Żele i żelki energetyczne

( ilość produktów: 104 )

Żele energetyczne - bogata oferta najlepszych marek

Łatwo przyswajalne żele energetyczna to doskonała alternatywa dla klasycznych batonów i innych rodzajów odżywek zawierających węglowodany lub mieszanki węglowodanów z białkiem. Dzięki półpłynnej konsystencji żele i żelki energetyczne łatwo przełknąć i to bez konieczności zatrzymywania się podczas biegu czy wyścigu kolarskiego, co oczywiście jest ich niewątpliwym atutem. Zwykle zawierają one odpowiednio zbilansowany miks węglowodanów prostych, które bardzo szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego, dostarczając energię potrzebną do sprawnego działania mięśni.

Głównymi składnikami większości żeli energetycznych są: fruktoza, glukoza, maltoza, izomaltuloza i inne rodzaje sacharydów. Składnikami tego typu odżywek są również witaminy i różnego rodzaju związki chemiczne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszych mięśni m.in. niacyna, witamina B6, kwas pantotenowy lub substancje o działaniu silnie pobudzającym tj. kofeina.

Żele energetyczne dla biegaczy i kolarzy

Odżywki energetyczne w formie łatwo przyswajalnych żeli i żelek to produkty szczególnie chętnie wybierane przez biegaczy długodystansowych i kolarzy. Dzięki łatwo przyswajalnej formie korzystanie z tego typu odżywek jest niezwykle wygodne. Ich półpłynna konsystencja przyspiesza proces wchłaniania węglowodanów, a tym samym umożliwia szybkie zasilenie mięśni w energię niezbędną do wydajnej pracy całego organizmu. Żele energetyczne dla biegaczy i kolarzy dostarczają energię, zwiększają wydolność i spowalniają proces męczenia się mięśni. Stosując je w odpowiednim momencie i ilości, można stymulować organizm do bardziej wytężonej pracy, a przynajmniej potrzymać określony poziom wydolności mięśni.

Odżywianie i nawadnianie podczas triathlonu

Ukończenie triathlonu to ekstremalny wysiłek dla każdego, nawet dobrze wytrenowanego sportowca. Dlatego w trakcie jazdy rowerem, a następnie podczas biegu, triathlonista musi dostarczyć swojemu ciału wodę oraz energię potrzebną do podtrzymania określonego poziomu wydolności.

Sięgając po profesjonalne żele i żelki energetyczne, sportowiec zapewnia dostawę energii dla ciężko pracujących mięśni, co pomaga utrzymać stałe tempo i osiągnąć dobry wynik sportowy. Dostarczane wraz z odżywkami i wodą minerały zapobiegają również skutkom bolesnych skurczy mięśni wywołanych zmęczeniem i odwodnieniem organizmu.

Jak używać żeli energetycznych?

Po takie odżywki sięga się zwykle już po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach intensywnego wysiłku fizycznego. Dzięki temu organizm sportowca dysponuje zapasem energii, z którego może korzystać według własnych potrzeb. Oczywiście ten zapas energii należy stale uzupełniać i w miarę upływającego czasu sięgać po kolejne porcje odżywki. Jeśli chcesz przyspieszyć proces wchłaniania energii po spożyciu, żele energetyczne warto popić większą ilością wodą. Zanim zabierzesz ze sobą określony rodzaj żelu na zawody sportowe, wypróbuj kilka ich rodzajów. Nie każdy żel pasuje każdemu sportowcowi, w związku z czym żele warto wcześniej przetestować na sobie w warunkach treningowych.

pixel