Rękawiczki Ronhill okiem biegacza

2021-12-20
Rękawiczki Ronhill okiem biegacza

Z akcesoriami marki Ronhill pierwszy raz miałem styczność 2 lata temu. Wtedy postanowiłem zaopatrzyć się w czapkę oraz rękawiczki i zakochałem się w nich od pierwszego założenia! Mój wybór padł wówczas na model Afterterlight, a od tamtego momentu przez moje dłonie (dosłownie) przewinęły się wszystkie modele rękawiczek tej angielskiej marki. Postaram się pokrótce przedstawić różnice oraz najważniejsze cechy danego modelu. Kolejność opisów według cen.

Rękawiczki biegowe Ronhill Classic Glove

Rękawiczki te cechują się bardzo cienkim, przyjemnym materiałem wykonanym w głównej mierze z poliestru. Idealnie sprawdzają się podczas jesieni oraz wiosny. Przyjemnie przylegają do dłoni i chronią w mroźniejsze dni. Model ten, według mnie, nie nada się zbytnio na zimę, gdyż dla wielu osób może być zbyt cienki. Posiadają odblaskowy logotyp widoczny po zmroku. Z minusów wymieniłbym brak materiału na palcach, który umożliwiłby obsługę smartfona. Zobacz produkt RONHILL Rękawiczki biegowe CLASSIC GLOVE czarne.

rękawiczki do biegania ronhill

Rękawiczki do biegania Ronhill Prism Glove

W przeciwieństwie do wyżej opisanego modelu rękawiczki te będą idealnym wyborem w okresie później jesieni, całej zimy oraz początków wiosny, gdy ujemne temperatury dają się we znaki. Są wykonane w technologii Prism od wewnątrz i już od pierwszego ubrania czuć, że są z kategorii tych cieplejszych. Zostały stworzone w taki sposób, żeby idealnie trzymać ciepło oraz dobrze odprowadzać ewentualny pot. W porównaniu do Classic Glove w tych rękawiczkach biegowych bezproblemowo możemy korzystać z telefonu, np. przełączając ulubione utwory na Spotify bez zdejmowania. Zobacz produkt RONHILL Rękawiczki biegowe PRISM GLOVE granatowe.

ronhill rękawiczki biegowe

Rękawiczki biegowe Ronhill Merino Seamless Glove

Przechodzimy do modeli powyżej 100 zł, ale bez obaw – w końcu komfort nie zna słów „za drogo”. Merino Seamless Gloves to model wykonany w głównej mierze z wełny merino, co jest równoznaczne z lekkością i bardzo dobrą ochroną przed zimnem. Mają klasyczny wygląd, dzięki czemu sprawdzą się zarówno podczas treningów, jak i na co dzień. Ponadto, na kciukach oraz palcach środkowych znajduje się powłoka ułatwiająca trzymanie przedmiotów w ręce. Zobacz produkt RONHILL Rękawiczki do biegania MERINO SEAMLESS GLOVE granatowe.

ronhill rękawiczki do biegania

Rękawiczki do biegania Ronhill Nightrunner Glove

Model, od którego zaczynałem swoją przygodę z tą marką. Nightrunner (kiedyś Afterlight) to rękawiczki, dla osób które potrzebują ciepłych rękawiczek oraz bezpieczeństwo stawiają na pierwszym miejscu. Nie dość, że świetne izolują dopływ zimna, to dodatkowo na przedniej części posiadają odblaskowe panele, dzięki którym wzrasta nasza widoczność po zmroku. Dodajmy do tego odblaskowe logo Ronhill i stajemy się biegającym księżycem. Zobacz produkt RONHILL Rękawiczki biegowe NIGHTRUNNER GLOVE fluo żółte.

rękawiczki ronhill

Rękawiczki biegowe Ronhill Wind-Block Glove & Wind-Block Flip Glove

Oba modele mają takie sama zadanie: idealnie ochronić przed mrozem i wiatrem. Pierwszy z nich, czyli Wind-Block – w miejscu, gdzie Nightrunner mają odblaski – posiada materiał wykonany w 100% z poliesteru, który idealnie chroni przed silnym wiatrem i żaden podmuch nie dostaje się „pod materiał”. Drugie, czyli Wind-Block Flip, to aktualnie mój faworyt. W dotyku są jak Nightrunner, ale posiadają specjalną kieszonkę, w której schowana jest osłonka zapewniająca idealną ochronę przed wiatrem. Sprawdzą się w sezonie jesień–wiosna, a kieszonkę na osłonkę można wykorzystać jako dodatkowe kieszonki, np. na chusteczkę czy też mały pęczek kluczy. Testowałem i trzeba się bardzo postarać, by wypadły. Zarówno w wersji podstawowej, jak i Flip po wewnętrznej stronie znajdują się silikonowe paski ułatwiające trzymanie przedmiotów – telefonu, napojów czy też kijków do nordic walkingu. Zobacz produkty RONHILL Rękawiczki do biegania WIND-BLOCK GLOVE czarno-żółteRONHILL Rękawiczki do biegania WIND-BLOCK FLIP GLOVE czarne.

ronhill rękawiczki

Rękawiczki do biegania Ronhill Winter Mitt

Rękawiczki przeze mnie nazywane „bezpalczakami”. Stworzone są z myślach o osobach, które wymagają bardzo dużo od akcesoriów. Łączą w sobie cennych wyżej opisanych modeli: z zewnątrz – warstwa ochronna przed wiatrem, odblaskowe wstawki, silikonowe paski a wewnątrz zaś przyjemny materiał idealnie izolujący ciepło. Sprawdzą się w ekstremalnych warunkach, a ich jedyną wadą (jak i zaletą) jest budowa, w której nie mamy każdego palca umieszczonego osobno. Zobacz produkt RONHILL Rękawiczki do biegania WINTER MITT czarne.

akcesoria ronhill

Tak przedstawiają się wszystkie dostępne modele rękawiczek od marki Ronhill, które zostały przeze mnie przetestowane. Na ich bazie powstały także czapki biegowe charakteryzujące się tymi samymi parametrami i cechami, co rękawiczki. Wystarczy, że wspomnę tutaj o dostępnych modelach, czyli: Classic, Night Runner oraz Prism. Oznacza to, że możemy skompletować pełen zestaw lub do woli mieszać modelami w zależności od potrzeb.

Pamiętajmy o tym, że ubrania nie dają ciepła. Są tylko i wyłącznie izolatorem tego, co jesteśmy w stanie samemu wygenerować. Miejmy to na uwadze, poszukując zarówno akcesoriów, jak i odzieży biegowej na zimę.

Tekst: Piotr Różański

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
pixel