O marce Assos

2024-02-02
O marce Assos

Myśląc o producentach odzieży rowerowej, których cechuje bardzo wysoka jakość, innowacyjność i ciągła praca nad rozwojem technologicznym swoich produktów, nie sposób nie wspomnieć o marce Assos. Szwajcarski brand od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród amatorskich kolarzy, jak i profesjonalnych sportowców. Świadczy to o tym, że jest to marka przeznaczona dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania. Dzięki temu zawodnicy mają możliwość poprawiania swoich rezultatów oraz uzyskania większego komfortu w czasie jazdy, który zagwarantować może wyłącznie najwyższej klasy odzież rowerowa i niezbędne akcesoria.

W ofercie tego szwajcarskiego producenta możemy wyróżnić dwie linie produktów – Mille GT i Equipe RS. Pierwsza z nich, określana jako Total Comfort, jest dedykowana dla tych, którzy jeżdżą dużo i długo. Odzież ta jest maksymalnie komfortowa. Charakteryzuje się wygodnym krojem Regular Fit. Skrót RS w linii Equipe oznacza Race Series, czyli odzież kolarską przeznaczoną dla wszystkich biorących udział w wyścigach, nastawionych na wynik i szybką jazdę. Produkty z tej serii są lekkie i minimalistyczne. Posiadają dopasowany, aerodynamiczny krój Second Skin. Oczywiście, nie oznacza to, że linii Equipe RS nie można stosować do codziennych treningów, a linii Mille GT podczas wyścigów. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kolarza.

Ponadto, nie należy zapominać również o „drobiazgach”, które również składają się na sukces końcowy. Wiadomo, że spodenki rowerowe, wysokiej jakości koszulka kolarska czy też kurtka przeciwdeszczowa to najważniejsze elementy stroju sportowca. Nie można jednak pominąć tak kluczowych akcesoriów jak skarpetki rowerowe, czapeczki pod kask, nogawki i rękawki ocieplające lub krem przeciwko otarciom. Assos pragnie kompleksowo zadbać o potrzeby zawodnikom, skupiając się również na rozwijaniu segmentu akcesoriów poprzez dbałość o zastosowanie właściwych materiałów i rozwiązań technologicznych służących podniesieniu poziomu sportowego i wygody użytkowania.

Co wyróżnia markę Assos na rynku, to opcja Cash Replacement. W razie wypadku podczas jazdy szwajcarski producent oferuje bezpłatną naprawdę odzieży rowerowej lub gwarantuje zniżkę na zakup nowych artykułów. Assos w swojej ofercie posiada także specyficzne, cyfrowe oznaczenia produktów nazywanych „clima code”. Każdy z nich jest dedykowany na wiosnę/jesień (oznaczenie 2/3), lato (1/3) lub zimę (3/3). Dzięki temu użytkownik wie, w jakich warunkach można nosić określoną część garderoby.

assos odzież rowerowa

Jeśli szukasz dodatkowych, szczegółowych informacji na temat poszczególnych kolekcji i całościowej oferty marki Assos, zachęcamy do sprawdzenia dostępnych na naszym blogu artykułów:

Pokaż więcej wpisów z Luty 2024
pixel