Klapki regeneracyjne Oofos – czym są i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

2019-08-17
Klapki regeneracyjne Oofos – czym są i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?
Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować stosunkowo nowy produkt na polskim rynku – klapki regeneracyjne Oofos. Marka korzysta z innowacyjnych, nowoczesnych i prawnie zastrzeżonych technologii. Światowej klasy naukowcy wyprodukowali piankę OOFAM, która absorbuje wstrząsy i redukuje uczucie zmęczenia aż o 37% skuteczniej niż tradycyjna pianka EVA. Zastosowanie tego materiału gwarantuje niezrównaną pomoc w czasie regeneracji, a odpowiednia amortyzacja przynosi stopom komfort i pozwala użytkownikowi zrelaksować się podczas użytkowania. Produkt, dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi i zastosowaniu, wzbudza ciekawość oraz wywołuje szereg pytań. Czym jest ta nowość, czym się charakteryzuje, kto i kiedy powinien ich używać? Aby rozwiać wątpliwości, zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się, jak Oofos może Ci pomóc po wysiłku.

Klapki regeneracyjne Oofos – co to jest?

Tak naprawdę są to klasyczne klapki i japonki, jednak jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Ich główną zaletą jest materiał, z jakiego są wykonane. Jest to wspomniana wyżej opatentowana pianka Oofam będąca czymś pionierskim na rynku obuwia regeneracyjnego. Pianka ta jest bardzo miękka i sprężysta, co przekłada się na komfort użytkowania. Również pod względem budowy różnią się od tradycyjnych klapek i japonek. W okolicy łuku stopy umieszczono specjalną kołyskę, która działa stymulująco na łuk stopy i obszar w jego okolicy, co jest wyczuwalne przy każdym kroku.

Jak działają?

Głównym zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów powstałych na skutek kontaktu stopy z podłożem podczas przemieszczania się. Wszystko to za sprawą pianki Oofoam, która pochłaniając wstrząsy, zapobiega ich przenoszeniu na nasze stopy, stawy i kości a w efekcie na całe ciało. Minimalizuje to uczucie zmęczenia, napięć i bóli w mięśniach oraz obciążenia stawów. Dodatkowo dzięki specyficznej budowie, klapki regeneracyjne Oofos stymulują i masują łuk stopy, co korzystnie wpływa na uczucie komfortu i ulgi dla zmęczonych nóg. Dzięki ich miękkiej i elastycznej naturze przetaczanie stopy odbywa się naturalnie, co redukuje napięcia w mięśniach, które mają miejsce w wypadku twardego i zabudowanego obuwia. Obuwie regeneracyjne OOfos jest superlekkie, dlatego zwiększa się komfort noszenia zwłaszcza po wysiłku. Materiał, z jakiego są wykonane, jest antybakteryjny oraz odporny na zabrudzenia i wilgoć. W wypadku potrzeby ich wyczyszczenia wystarczy wrzucić je do pralki.

Dla kogo i kiedy je nosić?

W tym wypadku odpowiedź jest jednoznaczna - dla każdego i zawsze! Klapki Oofos doskonale sprawdzą się jako obuwie regeneracyjne po ciężkim treningu czy zawodach. Odciążą wówczas zmęczone mięśnie i przyniosą ulgę stawom i stopom. Można w nich również chodzić na co dzień czy zabrać je ze sobą na basen czy plażę. Doskonale sprawdzą się również w upalne dni jako lekkie i przewiewne obuwie, a wszystko to za sprawą tego iż pianka, z której są wykonane nie powoduje otarć ani odparzeń.

klapki regeneracyjne oofos

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel