części rowerowego wyposażenia. Nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o ich właściwościach i zastosowaniu. Pomożemy w doborze odpowiednich środków i wskażemy w jaki sposób najlepiej je stosować.

pixel