O marce OOfos

2023-07-07
O marce OOfos

Solidne wykonanie treningu to połowa sukcesu – równie istotny jest proces właściwej regeneracji po wysiłku. Zmęczony organizm potrzebuje wsparcia, by szybciej wrócić do pełni sił i nie mówimy tu tylko o właściwej suplementacji. Wśród produktów z kategorii recovery uwagę zwracają buty oraz klapki regeneracyjne marki amerykańskiej marki OOfos. To właśnie dzięki nim można zrelaksować się po sesji treningowej lub zawodach i tym samym zapewnić należyty relaks.

OOfos powstał na bazie wieloletnich obserwacji i doświadczeń osób działających w branży butów biegowych. Co jednak istotne, nie są to tylko produkty przeznaczone dla biegaczy. Klapki regeneracyjne świetnie sprawdzą się także u triathlonistów, kolarzy, pływaków. Na dobrą sprawę, to świetne rozwiązanie w zasadzie dla każdego aktywnego fizycznie człowieka. O ile często mówi się o wygodnym obuwiu przeznaczonym do uprawiania sportu, to nie można też zapominać o prawidłowym przebiegu regeneracji, w czym wydatnie pomagają właśnie artykuły amerykańskiej firmy.

Co wyróżnia produkty tej marki? Klapki regeneracyjne OOfos powstały w oparciu o zastosowanie autorskiej, opatentowanej pianki OOfoam. Różni się od tradycyjnej pianki EVA (znanej z butów do biegania) przede wszystkim tym, że o 37% lepiej pochłania wstrząsy przy kontakcie stopy z podłożem. Oznacza to mniejsze obciążenie dla mięśni i stóp i zdecydowanie większy komfort użytkowania. Co równie istotne, podeszwa klapek oraz butów posiada tzw. „kołyskę łuku stopy”, która działa stymulująco na łuk i podbicie, zapewniając tym samym ulgę i delikatny masaż podczas chodzenia. Ponadto, sama pianka OOfoam charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu pozwala na naturalne przetaczanie stopy. Producent, w zamyśle, tworzy produkty dla sportowców, jednak z powodzeniem można je stosować również jako klapki na basen czy też wygodne obuwie codziennego użytku.

Tradycyjne klapki nie posiadają wsparcia łuku stopy czy też amortyzacji, dlatego też nie pomogą zawodnikowi po wyczerpującym treningu czy starcie. Chcąc mieć pewność, że powrót na trening będzie szybszy, a sam odpoczynek przebiegnie prawidłowo, warto wybrać klapki regeneracyjne marki OOfos. Bogata gama modeli oraz różne wersje kolorystyczne pozwalają zawodnikom na wybór optymalnego dla siebie produktu.

klapki regeneracyjne oofos

Chcąc dowiedzieć się więcej, jak w praktyce sprawdzają się buty regeneracyjne oraz klapki OOfos, warto zapoznać się z kilkoma artykułami znajdującymi się na naszym blogu:

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2023
pixel