HJC

( ilość produktów: 4 )

Bezpieczeństwo ma znaczenie – kaski rowerowe HJC to wybór dla Ciebie

Nie ważne czy startujesz w profesjonalnych zmaganiach na szosie czy jeździsz rowerem rekreacyjnie – ochrona głowy to Twój priorytet. Podążając za najnowszymi technologiami i dbając o zdrowie i życie naszych Klientów oferujemy kaski rowerowe cenionej firmy HJC. To elementy o szerokim zastosowaniu, nadające się do jazdy triathlonowej, czasowej czy wielu innych!

W naszej ofercie mamy szeroki wybór kasków od cenionego producenta HJC, który od wielu lat specjalizuje się w produkowaniu elementów chroniących głowę przed urazami. Posiadamy asortyment bogaty w różne warianty modelowe, rozmiarowe czy kolorystyczne. Na pewno znajdziesz u nas coś idealnie dla siebie.

Dlaczego odpowiednio dobrany kask rowerowy jest tak ważny?

Kask rowerowy odpowiada za pełną ochronę najważniejszej części budowy ludzkiego ciała – głowy. Nawet najmniejszy jej uraz może skończyć się tragicznie. Czaszka osłaniająca mózg jest bowiem podatna na wstrząsy, złamania, uszkodzenia mechaniczne i pozostałe. Nawet niegroźnie wyglądający upadek bez kasku może zakończyć się m.in. wstrząśnieniem mózgu, krwiakiem, niewydolnością kory mózgowej, a nawet doprowadzić do zgonu. Z tego względu kaski rowerowe pełnią rolę ochronną. Przyjmują na siebie siłę uderzenia i osłaniają przed twardą nawierzchnią.

Poza tym pomagają osiągać odpowiednie parametry opływowe (aerodynamiczny kask jest dużo płynniej przepuszcza prąd powietrza niż goła głowa), a w przypadku posiadania szyby – ochraniają twarz przed wiatrem czy owadami podczas jazdy.

Wysokiej jakości kaski (takie jak HJC) zapewniają też wysoki poziom chłodzenia głowy, jej wentylacji i higieniczne wkładki. To wszystko przekłada się na ostateczny efekt w postaci szybkiej i bezpiecznej jazdy.

Jak dobrać kaski rowerowe do poszczególnych dyscyplin?

HJC oferuje różnego rodzaju kaski takie jak kask rowerowy na triathlon, kask czasowy czy kaski rowerowe do jazdy w peletonie. Każdy z nich pełni oczywiście rolę ochronną, ale ze względu na przeznaczenie i charakterystykę różni się budową i wykonaniem.

Kask do jazdy czasowej czy triathlonowej jest bardziej opływowy i aerodynamiczny. Posiada wykończenie z tyłu dzięki czemu opory powietrza są dużo niższe. Co więcej, kask do jazdy czasowej ma specjalną szybę chroniącą przed wiatrem, a także pełną budowę. Tego rodzaju produkty są mniej wygodne niż kask do jazdy tradycyjnej, jednak dają pole do szybszej jazdy.

Kaski rowerowe HJC – jakość specjalnie dla Ciebie

Oferujemy Ci najlepsze kaski rowerowe, a wśród nich egzemplarze uznanej firmy HJC. Znajdziesz u nas m.in. różne modele serii Adwatt adresowanej do triathlonistów i zawodników jeżdżących na czas. Gwarantują one najwyższą wytrzymałość, wygodę, komfort jazdy i właściwości aerodynamiczne. Ceniony na świecie producent zastosował najlepsze i wypracowywane przez lata technologie, aby zapewnić użytkownikom najwyższą jakość.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze kasku – serdecznie zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci wybrać najlepszy wariant.

pixel