Jak wybrać opaski kompresyjne Compressport?

2023-05-31
Jak wybrać opaski kompresyjne Compressport?

Sezon wiosna/lato obfituje w wiele nowości, szczególnie wśród produktów kompresyjnych, marki Compressport. Jeden z największych bestsellerów, czyli opaski R2v2 zostaną zamienione na model R2 3.0. Oprócz tego, pojawia się także zupełna nowość w tym segmencie – jeszcze bardziej aerodynamiczne R2 Aero. Niezmienne pozostają z kolei opaski kompresyjne R2 Oxygen. Przyjrzyjmy się bliżej ich najważniejszym cechom oraz dedykowanemu przeznaczeniu.

Stosowanie kompresji podczas wysiłku

Gdy uprawiasz sport, kompresja to dodatkowe wsparcie dla mięśni. Ogranicza rozpraszanie drgań generowanych przez uderzenia stopą o podłoże, wg badań, o 33%. Co istotne, lepiej absorbowane są wszelkie wstrząsy i poprawia się propriocepcja. Samo ryzyko wystąpienia kontuzji obniża się aż o 29%, dlatego warto mieć na uwadze, że stosowanie kompresji wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu zawodnika.

Stosowanie kompresji podczas regeneracji

Kiedy odpoczywasz (zarówno przed, jak i po wysiłku fizycznym), kompresja ma za zadanie uciskać skórę, mięśnie i żyły. Można to porównać do nacisku wywieranego na dno tubki pasty do zębów. Podczas jej wypychania, kompresja aktywuje powrót żylny i sprawia, że krew dociera do serca. Kompresja podczas regeneracji ma korzystny wpływ na eliminację toksyn i poczucie lekkości. Wg najnowszych badań przeprowadzonych przez markę Compressport mięśnie są lepiej dotlenione o 15-25%, powrót żylny jest poprawiony o 15%, a uczucie obolałych mięśni spada nawet o 50%.

Technologie w opaskach kompresyjnych Compressport

 • Grid Pattern – specjalna strefa kompresji na łydce tłumi wibracje mięśni i wstrząsy wynikające z kontaktu stopy z podłożem.
 • Fibular Stripes – włókna 3D umieszczone wokół mięśni strzałkowych stymulują proprioceptory, zwiększając stabilność i poczucie równowagi.
 • Horizontal Waffle Proprioceptive Stripes – poziome paski odpowiadają za stopniową kompresję idącą od kostki i dolnej części łydki do góry. Dzięki temu poprawia się mikrokrążenie i przepływ limfatyczny. Jednocześnie, zmniejsza się ryzyko wystąpienia shin splints oraz zapalenia ścięgna Achillesa.
 • Oxygen Gradual Ventilation – stopniowo rozmieszczone paski wentylacyjne gwarantują komfort podczas długich dystansów w sytuacji, gdy łydka się powiększa.
 • Achilles Support – poziome paski proprioceptywne wzdłuż ścięgna Achillesa chronią przed tarciem i naciskiem, a przy tym optymalizują wentylację i redukują występowanie zapaleń.
 • Aero.Stripes – na powierzchni opaski powstają mikroturbulencje zwiększające właściwości aerodynamiczne i redukujące opór powietrza.
 • Aero.Dots – rzędy kropek ukierunkowują przepływ powietrza, zmniejszając opór przy dużej prędkości.
 • Ventilation Stripes – oryginalna technologia marki Compressport, czyli paskowany splot tkaniny odpowiada za dobrą wentylację podczas upałów.
 • Shock Absorber – kompresja 360° tłumi efekt „fali uderzeniowej” na mięśnie, żyły i stawy.
 • Massaging Fibre – każdy ruch powoduje mikromasaż zapewniający dobre samopoczucie i lekkość dzięki opatentowanemu włóknu.
 • K-Protect – ergonomiczna wypustka na kolanie wspierająca rzepkę tłumi wibracje do 8%.
 • Thermo-Regulation – unikalny splot tkaniny poprawia cyrkulację powietrza i odpowiada za właściwą wymianę cieplną. Dzięki temu łydka nie przegrzewa się ani nie marznie.
 • Front & Back Reflective Logos – maksymalnie zwiększenie bezpieczeństwa podczas treningów przy słabym oświetleniu lub po zmroku. Odblaskowe logo jest doskonale widoczne nawet z dużej odległości.
 • Ultralight – opaski kompresyjne Compressport nie chłoną wody, dlatego zawsze pozostają ultralekkie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
compressport opaski kompresyjne

Opaski kompresyjne Compressport R2 Oxygen

Najlżejsze opaski kompresyjne na łydki na rynku! Cechuje je minimalna waga, a przy tym maksymalne wsparcie w każdych warunkach. Redukują wibracje mięśni, dlatego pozwalają na utrzymanie większej intensywności podczas wysiłku oraz osiągnięcie właściwej prędkości. Ukierunkowana ku górze kompresja 360° zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji oraz skurczów. Zastosowanie szybkoschnących, siateczkowych paneli chroni przed nasiąkaniem wodą, a świetna wentylacja będzie sprzymierzeńcem nawet w najtrudniejszych warunkach.

Opaski R2 Oxygen od Compressport ważą 30 g. Skład produktu: 78% Poliamid, 22% Elastan.

kompresja compressport

Opaski kompresyjne Compressport R2 3.0

Absolutny bestseller szwajcarskiego producenta doczekał się nowej odsłony. Jeszcze większa stabilność podczas wysiłku i jeszcze lepsza absorpcja wstrząsów – tak krótko można scharakteryzować nowy model opasek kompresyjnych na łydki. Ze względu na rozmieszczone wokół mięśni włókna 3D biegacz ma większą kontrolę nad równowagą. To zastosowanie wpływa korzystnie również na zminimalizowanie ryzyka skręcenia kostki. Stopniowa kompresja zmniejsza obciążenie dla mięśni i obniża częstotliwość występowania skurczów, co ma znaczenie przy długich dystansach. Produkt pobudza mikrokrążenie, dlatego nie trzeba obawiać się o stany zapalne.

Opaski R2 3.0 od Compressport ważą 34 g. Skład produktu: 78: Poliamid, 22% Elastan.

compressport opaski

Opaski kompresyjne Compressport R2 Aero

Model powstały na bazie kultowej wersji R2v2. Został przeprojektowany z myślą o niezrównanej aerodynamiczności, dzięki której sportowcy będą mogli wejść na jeszcze wyższy poziom i stać się szybszymi na każdych zawodach. Aby stworzyć warunki do osiągnięcia tych celów zastosowano zupełnie nowe technologie – Aero.Stripes i Aero.Dots. Dzięki nim zmniejsza się opór powietrza, a jednocześnie zwiększa prędkość zawodnika. Dla zachowania pożądanego stopnia wentylacji zastosowano panele odpowiadające za wymianę cieplną nawet w czasie upałów. Właściwości kompresyjne, rzecz jasna, będą mieć niebagatelne znaczenie dla mięśni, żył i stawów nawet podczas intensywnego wysiłku.

Opaski R2 Aero od Compressport ważą 38 g. Skład produktu: 65% Poliamid, 35% Elastan.

opaski compressport
Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel