Kaski rowerowe damskie i męskie

( ilość produktów: 58 )

Profesjonalne kaski rowerowe - damskie i męskie

Profesjonalne kaski rowerowe to sprzęt odpowiadający za bezpieczeństwo kolarza na trasie i za nadanie mu bardziej aerodynamicznej sylwetki podczas jazdy. To bardzo ważne, zwłaszcza podczas jazdy indywidualnej na czas, gdy kolarz nie ma możliwości ukrycia się w peletonie. To, jak wybrać kask rowerowy jest zależne od wielu czynników, jednak w naszym sklepie mamy tak szeroki wybór, że z pewnością każdy kolarz wybierze produkt spełniający jego oczekiwania.

Jeśli zależy Ci na urwaniu cennych sekund podczas przejazdu na stosunkowo krótkim dystansie kolarskim na przykład przy okazji zawodów triathlonowych, to zapoznaj się z naszą ofertą na wysokiej jakości kaski szosowe oraz inne rodzaje profesjonalnych kasków rowerowych o specyficznych właściwościach. Do Twojej dyspozycji przygotowaliśmy kilkanaście różnych modeli kasków szosowych, MTB, rekreacyjnych i triathlonowych wraz z dedykowanym im osprzętem technicznym, takim jak wymienne szybki do kasków. Jest to sprzęt sprowadzany od najlepszych światowych producentów, charakteryzujący się doskonałą jakością wykonania, nowoczesnym wyglądem, dużą trwałością i wysokim poziomem oferowanej wygody użytkowej. Zachęcamy również do poznania innych akcesoriów rowerowych oferowanych przez sklep triathlonowy Tri Centre i ich zakupu. Naprawdę warto! Nie czekaj, tylko sprawdź!

Kaski rowerowe miejskie, szosowe i wiele więcej

Proponujemy wysokiej jakości kaski rowerowe, wykonane z użyciem najnowocześniejszych technologii. Niektóre modele zostały wyposażone chociażby w innowacyjną szybkę Vautron z powłoką fotochromatyczną, dopasowującą zaciemnienie do panujących warunków atmosferycznych. Część wersji posiada również unikalny system AIRfit, który zapewnia optymalny przepływ powietrza. Praktycznym rozwiązaniem są nadto metalowe siateczki przeciw insektom, a także systemy szybkiej regulacji Flip-up. Oczywiście wszystkie dostępne w naszym sklepie kaski rowerowe mają też niezwykle wytrzymałą konstrukcję, wykonaną najczęściej w technologii in-mold. Proponujemy różnorodne kaski na rower – szosowe, miejsce, kaski rowerowe męskie oraz damskie. Nasze kaski rowerowe oferują przy tym doskonały design, dlatego przypadną one do gustu osobom, które bardzo zwracają uwagę na odpowiedni dobór poszczególnych elementów swojego kolarskiego stroju. Sprawdź naszą bogatą ofertę produktów. Zapraszamy do zakupu.

Budowa kasku rowerowego

Najważniejszym elementem kasku rowerowego jest jego korpus. To od jego wytrzymałości zależy to, czy odpowiednio zamortyzuje ewentualne uderzenie. Kupując kask zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy został on wykonany z wysokiej jakości materiałów niepozostawiających złudzeń co do tego, że wytrzymają uderzenie o asfalt lub kamień. W naszym asortymencie dostępne są tylko produkty, które w tej kwestii dają rękojmie bezpieczeństwa i pochodzą od producentów wybieranych także przez wyczynowych kolarzy, co świadczy o ich jakości.

Pod kopułą kasku znajduje się jednak niemniej istotna pianka amortyzująca. To od niej w dużej mierze zależy komfort użytkowania kasku, a także to, czy w czasie uderzenia faktycznie skutecznie je zamortyzuje i prawidłowo przeniesie przeciążenia z zewnętrznej powierzchni kasku. Uznani producenci wykorzystują materiały, które pozwalają wygodnie nosić kask, a jednocześnie sprawdzają się w sytuacjach, w których faktycznie dochodzi do uderzenia. Na jakość kasku wpływa nie tylko materiał wykonania, ale też spasowanie powyższych elementów i dopasowanie do głowy kolarza pod względem ergonomicznym.

Jak wybrać kask rowerowy?

Wybierając kask rowerowy dla siebie, należy zwrócić uwagę na to, czy dobrze trzyma się głowy i nie uwiera w żadnym miejscu. W drugiej kolejności trzeba też przeanalizować, czy kolarz po kilku godzinach dalej będzie czuł się w nim komfortowo pod względem wygody.

Następną kwestią jest sprawdzenie, czy w kasku przewidziano dostatecznie dużą ilość otworów wentylacyjnych, które są niezbędne do długotrwałego użytkowania kasku. Bez nich trudno by było wytrzymać – im więcej otworów, tym lepiej, jednak nie może być ich zbyt dużo, gdyż kask straci swoje zastosowanie. Warto też wziąć pod uwagę to, czy dany kask wygodnie się zakłada, a paski mocujące można szybko zapiąć i rozpiąć, gdy zachodzi taka potrzeba.

pixel