Aminokwasy rozgałęzione BCAA

( ilość produktów: 3 )

Zacznij stosować po treningu aminokwasy rozgałęzione BCAA

Ciężki trening wytrzymałościowy zawsze wiąże się z katabolizmem mięśni. Sportowcy tacy, jako biegacze, kolarze, pływacy, czy triathloniści muszą więc zadbać o podać mikro i makro składników przyspieszających regenerację. Idealne do tego są aminokwasy rozgałęzione BCAA w formie suplementów diety. Stosowane po treningu lub nawet w jego trakcie zdecydowanie niwelują katabolizm mięśniowy, a także optymalizują proces regeneracji zaraz po treningu. Dostępne w naszej ofercie aminokwasy BCAA renomowanych firm są bardzo szybko wchłaniane do krwiobiegu, przez błyskawicznie po spożyciu mogą zostać wykorzystane do regeneracji mięśni.

Aminokwasy rozgałęzione BCAA – czy są niezbędne?

Doświadczeni sportowcy wiedzą, że tak samo jak o ciężki trening, trzeba też dbać o optymalną regenerację. Aminokwasy rozgałęzione BCAA muszą zostać dostarczone do organizmu po treningu, gdyż w przeciwnym razie regeneracja mięśni nie będzie możliwa, a efekty treningu nie będą widoczne. W normalnych warunkach aminokwasy dostarczane są wraz z pożywieniem, jednak sportowcy potrzebują ich dużo więcej, a ponadto, jeśli chcą, by regeneracja następowała w sposób optymalny, powinny być dostarczane w odpowiednich odstępach od treningu. Aminokwasy w tabletkach są więc idealnym rozwiązaniem dla osób chcących osiągać zamierzone efekty treningu.

Do dadzą aminokwasy w tabletkach?

Stosowanie BCAA dla biegaczy i kolarzy zmniejszy bolesność mięśni po treningu, a także sprawi, że kolejna jednostka treningowa będzie mogła być wykonana na 100%. Aminokwasy rozgałęzione BCAA stosowane w dłuższej perspektywie sprawiają, że w skali tygodnia lub miesiąca, można wykonać o wiele więcej intensywnych jednostek treningowych, co z kolei bezpośrednio przekłada się na wyniki osiągane później na zawodach. Ponadto BCAA stosowane na treningu zwiększają poziom energii ze względu na inny sposób trawienia, niż węglowodany. Dlatego też często wykorzystuje się BCAA połączone z odżywkami węglowodanowymi i pije je podczas trwania intensywnych jednostek treningowych.

pixel