Opaski kompresyjne - do biegania, na rower i triathlon

( ilość produktów: 60 )

Opaski kompresyjne najlepszej marki Compressport

Kompresja to nowoczesny sposób wsparcia naturalnej siły i wydolności mięśni każdego sportowca. Opaski kompresyjne dzięki umiejętnemu ściskaniu wybranych partii mięśni poprawiają krążenie krwi, a tym samym zapewniają mięśniom dostęp do większej ilości tlenu. To automatycznie przekłada się na większą sprawność działania mięśni, ich mniejsze zmęczenie i przyspieszenie potreningowej regeneracji – poprawione krążenie krwi to szybsze odprowadzanie z mięśni naturalnych produktów przemiany materii, takich jak kwas mlekowy (odpowiada za bolesne zakwasy).

Jak wybrać właściwy rozmiar opaski kompresyjnej?

Do optymalnego działania odzieży kompresyjnej niezbędne jest jej idealne dopasowanie do ciała. Opaski kompresyjne nie mogą być zatem ani zbyt luźne (nie będzie efektu kompresji), ani zbyt ciasne (stracisz swobodę ruchu). Zanim zamówisz określony model produktu, sprawdź jego rozmiar. W przypadku opasek kompresyjnych na łydki wystarczy zmierzyć obwód łydki w najszerszym jej punkcie. Podczas dokonywania pomiaru usiądź wygodnie na krześle, tak by stopy w całości przylegały do podłoża i bez napinania mięśni zmierz swoje łydki w najszerszym ich punkcie. Następnie wynik pomiaru dopasuj do wyników znajdujących się w tabeli rozmiarów – tabelę z rozmiarami znajdziesz pod każdym z produktów kompresyjnych wchodzących w skład oferty naszego sklepu. W przypadku opasek kompresyjnych na uda zmierz ich obwód tuż pod kolanem i w najszerszej, środkowej części. Wynik dopasuj do rozmiarów w tabeli opasek Compressport.

Dlaczego Compressport?

Na stronach sklepu Tri Centre znajdziesz wyłącznie najlepsze modele odzieży kompresyjnej dedykowane profesjonalnym sportowcom, przede wszystkim triathlonistom i miłośnikom biegów długodystansowych. Są to oryginalne opaski kompresyjne szwajcarskiej marki Compressport, lidera na światowym rynku odzieży kompresyjnej. Bazując na najnowszych osiągnięciach techniki materiałowej, firma tworzy produkty, które nie mają sobie równych na całym świecie. Odzież, w tym opaski kompresyjne Compressport produkowane są wyłącznie w Europie. Przed trafieniem do masowej produkcji, każdy produkt testowany jest w szwajcarskim ośrodku analitycznym badającym klasy kompresji. Dzięki temu wybierając opaski Compressport, masz zawsze pewność, że sięgasz po rzeczy sprawdzone, o ściśle określonych parametrach technicznych i wynikających z nich właściwościach fizycznych.

Co daje kompresja?

Kompresja to przede wszystkim sposób na zwiększenie wydolności naszych mięśni. Sięgając po opaski kompresyjne na nogi, poprawiasz krążenie krwi w największych partiach mięśniowych nóg, a tym samym dostarczasz im większą ilość tlenu. Lepiej natlenione mięśnie pracują wydajniej, wolniej się męczą i szybciej się regenerują. Kompresja to także sposób na zminimalizowanie ilości wstrząsów i drgań docierających w głąb struktur mięśniowych, a tym samym zmniejszenie liczby mikrourazów, co skutkuje szybszym przywróceniem mięśni to pełnej sprawności po intensywnym treningu lub wyczerpujących zawodach sportowych.

pixel