Przegląd skarpetek technicznych Compressport

2022-02-03
Przegląd skarpetek technicznych Compressport

Rok 2022 przynosi wielkie zmiany w ofercie marki Compressport. Szwajcarski producent postanowił odświeżyć swoje skarpetki biegowe, tworząc nowe wersje dobrze znanych produktów, a także zupełną nowość przeznaczoną zarówno dla biegaczy, jak i kolarzy czy triathlonistów. Z dotychczasowej oferty ostały się zaledwie 3 modele. Jakie skarpetki techniczne Compressport proponuje w nowym sezonie? Zapraszamy do przeglądu produktów.

Skarpetki do biegania Compressport ProRacing Socks V4

Kolejna odsłona absolutnie kultowego produktu szwajcarskiej marki. Ich poprzednia wersja, ProRacing Socks V3, to jedne z najpopularniejszych skarpetek biegowych na świecie. Przyszedł czas na lifting dotychczasowego modelu i tym sposobem otrzymujemy nową generację, która gwarantuje jeszcze lepszą oddychalność, szybsze wysychanie oraz większą wygodę na każdym dystansie. Wykonano je z materiału o większej miękkości, a ulepszenie stref wentylacyjnych pozwala na uzyskanie odpowiedniej przewiewności. Zastosowanie technologii Thermo Aeration korzystnie oddziałuje na brak odparzeń i pęcherzy. Podobnie jak wszystkie skarpetki biegowe Compressport są podzielone na lewą i prawą z uwzględnieniem anatomicznych różnic między stopami – odpowiada za to technologia Anatomically Correct. Produkt jest dostępny w wersji z wysokim krojem za kostkę (ProRacing Socks v4 Run High) oraz niskim, tzw. stopki (ProRacing Socks v4 Run Low).

Skarpetki do biegania wysokie ważą 37 g z kolei krótkie 26 g. Skład produktu: 95% Poliamid, 5% Elastan (wysokie); 96% Poliamid, 4% Elastan (krótkie).

skarpetki biegowe compressport
compressport skarpetki biegowe

Skarpetki biegowe Compressport ProRacing Socks V4 Ultralight

Prawdopodobnie najlżejsze skarpetki do biegania na rynku! Para waży zaledwie 30 g, co sprawia, że są praktycznie niewyczuwalne. Posiadają jeszcze więcej stref wentylacyjnych i jeszcze lepiej radzą sobie z cyrkulacją powietrza. Produkt, ze względu na wagę, przewiewność i zastosowany materiał, przeznaczony jest głównie na okres letni i wyższe temperatury. Występują w wersji „quarter” za kostkę (ProRacing Socks v4 Ultralight Run High) i „low”, czyli do kostki (ProRacing Socks v4 Ultralight Run Low).

Skarpetki biegowe wysokie ważą 30 g, z kolei krótkie 28 g. Skład produktu: 94% Poliamid, 6% Elastan (wysokie); 97% Poliamid, 3% Elastan (krótkie).

skarpetki do biegania compressport
compressport skarpetki do biegania

Skarpetki do biegania trailowe Compressport ProRacing Socks V4 Trail

Nowa wersja dobrze znanych skarpetek przeznaczonych do biegania w terenie. W stosunku do klasycznej wersji przedstawionej powyżej posiadają delikatnie grubszy, mocniejszy materiał odporny na rozdarcia podczas trailowego startu. Dzięki wentylacyjnym strefom korzystnie wpływają na proces cyrkulacji powietrza. Ma to znaczenie zwłaszcza przy długotrwałym użytkowaniu w upalne dni. Do najważniejszych technologii należy m.in. Grip 3D.Dots, czyli wypustki zapobiegające niekontrolowanym ruchom stopy w bucie. Warto nadmienić, że skarpetki biegowe ProRacing Socks v4 Trail posiadają elastyczny ściągacz wokół łuku stopy, co zapewnia wsparcie i pewne trzymanie. Znakiem charakterystycznym jest także dłuższy krój typu „crew” sięgający za kostkę.

Skarpetki do biegania trailowe ważą 42 g. Skład produktu: 95% Poliamid, 5% Elastan.

skarpetki trailowe compressport

Skarpetki rowerowe Compressport ProRacing Socks V4 Bike

Chętnie wybierane przez kolarzy na całym świecie skarpetki zyskują nową odsłonę! Compressport stworzył produkt mający służyć w każdych warunkach atmosferycznych nawet podczas bardzo długiej jazdy. Wersja V4 charakteryzuje się miękkością materiału, który jest bardzo miły w dotyku. Dla zwiększenia komfortu zastosowano technologię Flat Dots. Kryją się za tym płaskie wypustki działające jak mikromasaż, a dodatkowo poprawiające krążenie krwi i cyrkulację powietrza. Skarpetki kolarskie ProRacing Socks v4 Bike są bardzo wszechstronne – można ich używać na szosie, torze, w MTB, podczas startu w triathlonie. Przy produkcji zadbano również o najmniejsze detale poprzez technologię Wind Block Weave. Oznacza to, że panel gęsto tkanego materiału minimalizuje opór powietrza.

