Łukasz Kłos FizjoTerapia HD & OOfos

2022-01-03
Łukasz Kłos FizjoTerapia HD & OOfos

Buty i klapki OOfos to produkty mające służyć sprawnej i skutecznej regeneracji po wysiłku dla sportowców. Są sposobem na to, by cieszyć się wygodnym obuwiem nie tylko w czasie treningów i zawodów, ale także podczas odpoczynku. O ich skuteczności świadczy certyfikat przyznany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy Podiatrów. Postanowiliśmy sprawdzić ich działanie na naszym rynku, a o pomoc poprosiliśmy Łukasza Kłosa, specjalistę Ortopedycznej Terapii Manualnej posiadającego międzynarodowy dyplom OMPT zgodny ze standardami International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT), założyciela gabinetu FizjoTerapia HD. Łukasz testował zarówno buty, jak i klapki regeneracyjne amerykańskiej marki i przygotował odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące istoty produktów oraz filozofii OOfos.

łukasz kłos fizjoterapia hd oofos

1. Co wyróżnia produkty OOfos na tle innych butów?

Na rynku nie ma za wiele firm oferujących obuwie regenerujące, więc trudno o porównanie. Osobiście, pierwszy raz mam przyjemność nosić i testować obuwie do celów stricte regeneracyjnych. Jeśli chodzi natomiast o klapki OOfos, to są to bez dwóch zdań najwygodniejsze, jakie kiedykolwiek miałem okazję nosić i sądzi tak również moja rodzina. Wygodne, miękkie, dają poczucie odpoczynku dla stóp - to zdecydowanie wyróżnia klapki OOfos.

2. Kiedy najczęściej stosujesz produkty OOfos?

Jako fizjoterapeuta mam pracę stojącą, więc zaraz po wejściu do domu, aby moje stopy odpoczęły, z chęcią nakładam klapki. Dodatkowo, po każdym mocniejszym treningu biegowym po wyjściu spod prysznica mam je już na nogach. W okresie wzmożonych startów biegowych zabieram ze sobą na wyjazdy również buty regeneracyjne. Mogę wyjść wtedy z rodziną na spacer, a moje stopy maja superwsparcie i odpoczywają.

3. Co możesz powiedzieć, biorąc pod uwagę Twoje doświadczenie jako fizjoterapeuty, na temat tego, co oferują produkty marki?

Produkty marki OOfos - klapki regeneracyjne i buty to bardzo wygodne obuwie do stosowania po aktywnościach czy długiej pracy stojącej. Miękka i lekka konstrukcja obuwia w połączeniu z kołyskowym profilem podeszwy i wsparciem łuku podłużnego wewnętrznego daje stopom odpocząć po kilometrach zrobionych podczas dnia. OOfos to relaks dla naszych stóp.

4. Czy czujesz różnicę po tym, jak zacząłeś używać OOfos?

OOfos to naprawdę bardzo wygodne i przyjazne dla stop klapki i buty. Czuje olbrzymią różnicę, od kiedy zmieniłem swoje stare klapki na OOfos. Trudno opisać, co dokładnie czuję. Mam wrażenie, że moje stopy dosłownie się relaksują, a ja sam czuje się bardziej odprężony.

5. Pianka OOfoam – jak oceniasz opatentowaną piankę, najbardziej charakterystyczną technologię marki?

Jestem pod wielkim wrażeniem. Bardzo lekka i wytrzymała panika, która powoduje, że obuwie jest bardzo wygodnie i przyjazne dla stóp. Jej elastyczność pozwala na bardzo dokładne dopasowanie się do stopy, co ma duży wpływ zarówno na komfort chodzenia, jak i regenerację.

6. Na czym, według Ciebie, polega dokładnie istota regeneracji w produktach OOfos?

Moim zdaniem, wszystko dzieje się  za sprawą kołyskowej budowy podeszwy, która zapewnia lepsze przetaczanie stopy w czasie chodu. Istotna dla regeneracji jest również miękkości samej pianki wykorzystanej w klapkach i butach regeneracyjnych absorbującej większość obciążeń powstających podczas kontaktu nogi z podłożem. Wyprofilowana „wkładka” bardzo dobrze wspiera łuk podłużny stopy i zapobiega nadmiernej pronacji. Wszystko to składa się na właściwości regeneracyjne i jest mocno odczuwalne.

7. Komu mógłbyś zalecić używanie produktów OOfos?

Zdecydowanie poleciłbym klapki i buty regeneracyjne wszystkim aktywnym osobom, których stopy są mocno obciążane podczas aktywności. W szczególności biegaczom, a najbardziej ultramaratończykom, triathlonistom, osobom umawiającym górską turystkę pieszą i inne formy pieszych wędrówek. Z pewnością poleciłbym obuwie regeneracyjne wszystkim tym, którzy mają pracę stojącą - w tym, oczywiście, fizjoterapeutom. :)

8. Czy poleciłbyś ją swoim pacjentom?

Sporo moich pacjentów ma problemy bólowe w obrębie stóp, cześć z tych problemów wynika z nadmiernego obciążenia i złej architektury stopy - zniesienie łuków czy kompensacja z wyższych stawów. Obuwie regeneracyjne ma fajnie wyprofilowaną wkładkę i daje stopie wsparcie podczas chodzenia. To z pewnością przyniosło by wielu pacjentom ulgę. W pierwszej kolejności poleciłbym pacjentom z objawowymi ostrogami piętowymi lub załapaniem rozcięgna podeszwowego.

Łukasz Kłos Fizjoterapia HD - strona internetowa, Facebook, Instagram, YouTube.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel