O marce Squeezy

2023-06-16
O marce Squeezy

Pierwszy żel energetyczny na świecie powstał w 1978 r. Stała za tym marka Squeezy, która była pionierem w tym segmencie odżywek dla biegaczy, kolarzy, triathlonistów, a także innych wyczynowych sportowców. Po upływie kilkudziesięciu lat suplementy niemieckiego producenta w dalszym ciągu są obecne na rynku i pomagają kolejnym pokoleniom naładować się dobrą energią zarówno podczas treningów, jak i zawodów.

Oferta marki jest bardzo bogata. W jej skład wchodzą wspomniane wcześniej żele, a także napoje energetyczne, batony oraz szereg odżywek regeneracyjnych. Dzięki temu sportowcy mogą nie tylko ładować węglowodany w czasie wysiłku, ale również przyjmować niezbędne składniki odżywcze po, by szybciej wrócić do pełni sił. Producent działa zgodnie z założeniem „All the body needs – no more, no less”. Oznacza to, że wszystkie artykuły są ograniczone do kluczowych składników, których potrzebuje zawodnik. Produkty energetyczne zawierają węglowodany i minerały, aby zapewnić właściwą energię, gdy zawodnik tego potrzebuje. To sprawia, że produkty Squeezy są lekkostrawne i łatwo przyswajalne przez organizm. Jeśli chodzi o węgle, to są one najbardziej istotne dla organizmu, ponieważ sportowiec potrzebuje ich jako bezpośredniego źródła energii w mięśniach, a samo spalanie tłuszczu będzie możliwe wyłącznie dzięki obecności węglowodanów Co istotne, suplementy Squeezy są pozbawione glutenu i laktozy, a poza tym są przeznaczone także dla wegan.

squeezy żele energetyczne

Od 2022 r. marka działa zgodnie z hasłem „Squeezy goes green” i nie jest to pusty slogan! Niemiecka firma postanowiła na nowo zdefiniować swoją filozofię i kierować się w pierwszej kolejności jak najbardziej korzystnymi zmianami na rzecz środowiska. Squeezy tym samym chce zachęcić nie tylko swoich odbiorców, ale i ogół społeczeństwa, że warto robić wszystko z myślą o planecie i dobru przyszłych pokoleń. Oto kilka przykładów świadczących o tym, że zmiany w Squeezy będą naprawdę korzystne dla otoczenia:

  • puszki z trzciny cukrowej
  • żele w monofoliach nadających się do recyklingu
  • etykiety niepowlekane lub w mało zauważonym obszarze
  • optymalizacja przepakowywania surowców

To tylko informacyjna pigułka, czym tak naprawdę jest Squeezy, jak bogata jest oferta marki i czym charakteryzują się poszczególne produkty. Aby zdobyć więcej informacji, warto zapoznać się z kilkoma zgłębiającymi temat, treściwymi artykułami:

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023
pixel