Altra zestawienie butów szosowych i trailowych

Zestawienie butów trailowych Altra

altra_porownanie_butów

 

Zestawienie butów na twardą nawierzchnię Altra

altra_porownanie_modeli

 

Buty do biegania - opis zastosowanych technologii

    Altra Ego - Ego to specjalna, autorska pianka marki Altra. Znacznie bardziej sprężysta i odporna na zmęczenie, cechuje się dłuższą żywotnością niż klasyczna pianka Eva. Ponadto, zapewnia lepsze pochłanianie wstrząsów oraz bardziej dynamiczne odbicie od podłoża. Możemy spotkać ją w Escalante, Escalante Racer, King MT czy Paradigm.

Altra Quantic - Powstanie pianki Quantic było inspirowane zachowaniem „pluszowości” i miękkości pianki Ego, jednak przy znacznie niższej wadze. Technologia Quantic odpowiada za dobrą amortyzację przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi i dynamiki odbicia. Znajdziemy ją w modelach Torin 4, Torin 4 Plush czy Timp 2.

  InnerFlex – Technologia InnerFlex dzieli podeszwę środkową na wzór siatki poprzez poprowadzenie w niej specjalnych rowków. Pozwala to podnieść elastyczność, dzięki czemu stopa pracuje bardziej naturalnie przy jednoczesnym obniżeniu wagi buta. Dodatkowo, przekłada się do na lepsze czucie podłoża oraz poprawienie komfortu przy szybkim biegu.

Foot Pod – To technologia odpowiedzialna za wykonanie podeszwy zewnętrznej. Uwzględnienie budowy stopy pod względem rozmieszczenia kości i ścięgien powala pokryć podeszwę bieżnikiem w taki sposób, aby nie ograniczać jej naturalnego ruchu i zapewnić swobodę podczas pracy.

Guide Rail – System spotykany w butach ze wsparciem jak Paradigm czy Provision. Ogranicza on ruch stopy do wewnątrz. Jest to elastyczna szyna umocowana w okolicy wewnętrznej części tyłu stopy biegnąca od cholewki do końca podeszwy. Jednak przeciwnie jak u większości producentów na rynku nie jest to twardy, irytujący plastik, a elastyczne tworzywo, które pozwala używać butów również osobom ze stopą neutralną.

Stabili Pod – Technologia odpowiedzialna za stabilność stopy podczas biegu. Działający w trzech płaszczyznach system pozwala zapobiegać niechcianym i nienaturalnym ruchom. Jedyny but, który to posiada, to Paradigm.

   InnovArch - Innowacyjny system, który Altra określa jako „Dynamic Support”. Spotykany tylko w modelu Provision, odpowiada za wsparcie stopy od wewnętrznej strony. Przekłada się on na naturalną pracę stopy i nie jest mocno ingerujący w fazę ruchu, dzięki czemu docenią go również użytkownicy mający stopę neutralną.

 

MaxLT – Jest to pianka, z której wykonywana jest podeszwa środkowa. Odpowiada za bardzo dobre pochłanianie wstrząsów przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi i dużej elastyczności podeszwy. Spotkać ją możemy w superlekkim i bardzo mocno amortyzowanym Duo.

pixel