O marce Ronhill

2023-06-16
O marce Ronhill

Gdy w 1970 r. brytyjski biegacz Ron Hill wygrywał prestiżowy Boston Marathon, w głowie zaczynała mu kiełkować myśl o stworzeniu odzieży biegowej, która w 100% spełniłaby jego oczekiwania. Chcąc samemu wejść na wyższy poziom, a jednocześnie pomóc innym zawodnikom, zaczął pracować początkowo nad koncepcją nowych spodenek do biegania. Efektem tych działań był pierwszy model tzw. Twin Short, czyli spodenki z wbudowanymi getrami posiadające bardzo dużą liczbę kieszonek. Tym samym rozpoczęła się rewolucja w świecie sportowej odzieży, której rozwój obserwujemy po dziś dzień.

Brytyjczyk swój autorski projekt zaczął rozpowszechniać pod szyldem nowo powstałej marki, Ronhill. Początkowo, brand ten zyskiwał rozgłos w Wielkiej Brytanii, jednak z czasem dotarł także do wielu innych krajów. Wraz z rozwojem marki rozszerzała się także jej oferta. Ron Hill zaczął projektować koszulki biegowe, kurtki (z czasem również te wodoodporne z materiału Gore-Tex), bluzy czy legginsy do biegania, a także szereg niezbędnych akcesoriów. Użytkownicy tych produktów, jako główny ich wyróżnik, wskazują niebywale wysoką jakość i staranność wykonania z dbałością o detale. Każda kolejna powstająca kolekcja jest dostosowana do zmiennych warunków atmosferycznych, dzięki czemu odzież może być z powodzeniem stosowana na przestrzeni całego roku.

ronhill odzież biegowa

Marka Ronhill w swoim asortymencie wyróżnia trzy kategorie swoich artykułów:

  • Tech – najwyższa seria charakteryzująca się zastosowaniem najlepszych materiałów i rozwiązań technologicznych. W tej kategorii znajdują się topowe produkty brytyjskiego producenta
  • Life – idealny kompromis pomiędzy wysoką jakością a przystępną ceną
  • Core – odzież biegowa z podstawowej serii jest przeznaczona dla biegaczy zaczynających swoją przygodę z tym sportem i tych, którzy (jeszcze!) nie potrzebują najbardziej zaawansowanych kurtek, koszulek i spodenek...

Ronhill to lider na brytyjskim rynku w dziedzinie odzieży dla biegaczy. O tym, że firma produkuje wysokiej jakości produkty, które realnie wspierają zawodników podczas wysiłku, świadczy szereg nagród. Została doceniona m.in. przez magazyn „Athletics Weekly”, otrzymując tytuł „Najlepszej biegowej marki”, a także przez „Men’s Running” i „Women’s Running”.

odzież do biegania ronhill

Na naszym blogu można znaleźć kilka artykułów na temat dostępnej w TriCentre.pl oferty Ronhill. Najciekawsze propozycje, spośród których można dowiedzieć się więcej o przeznaczeniu poszczególnych produktów:

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel