Odzież rowerowa Assos - nowości 2024

2024-01-24
Odzież rowerowa Assos - nowości 2024

Assos, czyli jeden z liderów na rynku odzieży rowerowej zaprezentował kilka nowości w swoim portfolio na sezon wiosna/lato 2024. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza nowe spodenki kolarskie i koszulki z wyścigowej serii Equipe RS zdecydowanie wyróżniające się na tle konkurencji. Poznaj główne właściwości przygotowanych Przez szwajcarskiego producenta nowości!

Spodenki rowerowe ASSOS EQUIPE RS SCHTRADIVARI Bib Shorts S11

Spodenki kolarskie Schtradivari są swoistym przełomem w ofercie marki Assos. Spore grono kolarzy dotychczas bało się kolekcji Equipe RS jako zbyt wyścigowej, agresywnej i posiadającej zbyt cienką wkładkę do dłuższych czy codziennych jazd. Spodenki Schtradivari to krok dalej, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu i wygody przy jednoczesnym zachowaniu wyścigowego charakteru.

Sercem spodenek rowerowych Assos jest wkładka RS S11 o grubości aż 11 mm pianki memory! W kwestii grubości wkładki pozycjonuje to je na równi ze spodenkami z komfortowej serii Mille GT C2 Bib Shorts. Jest to dość znacząca zmiana w porównaniu choćby z modelem RS9 Targa, gdzie 9-milimetrowa wkładka często była krytykowana za swoją cienkość przy dłuższych jazdach. Ważną zmianą jest również materiał, z jakiego został wykonany ten produkt, czyli Type.911, które nazwa wzięła się od wyścigowego Porsche 911. Jest niesamowicie cienki, dobrze oddychający oraz odprowadzający wilgoć. Co ważne, tkanina ta jest też bardzo miękka i miła dla skóry, więc zapewnia wysoki komfort użytkowania nawet w bardzo ciepłych warunkach atmosferycznych. Na uwagę zasługuje również klasyczne mocowanie szelek. Zrezygnowano z podwójnego przeszycia tak, aby zminimalizować ilość materiału w obszarze pleców, gdzie często zbiera się pot. Wszystko po to, aby szybciej odprowadzić go wraz z ciepłem. Za dopasowanie i świetne trzymanie odpowiada wyższy stan wykonany z elastycznego i rozciągliwego materiału. Spodenki rowerowe Assos Schtradivari posiadają mocno dopasowany, aerodynamiczny krój racingFit, jednak dzięki dużej rozciągliwości tkaniny zapewniają pełną swobodę i komfort ruchu. Zastosowana kompresja poprawia pracę mięśni oraz przyspiesza krążenie krwi szczególnie podczas intensywnego wysiłku.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem spodenek kolarskich Assos Equipe RS Schtradivari Bib Shorts S11.

spodenki rowerowe assos

Koszulka rowerowa ASSOS EQUIPE RS Jersey S11

Jest to rozwinięcie dobrze już znanej koszulki kolarskiej od Assos, czyli Equipe RS S9 Targa. W nowej wersji S11 poprawiono jej właściwości aerodynamiczne w newralgicznych obszarach ramion – najbardziej wystawionych na kontakt z przepływającym powietrzem. Rękawki wykonano z materiału 550CX warp-knit znanego m.in. ze skarpet Speed Socks czy owiewek RSR. Perforacje na rękawach pozwalają na swobodniejszy przepływ powietrza i jednoczenie zmniejszenie oporu aerodynamicznego sylwetki kolarza. Koszulka Assos Equipe RS przeznaczona jest na lato i upalną pogodę. Cienki, prawie przeźroczysty materiał zapewnia doskonałe odprowadzanie potu i jednocześnie jest niesamowicie przewiewny. Dobrze znane i sprawdzone kieszenie Triple Ramp Pockets ułatwiają wkładanie zawartości do środka, a przy tym chronią zawartość przed wypadnięciem. Koszulka rowerowa posiada mocno dopasowany, aerodynamiczny krój aeroFit. Jeśli jesteś na pograniczu rozmiarów, zaleca się wybrać większy.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem koszulki kolarskiej Assos Equipe RS Jersy S11.

assos koszulka rowerowa

Koszulka rowerowa ASSOS MILLE GT DRYLITE Jersey S11

Podstawowe koszulki z linii Mille GT, w wielu kwestiach chwalone za swoją funkcjonalność, spotykały się jednak z podzielonymi opiniami na temat ich nieco grubszego, mniej oddychającego materiału. Miało to szczególne znaczenie podczas jazdy w naprawdę upalne dni. Aby zapewnić jeszcze większy komfort jazdy, Assos zaprezentował odświeżoną koszulkę kolarską z serii Mille GT. Nowość w ofercie na sezon wiosna/lato 2024 jest aż o 25% lżejsza niż klasyczny model Jersey Evo C2 oraz wykonana została z materiału AirCell. Cechuje się on podobnymi właściwościami, jeśli chodzi o oddychalność i przepuszczalność powietrza jak materiały w wyścigowej linii Equipe RS, jednak zamknięty został w wygodny, komfortowy krój. Cienki materiał o strukturze plastra miodu dobrze odprowadza wilgoć na zewnątrz i jedocześnie szybko wysycha. Rękawki tej koszulki rowerowej wykonano z materiału PushPull, który mocno dopasowuje się do ciała, a zastosowany filtr UPF 50 doskonale chroni przed słońcem.

Poza nowościami, w sklepie TriCentre.pl znajdzie się również szereg innych koszulek oraz spodenek rowerowych, a także niezbędne akcesoria dla każdego kolarza. Poznaj cały asortyment Assos i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel