Przegląd plecaków i pasów do biegania Compressport

2023-03-16
Przegląd plecaków i pasów do biegania Compressport

Niezależnie od tego czy wybierasz się na zwykły trening w ulubionym parku, czy zmagasz się z wymagającym dystansem podczas zawodów ultra – zawsze musisz zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy. Czasem są to wyłącznie przedmioty osobiste takie jak telefon, klucze czy dowód, a w przypadku ekstremalnych wyzwań dochodzi do tego, m.in. zapotrzebowanie energetyczne, dodatkowa odzież i inne produkty zgodne z listą wymagań organizatora biegu. Aby zawsze mieć ze sobą to, co niezbędne, warto zapoznać się z ofertą plecaków i pasów biegowych marki Compressport.

Najpierw należy określić, jakiej pojemności plecaka bądź pasa potrzebujemy, by zabrać ze sobą niezbędne rzeczy. Jeśli chodzi o pakowność poszczególnych produktów z propozycji szwajcarskiego producenta, można zasugerować się poniższą grafiką wskazującą właśnie sugerowaną pojemność.

pasy biegowe compressport

Compressport przygotował także wykres, który świetnie obrazuje, jak dużo płynu może potrzebować zawodnik na określony czas trwania wysiłku. Dzięki temu można porównać sobie, ile litrów spakuje się do poszczególnego pasa bądź plecaka biegowego. Niektóre wyzwania są na tyle intensywne pod względem zakładanej liczby godzin, że do spakowania wymaganej ilości płynów wymagane jest więcej niż tylko jeden sprzęt. Zwróć uwagę na proponowane przez Compressport rozwiązania, by optymalnie zadbać o perfekcyjne przygotowanie na kolejny trening lub start.

plecaki biegowe compressport

Pas biegowy Compressport Free Belt Pro

Od momentu pojawienia się w ofercie marki jest to jeden z absolutnych bestsellerów. Zyskał szerokie grono fanów na całym świecie i w wielu sytuacjach perfekcyjnie zastępuje tradycyjny plecak do biegania. Pas Free Belt Pro świetnie dopasowuje się do ciała dzięki swojej ergonomicznej konstrukcji. Pewnie przylega, zapobiega przesuwaniu się artykułów w nim umieszczonych. Posiada kieszonki na całej długości, dlatego jest bardzo pakowany. Jego dużą zaletą jest lekkość i wysoki komfort użytkowania, ponieważ jest praktycznie niewyczuwalny na ciele, gwarantując pełną swobodę ruchów. Dzięki pojedynczej, siatkowanej komorze wszystko jest łatwo dostępne do wyjęcia podczas wysiłku, a rozciągliwość ma korzystny wpływ na ogólną pojemność produktu. Dodatkowym atutem jest miejsce na zamocowanie numeru startowego i możliwość przytroczenia kijków niezbędnych podczas niektórych zawodów ultra.

compressport pasy biegowe

Pas waży 70 g. Skład produktu: 87% Poliamid, 12% Elastan, 1% Polipropylen.

Jak przykładowo zapełnić pas do biegania Compressport? Grafika poniżej doskonale pokazuje, jak wiele może się w nim zmieścić.

free belt pro compressport

Pas biegowy Compressport Free Belt

Nieco mniejszy, a co za tym idzie mniej pakowny brat wersji Pro. W dalszym ciągu pozwala jednak na spakowanie wielu niezbędnych przedmiotów i może być solidnym wsparciem zarówno dla biegających na szosie, jak i wybierających zawody trailowe. W modelu Free Belt nie ma miejsca na numer startowy ani silikonowych pasków do zamocowania kijków, ale w dalszym ciągu pomieści zarówno płyny, jak i odżywki i przedmioty osobiste. Jeśli chodzi o łatwy dostęp, wygodę użytkowania, rozciągliwość i wysoką jakość wykonania, to wszystko pozostaje bez zmian i pozwala cieszyć się klasowym sprzętem niezależnie od wyzwań.

compressport pasy do biegania

Pas waży 60 g. Skład produktu: 70% Poliamid, 24% Poliester, 5% Elastan, 1% Polipropylen.

Aby pas do biegania Free Belt od Compressport był zapełniony w 100% potrzebnymi rzeczami, można zasugerować się przygotowaną przez markę grafiką.

free belt compressport

Pas biegowy Compressport Free Belt Mini

Najmniejsza i najlżejsza propozycja marki będąca jednocześnie zupełną nowością w ofercie. Produkt pojawia się po raz pierwszy w sezonie wiosna/lato 2023 i świetnie sprawdzi się jako akcesorium do przechowywania drobnych odżywek czy też kluczy. Co ciekawe, Free Belt Mini posiada silikonowe paski do przytroczenia kijków, dlatego z powodzeniem można go zastosować podczas niezbyt wymagającej przebieżki w górach czy też trekkingowego spaceru. Czerpie najważniejsze zastosowania z wcześniej dostępnych już pasów do biegania, czyli łatwy dostęp do zawartości, dobre przyleganie i komfort stosowania. Zastosowany materiał ma korzystny wpływ na wentylację i termoregulację, dlatego zawodnik nie musi obawiać się o przegrzanie bądź nadmierne spocenie ciała w talii.

Pas do biegania Compressport Free Belt Mini waży 59 g. Skład produktu: 82% Poliamid, 17% Elastan, 1% Polipropylen.

pasy do biegania compressport

Plecak biegowy Compressport Ultrun S Pack Evo 10

Gdy pas na biodra to za mało, do gry wkraczają plecaki. Compressport w swojej najnowszej ofercie posiada dwie propozycje. Pierwsza z nich to dziesięciolitrowy Ultrun S Pack Evo 10. Można w nim przechować nie tylko płyny, ale i inne niezbędne przedmioty – wszystko dzięki wielu pakownym, praktycznym kieszonkom. Elastyczny materiał odpowiada za dobre dopasowanie do ciała i pełen komfort. Ze względu na zastosowanie miękkiej tkaniny Mesh nie powoduje podrażnień, dlatego można go swobodnie używać nawet przez wiele godzin. W zestawie znajdują się dodatkowo 2 soft flaski po 500 ml każdy. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany gwizdek dla większego bezpieczeństwa biegacza na trasie, a ponadto, plecak do biegania posiada silikonowe wstawki służące jako miejsce do trzymania kijków.

compressport plecaki biegowe

Plecak waży 117 g. Skład produktu: 93% Poliamid, 7% Elastan.

Spójrz na poniższy obrazek, by przekonać się, jak rozmieszczone są poszczególne kieszonki i gdzie można przechowywać odżywki, płyny oraz inne rzeczy osobiste.

ultrun s pack evo 10 compressport

Plecak biegowy Compressport Ultrun S Pack Evo 15

Ulepszona i nieco większa wersja modelu wyżej. W dalszym ciągu biegacz otrzymuje lekki, minimalistyczny i bardzo pakowny plecak do biegania z miejscem na kijki przeznaczony na najdłuższe dystanse. Ze względu na to, że jego pojemność wynosi 15 l, można z powodzeniem stosować go podczas wymagających zawodów górskich. Szereg kieszonek gwarantuje mnóstwo miejsca na potrzebny ekwipunek. Dzięki dobremu doleganiu do ciała zawartość nie przesuwa się i nie powoduje dyskomfortu w czasie uprawiania aktywności fizycznych. W tym przypadku również Compressport oferuje 2 soft flaski w gratisie, które można mieć zawsze ze sobą i napełniać w razie potrzeby. Co istotne, Ultrun S Pack Evo 15 wykonano z miękkiego, przyjemnego materiału, jest dobrze oddychający i odprowadza pot.

compressport plecaki do biegania

Plecak waży 130 g. Skład produktu: 93% Poliamid, 7% Elastan.

Warto zapoznać się z grafiką niżej, by zobaczyć, jak wygląda przekrój tego modelu i rozkład konkretnych elementów wyposażenia.

ultrun s pack evo 15 compressport
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2023
pixel