Okulary szosowe

( ilość produktów: 258 )

Okulary szosowe do jazdy na rowerze i nie tylko – postaw na bezpieczeństwo i wygodę

Kolarstwo szosowe wymaga nie tylko odpowiedniego pojazdu, stroju, kasku, ale też między innymi skutecznej ochrony oczu. Dlaczego to tak istotne? Słońce, wiatr, deszcz czy zewnętrzne czynniki mogą zdekoncentrować podczas jazdy, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić to nawet do upadku. Z tego względu należy odpowiednio osłaniać wzrok, stosując dostępne u nas okulary szosowe.

W naszym asortymencie znajdziesz różnego rodzaju okulary rowerowe, przeznaczone zarówno do jazdy MTB, jak i wykorzystywane jako okulary rowerowe szosowe. Tego typu element wyposażenia dla kolarzy nie tylko chroni przed słońcem, ale pełni też szereg innych funkcji.

Jaką rolę pełnią okulary szosowe w trakcie jazdy rowerem i jak można je wykorzystać?

Jazda rowerem szosowym generuje zwykle bardzo duże prędkości, które utrudniają widoczność. Ciąg powietrza powoduje łzawienie, podrażnienie i trudności z widzeniem. Okulary rowerowe szosowe osłaniają oczy i zabezpieczają przed objawami, które zmniejszają komfort jazdy.

Poza tym okulary na rower zabezpieczają również przed padającym deszczem, który może spotkać zawodnika w czasie treningów. Wpadający do oczu deszcz bardzo podrażnia spojówki i znacznie ogranicza widoczność. Pamiętajmy, że okulary kolarskie szosowe dbają o widzenie zawodników, którzy poruszają się najczęściej po ruchu ulicznym, z dość dużymi prędkościami. To ważny element chroniący Twoje zdrowie i życie.

Oczywiście warto pamiętać, że okulary szosowe osłaniają przed niebezpiecznym promieniowaniem słonecznym, a także zabezpieczają oczy przed kurzem, pyłem, piaskiem i innymi czynnikami, które mogłyby leżeć na ziemi i trafić do wnętrza oka. Podobnie okulary osłaniają wzrok przed latającymi owadami. Pamiętaj, że dostępne u nas produkty możesz wykorzystać nie tylko w czasie jazdy na szosie, ale też np. podczas biegania albo startów w triathlonie.

W jaki sposób wybrać odpowiednie okulary kolarskie szosowe?

Wybierając okulary dla kolarzy, uwzględnij czy mają być to modele damskie czy męskie (różnią się m.in. wielkością). Sprawdź rozstaw swoich uszu i szerokość nosa. Dokładnie przeanalizuj kwestię zastosowania okularów. Jeżeli trenujesz w bardzo dużym słońcu, warto postawić na okulary o mocnym filtrze przeciwsłonecznym. W przypadku całorocznej jazdy rowerem, gdy ważna jest nie tylko ochrona przed słońcem, ale też np. przed wiatrem i deszczem – świetnie sprawdzą się okulary fotochromatyczne, które dostosowują przyciemnianie szkieł do panujących warunków atmosferycznych.

W naszym asortymencie mamy różnego rodzaju okulary szosowe przeznaczone dla profesjonalistów i amatorów. Pochodzą od tak cenionych producentów jak Rudy Project czy Assos. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych – także pod względem barwy szkieł. Idealnie sprawdzą się dla aktywnych kobiet i mężczyzn.

Zachęcamy do zakupów i kontaktu z naszymi pracownikami, jeżeli jesteś zainteresowany konkretnym modelem lub potrzebujesz więcej informacji na temat określonego produktu. Na pewno pomożemy!

pixel