Dlaczego odżywki Squeezy są tak skuteczne?

2023-04-25
Dlaczego odżywki Squeezy są tak skuteczne?

Marka Squeezy od samego początku swojego istnienia działa zgodnie z dewizą „od sportowców dla sportowców”. Myśląc o założeniu swojego brandu odżywek, warto udzielić sobie odpowiedzi na 2 ważne pytania:

  1. Czy chciałbyś, by Twoje produkty energetyczne zawierały składniki, których nazwy trudno wymówić, a co dopiero zrozumieć?
  2. Czy do swoich produktów dodałbyś produkty nie tyle nieprzynoszące korzyści, co wręcz szkodzące żołądkowi?

W obu przypadkach odpowiedź to prawdopodobnie „nie” i z tego samego założenia wyszedł niemiecki producent suplementów dla biegaczy, kolarzy i triathlonistów. Squeezy jest tworzone przez ludzi aktywnych rozumiejących potrzeby rynku, na który są przeznaczone. Aby produkty energetyczne faktycznie sprawdzały się w przygotowaniach do kolejnych wyzwań muszą charakteryzować się nie tylko odpowiednim składem, ale i pysznym smakiem!

Skupiając się na samych wartościach odżywczych, poznajmy drugą naczelną zasadę funkcjonowania marki Squeezy – „Wszystko, co niezbędne dla ciała. Nie mniej, nie więcej, z maksymalną dbałością o organizm”. Nie są to może najbardziej pożądane hasła z marketingowego punktu widzenia, jednak o to właśnie chodzi! Przemawiać mają produkty i ich jakość, a nie puste slogany i obietnice bez pokrycia. Jeśli odżywki dla sportowców będą się sprawdzać i zagwarantują realne wsparcie podczas wysiłku, powie Ci o tym ich skład, a nie hasła niemające odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Choć nie zawsze jest to prawda, to jak mówi przysłowie – mniej znaczy więcej. Trzeba wiedzieć, co można pominąć, by przygotowana żywność w 100% odpowiadała zapotrzebowaniu naszego organizmu. Biorąc pod uwagę długoletnie doświadczenie marki Squeezy w produkcji suplementów dla biegaczy, kolarzy czy też triathlonistów, można śmiało zaufać jej wyborom. Co konkretnie sprawia, że odżywki niemieckiego producenta pozwalają na uzyskanie optymalnej dawki mocy podczas zawodów i właściwy przebieg procesu regeneracji po?

squeezy żele energetyczne

Sztuczne i niepotrzebne składniki

Squeezy odrzuca wszystko, co mogłoby w jakikolwiek sposób wpłynąć na niestrawność i problemy żołądkowe. Smak bierze się z naturalnych źródeł.

Niskie stężenie rozpuszczonych cząstek

Wszystkie produkty Squeezy cechuje wyjątkowo niskie stężenie rozpuszczonych cząstek, czyli tzw. niska osmolalność. Dzięki temu energia zostaje szybko dostarczona organizmowi i jest bardzo łatwa do przyswojenia. Co ciekawe, działa to także w sytuacji, gdy sportowiec jest nieco odwodniony. To niezwykle kluczowy czynnik dla wielu osób. Dodatkowe, zbędne składniki takie jak wzmacniacze smaku (np. sztuczne słodziki) mają niekorzystny wpływ na wchłanianie się produktów, spowalniając je, a w najgorszym wypadku, całkowicie blokując.

Wielostopniowe uwalnianie energii

W produkcji stosuje się mieszankę maltodekstryn o krótkich i długich łańcuchach cząsteczek węglowodanów oraz cukru. W niektórych artykułach używana jest również izomaltuloza. W ten sposób osiąga się stałe uwalnianie energii w łatwym do obliczenia czasie. Szczegółowy przepis na tę energetyczną mieszankę jest, oczywiście, tajemnicą, ale Squeezy gwarantuje jej korzystny wpływ na żołądek!

Fruktoza

To cukier owocowy dostarczający szybki zastrzyk energii. Squeezy zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy sportowcy nie tolerują tego składnika, dlatego są również warianty bez fruktozy.

Izomaltuloza

Niektóre produkty ją zawierają. Są bezpieczne dla zawodników z nietolerancją laktozy i celiakią. Izomaltuloza gwarantuje stały dopływ energii, o czym wspomniane było we wcześniejszym fragmencie. W przypadku nietolerancji fruktozy, zaleca się przetestować małą dawkę pod kątem sprowadzenia czy odżywki będą bezpieczne dla organizmu.

Sód i potas

Niedostarczenie tych elektrolitów może wiązać się z naprawdę poważnymi konsekwencjami! Bardzo istotne jest, by takie minerały jak sód i potas były obecne w spożywanych produktach. W upalne dni i przy długotrwałym wysiłku warto mieć pod ręką tabletki z solą.

Magnez

Reklamy mówią, że magnez jest niezbędny, by uniknąć skurczów i zwiększyć swoją wytrzymałość. Prawda jest jednak taka, że ilość magnezu w wydalanym przez nas pocie jest bardzo niska w porównaniu do sodu (soli). Co więcej, nasza dieta jest zwykle bogata w magnez i spożywamy go w odpowiednio dużych, wystarczających ilościach. Składnik ten oddziałuje na cały układ mięśniowy, również na jelita. W związku z tym jego spożycie w czasie wysiłku spowoduje efekt przeciwny do zmierzonego i może wywołać biegunkę. Jeśli chodzi odżywki Squeezy zawierające magnez, są nimi napój regeneracyjny Protein Energy Drink oraz żele energetyczne do picia.

Uwaga: skurcze są najczęściej spowodowane przeciążeniami mięśni, odwodnieniem i niedoborem sodu.

Sztuczne słodziki i barwniki

W produktach energetycznych nie znajdziesz ani jednego, ani drugiego. Producent gwarantuje, że to się nigdy nie zmieni!

Przeznaczone dla wegan i wegetarian

Wszystkie żele marki Squeezy, a także jej energetyczne napoje są wegańskie. Przy ich produkcji nie stosuje się żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Niewegańskie są z kolei żelki owocowe, baton oraz napój regeneracyjny, a także Squeezy Athletic.

Wartościowe aminokwasy

W przypadku produktu Squeezy 100% Pure Amino nazwa mówi sama za siebie. Jest tworzony zgodnie z zasadą MAP, w 99% metabolizowany. Jeśli chodzi o bogactwo aminokwasów, producent nie uznaje kompromisów i maksymalnie dba o pełne zapotrzebowanie zawodnika w te składniki.

Popijanie żeli energetycznych

Konieczność! Wszystkie żele są hipertoniczne i muszą być rozcieńczane wodą, by zawierały prawidłowe stężenie energii w żołądku (na 100 ml) i mogły być błyskawicznie zaabsorbowane przez organizm. Nawet, jeśli są pyszne „na czysto”, popicie jest obowiązkowe!

Popijanie nie jest konieczne w przypadku żeli energetycznych do picia. Chyba, że zajdzie ryzyko odwodnienia, wtedy bez wahania chwyć za bidon lub butelkę.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel