NORMATEC

( ilość produktów: 3 )

Normatec – urządzenia do regeneracji

By trening sportowy przynosił oczekiwane rezultaty, trzeba tak samo skrupulatnie, jak do ćwiczeń, podchodzić też do regeneracji. Urządzenia Normatec z powodzeniem są wykorzystywane przez sportowców na całym świecie w celu przyspieszenia tego procesu. Jest to jeden z czołowych producentów profesjonalnego sprzętu tego rodzaju, o czym świadczy fakt, że z chęcią jest wykorzystywany między innymi przez zawodowe kluby sportowe, a także przez fizjoterapeutów i masażystów gabinetach. Dostępne są w naszym sklepie w różnych wariantach, więc zarówno zawodowcy, jak i amatorzy znajdą urządzenia odpowiednie dla siebie.

Normatec – pomoc w aktywnej regeneracji

Urządzenia, które mają wspomóc regenerację, działają na zasadzie drenażu limfatycznego. Złożone są z korpusu urządzenia, a także nogawek regeneracyjnych zakładanych na kończyny. Sprzęt tej firmy zbiera świetne opinie wśród użytkowników, gdyż jest bardzo komfortowy w użytkowaniu, a jego obsługa jest prosta i bardzo intuicyjna. Można więc z powodzeniem wykorzystywać go w domowych warunkach. Sterownik urządzenia ma prostą nawigację, a ustawienia można szybko dopasować do swoich aktualnych potrzeb.

Nogawki regeneracyjne Normatec - w czym pomogą?

Sam drenaż limfatyczny jest stosowany w medycynie od lat, jednak dopiero dzięki zaawansowanym urządzeniom do masażu stał się tak powszechnie dostępny. Jego skuteczność jest zawdzięczana temu, że stymuluje on przepływ limfy w naczyniach krwionośnych, a to z kolei wymusza cyrkulację płynów w organizmie. To zaś prowadzi do szybszego usuwania zbędnych metabolitów i dostarczania substancji odżywczych do komórek. Poprawienie krążenia w ten sposób ma ogromne właściwości regeneracyjne, co zostało potwierdzone naukowo. Może to wpłynąć na szybszą regenerację pomiędzy jednostkami treningowymi, lub zoptymalizowanie procesu dochodzenia do siebie po ciężkich zawodach.

Użytkowanie tego rodzaju urządzeń jest zalecane zarówno w czasie trwania poszczególnych bloków treningowych, podczas których akumuluje się duża ilość zmęczenia oraz powstają mikrouszkodzenia mięśni, jak również bezpośrednio po zawodach, które były ponadprzeciętnie wycieńczające.

Na pozytywne efekty mogą liczyć zawodnicy sportów siłowych, wytrzymałościowych, a także wytrzymałościowo-sportowych. Mogą to być więc zarówno przedstawiciele dyscyplin, takich jak triathlon, bieganie, czy pływanie, jak również podnoszenie ciężarów, czy sporty zespołowe. Najbardziej widocznym dla sportowca efektem, który pojawi się już w kilka godzin po użyciu urządzeń Normatec jest to, że zdecydowanie obniży się poziom stanów zapalnych, co z kolei uśmierzy ból.

Jakie urządzenie Normatec wybrać?

W naszej ofercie dostępnych jest kilka wersji urządzeń Normatec. Są to zarówno wersje Pro, dedykowane do użytku profesjonalnego na przykład w gabinetach fizjoterapeutycznych lub salonach masażu, jak i dużo tańsze wersje, które powinny zagościć w domu każdego sportowca amatora. Nie różnią się one między sobą wiele w kontekście efektów, gdyż wersja Pro jest jedynie bardziej dopasowana do użytku komercyjnego.

pixel