Klapki i sandały basenowe - na jakie warto postawić?

2019-10-23
Klapki i sandały basenowe - na jakie warto postawić?
Jeśli zaliczasz się do osób aktywnych, z pewnością pływanie – regularne lub raz na jakiś czas – nie jest Ci obce. W ciepłych miesiącach można ćwiczyć w akwenach jak rzeki czy jeziora, jednak gdy przychodzą chłodne dni, wówczas jedynym rozwiązaniem pozostaje basen. Jest to wygodne miejsce, aby rozwijać swoje umiejętności, lecz niesie ze sobą pewne ryzyko. Jakie i jak go uniknąć?

Basen – miłe miejsce, ale...

Basen to oczywiście wilgoć, a ta jak wiadomo sprzyja różnego rodzaju grzybom i infekcjom. Osoby, które nawet okazyjnie odwiedzają takie miejsca, są narażone w pewnym stopniu na grzybicę stóp. Choć nie na wszystkich pływalniach zakładanie klapek jest obowiązkowe, warto to robić nie tylko dla jej uniknięcia, ale także z prostej przyczyny, że znacznie minimalizujemy w nich ryzyko poślizgnięcia się i bolesnego upadku. W związku z tym, biorąc ze sobą na basen klapki lub sandały basenowe, zabezpieczasz się zarówno przed grzybicą, jak i bardziej poważnymi urazami.

Jak wybrać klapki dla siebie?

Kluczowym elementem przy wybieraniu klapek na basen jest rozmiar stopy – klapki basenowe muszą być do niego perfekcyjnie dopasowane, inaczej mogą ściskać i obcierać stopę (jeśli są za małe) lub spadać przy każdym ruchu (gdy ma się zbyt duże). Ponadto, możesz ich używać nie tylko na basenie, ale również na plaży czy nawet w przydomowym ogrodzie. Musisz jednak pamiętać, że klapki nie są zazwyczaj przeznaczone do dłuższego chodzenia – ciężar ciała jest w nich przekładany na palce, dlatego po jakimś czasie możesz poczuć nieprzyjemne uczucie „zmęczenie stóp”, spowodowane wzmożonym wykorzystaniem pięt i kostek.

Jeśli chodzi o fason i kolorystykę, na rynku mamy obecnie olbrzymi wybór, co umożliwia każdemu wybranie takich klapek lub sandałów zgodnie z osobistymi preferencjami. Znajdziesz zarówno jednobarwne, jak i dwu- lub wielobarwne modele.

Gdzie kupić klapki basenowe?

Klapki i sandały basenowe oferują zarówno sklepy stacjonarne, jak i online. Jeśli preferujesz kupowanie w Internecie, duży wybór czeka w TriCentre. Klapki dostępne są bogatym wyborze atrakcyjnych wzorów i kolorów, a oprócz stricte basenowych znajdziesz także do użytku codziennego, np. chodzenia po domu. Do zakupu w naszym sklepie stacjonarnym zachęcają specjalne modele, np. klapki regeneracyjne. Aby dobrze wyjaśnić ich działanie, warto pokazać je na konkretnych przykładach.

Klapki regeneracyjne OOriginal Sport – klapki basenowe cenionej przez triathlonistów marki OOfos są dostępne w wersji damskiej oraz męskiej w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Powstały na bazie wieloletnich doświadczeń ludzi z branży butów biegowych, którzy chcieli stworzyć coś co pomoże osobom aktywnym fizycznie szybciej regenerować się po wysiłku i cieszyć się wygodnym obuwiem nie tylko podczas treningu czy zawodów. Do ich produkcji została zastosowana opatentowana pianka OOfoam - niesamowicie lekka, o 37% lepiej absorbująca wstrząsy niż standardowa pianka EVA, co oznacza to, że każdy krok to mniej wstrząsów przenoszonych na ciało. Równie ważną rzeczą jest część buta nazwana „kołyską łuku stopy”, która została umieszczona w podeszwie. Działa stymulująco na łuk i podbicie stopy poprzez działanie masujące podczas każdego ruchu. Odczuwalne jest to jako przynoszący ulgę masaż przy każdym kroku. Dodatkowo klapki ułatwiają naturalny ruch i przetaczanie stopy dzięki elastyczności pianki OOfoam i uwzględnieniu biomechaniki stopy przy projektowaniu.

oofos klapki regeneracyjne ooahh

Klapki regeneracyjne OOlala Luxe – jest to najpopularniejszy model marki OOfos. Mają klasyczny kształt japonek, co pozwala się cieszyć swobodnym przepływem powietrza. Podobnie jak wspomniane wyżej, zostały wykonane z pianki OOfoam, dzięki czemu doskonale amortyzują wstrząsy, przez co wydatnie odciążają stopy. Pianka cechuje się miękkością, co zapewnia uczucie komfortu i zmniejsza obciążanie mięśni oraz stawów po wysiłku - w rezultacie przyspiesza to regenerację i ma pozytywny wpływ na zredukowanie bólów stóp, kolan i kręgosłupa. Poprzez masaż łuku i podbicia stopy w trakcie ruchu, klapki regeneracyjne OOfos działają stymulująco na łuk stopy. Doskonale się sprawdzą jako obuwie po treningu zakładane w celu szybszej regeneracji jak i wygodne klapki na co dzień.

oofos klapki regeneracyjne

To oczywiście tylko wybrane modele z szerokiej gamy dostępnych w sprzedaży. Aby obejrzeć więcej sandałów i klapek, a także dowiedzieć o ich możliwościach, sprawdź propozycję TriCentre. To właśnie u nas możesz szukać najszerszej oferty i najlepszych cen!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019
pixel