Assos – jak wybrać koszulkę termoaktywną?

2023-01-30
Assos – jak wybrać koszulkę termoaktywną?

Assos, oprócz najwyższej klasy spodenek rowerowych i koszulek, kurtek czy akcesoriów, ma w ofercie rzecz wręcz niezbędną dla każdego kolarza – koszulki termoaktywne, zwane również popularnie „potówkami” lub pierwszą warstwą.

Najważniejszym zdaniem takiej odzieży jest „oddanie” potu dalej do koszulki, bluzy czy kurtki tak, aby nasze ciało pozostało suche, dzięki czemu latem nie przegrzewamy się i chłodzimy, a zimą minimalizujemy ryzyko przeziębienia i zapewniamy komfort termiczny. W ofercie tego szwajcarskiego producenta istnieje dość spora gama koszulek termoaktywnych w zależności od potrzeb, warunków atmosferycznych oraz preferencji użytkownika. Wszystko dzieje się za sprawą unikalnego materiału, gdzie specjalny splot i ułożenie włókien zapewnia szybki transport potu na zewnątrz oraz ułatwia parowanie, a w rezultacie wysychanie.

koszulki termoaktywne assos

Koszulka termoaktywna Assos Summer Skin Layer

Klasyczna koszula typu „potówka” przeznaczona na lato. Wykonana z cienkiego materiału łączącego w sobie polipropylen i włókno węglowe. Struktura materiału poprzedzielana jest specjalnymi kanalikami wentylacyjnymi dla szybszego odprowadzania potu i szybszego wysychania. Summer Skin Layer cechuje się doskonałą oddychalnością, a jej materiał posiada właściwości antybakteryjne, dzięki czemu nie namnażają się nieprzyjemne zapachy. Dostępna w wersji z krótkim rękawem jak i bez rękawków.

koszulka termoaktywna assos

Koszulka termoaktywna Assos NS Skin layer Superleger

Ultralekka siateczkowa koszulka, mogąca służyć tak naprawdę cały rok, jednak najlepiej sprawdza się podczas upałów. Swoją rolę bardzo dobrze spełni również podczas treningu na trenażerze. Ultracienki materiał doskonale oddycha i przepuszcza powietrze, jednocześnie dobrze zbiera i odprowadza wilgoć. Bezszwowa konstrukcja nie powoduje otarć, a elastyczny materiał zapewnia dobre dopasowanie. Dostępna w wersji bez rękawów jak i z krótkim rękawkiem, który posiada panel mesh z przodu.

assos koszulka termoaktywna

Koszulka termoaktywna Assos Spring/Fall Skin Layer

Cieplejsza wersja letniej koszulki Skin Layer. Delikatnie grubszy, cieplejszy materiał zapewnia jednocześnie ochronę przed zimnem i dobre odprowadzanie potu. Koszulka doskonale sprawdzi się jesienią i wiosną ubierana pod koszulkę czy kurtkę. Krój z krótkim rękawkiem oraz długim pozwala na dobranie odpowiedniej koszulki według potrzeb użytkownika.

assos pierwsza warstwa

Koszulka termoaktywna Assos Winter Skin Layer

Ciepła koszulka termoaktywna z długim rękawem zapewniająca ochronę przed zimnem i odprowadzanie wilgoci nawet zimą. Wykonany z mieszanki włóka węglowego, poliamidu i elastanu grubszy materiał z meszkiem od środka zapewnia komfort termiczny nawet podczas mrozów. Lekko wyższy kołnierz chroni szyję i zapobiega wpadaniu wiatru pod koszulkę. Idealna jako pierwsza warstwa pod kurtkę, bez potrzeby zakładania koszulki jako warstwy pośredniej. Rękawy przyszyte bezpośrednio do otworów w korpusie gwarantują pełną swobodę ruchów.

pierwsza warstwa assos
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023
pixel