Skarpetki rowerowe ważą 44 g. Skład produktu: 96% Poliamid, 4% Elastan.

skarpetki rowerowe compressport

Skarpetki kolarskie Compressport ProRacing Socks V4 Bike Ultralight

Najcieńsze skarpetki rowerowe od Compressport to kategoria iście piórkowa. Są wykonane z bardzo cienkiego, siateczkowatego materiału, dlatego cechują się dobrą oddychalnością i szybkim schnięciem. Podobnie jak i ich biegowy odpowiednik przeznaczone są na bardzo ciepłe dni. ProRacing Socks v4 Bike Ultralight są elastyczne i rozciągliwe, dlatego gwarantują pełen komfort użytkowania.

Skarpetki kolarskie ważą 36 g. Skład produktu: 97% Poliamid, 3% Elastan.

compressport skarpetki rowerowe

Skarpetki techniczne Compressport Aero Socks

Absolutna nowość w ofercie marki. W krótki i właściwy sposób można je scharakteryzować jako lekkie i przewiewne skarpetki o właściwościach aerodynamicznych. Wśród najważniejszych zalet produktu należy wyróżnić ich uniwersalność, ponieważ świetnie sprawdzą się zarówno do biegania, jazdy na rowerze, jak i zawodów triathlonowych. Skarpetki techniczne są wykonane z różnych materiałów, jednak dominuje w nich mieszkanka Ultralight Ventilation Mesh. To bardzo cienka i przewiewna siateczka, która odpowiada za świetną oddychalność, przepuszczalność powietrza, szybkie wysychanie, odprowadzanie ciepła i wilgoci. Aero Socks są skierowane dla wszystkich osób aktywnych, które na każdym kroku chcą czuć wsparcie.

Skarpetki techniczne ważą 42 g. Skład produktu: 96% Poliamid, 4% Elastan.

compressport skarpetki

Skarpetki biegowe trailowe Compressport Ultra Trail Socks

Compressport stworzył skarpetki mające być idealnym wsparciem na długie, wymagające biegi ultra. Ich celem jest zapewnienie maksymalnego komfortu podczas startów w trudnych warunkach. Głównym znakiem rozpoznawczym jest naprawdę gruba warstwa materiału na podeszwie. Dzięki temu skarpetki do biegania znakomicie amortyzują wstrząsy i gwarantują tym samym niezrównaną wygodę. Ultra Trail Socks powstały w oparciu o tradycyjną wersją trailową, jednak w tym modelu dodano specjalne wzmocnienie wokół Achillesa i łuku stopy, co przekłada się na stabilizację tego wrażliwego obszaru i pewniejsze trzymanie kostki. Mimo swojej grubości szybko wysychają, a dobrze oddychający materiał odpowiada za właściwą termoregulację.

Skarpetki biegowe trailowe ważą 40 g. Skład produktu: 95% Poliamid, 5% Elastan.

compressport skarpetki trailowe

Skarpetki do biegania Compressport Shock Absorb Socks

O tym produkcie wszystko mówi już sama jego nazwa - skarpetki biegowe mają za zadanie absorbować wstrząsy powstałe w wyniku kontaktu stopy z podłożem. Można powiedzieć, że mają to samo zadanie co buty z dużą amortyzacją. Dzięki wzmocnionemu materiałowi w części podeszwowej charakteryzującemu się sporą grubością można liczyć na przyjemne odczucia z biegu nawet w wymagającym terenie. Zamiast tradycyjnych wypustek 3D.Dots obecnych w wielu modelach skarpetek marki Compressport Shock Absorb Socks oferuje panele elastycznej i sprężystej tkaniny chroniące właśnie przed wstrząsami. Ich wyższy krój sprawia, że świetnie sprawdzą się zarówno na asfalcie, jak i podczas startów w zawodach ultra.

Skarpetki do biegania ważą 40 g. Skład produktu: 95% Poliamid, 5% Elastan.

skarpetki techniczne compressport

Skarpetki biegowe Compressport Pro Marathon Socks

Stworzone z myślą o zawodnikach szczególnie borykających się z problemem pęcherzy, odcisków i otarć. Aby zredukować te nieprzyjemności do minimum i zagwarantować swoim stopom pełen komfort na trasie, warto postawić na kolejną z mocno amortyzowanych propozycji szwajcarskiego producenta. Skarpetki do biegania w newralgicznych miejscach są grubsze, dlatego dobrze amortyzują kontakt stopy z podłożem, zapobiegając wspomnianym pęcherzom. Co istotne, tkanina, z jakiej wykonano Pro Marathon Socks, jest wzbogacona o włókna PTFE (teflon), które ułatwiają odprowadzanie potu i wilgoci będących główną przyczyną powstawania odcisków.

Skarpetki biegowe ważą 30 g. Skład produktu: 81% Poliamid, 17% Elastan, 2% Fluoropolimery.

compressport skarpetki techniczne

Skarpetki biegowe Compressport No Show Socks

Jeden z produktów, które Compressport wprowadza razem z nową, wiosenno-letnią kolekcją 2022. Producent określa je jako skarpetki do biegania, ale jak najbardziej można je stosować także podczas innych aktywności fizycznych. Cechuje je zróżnicowana grubość materiału, bardzo dobra wentylacja i wysoki komfort użytkowania. W porównaniu z innymi skarpetkami Compressportu No Show Socks wyróżniają się krojem no show, czyli sięgają poniżej kostki. Ma to jeszcze korzystniej wpływać na cyrkulację powietrza i zapewnić 100% oddychalności.

Skarpetki biegowe ważą 22 g. Skład produktu: 98% Poliamid, 2% Elastan.

skarpetki compressport
Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel