Niezrównana aerodynamika z Compressport R2 Aero

2023-05-16
Niezrównana aerodynamika z Compressport R2 Aero

Nie jest tajemnicą, że opaski kompresyjne R2v2 mocno wpłynęły na rozwój tego segmentu produktów. Marka Compressport wyznaczyła nowe standardy, stając się wzorem do naśladowania, czego efektem są niezliczone ilości miejsc na podium zawodników stosujących ten sprzęt. Inżynierowie szwajcarskiej firmy nie spoczęli jednak na laurach i od dłuższego czasu pracowali nad udoskonaleniem bestsellerowych opasek. Dzięki wykorzystaniu tuneli aerodynamicznych, w których testy przeprowadzają zespoły wyścigowe Formuły 1, Compressport stworzył w 100% aero produkt zaprojektowany z myślą o ściganiu na najwyższych obrotach.

Za te aerodynamiczne walory odpowiada kombinacja dwóch technologii – Aero.Stripes i Aero.Dots. Pierwsza z nich to zastosowanie pasków tworzących mikroturbulencje z przodu opaski, co przekłada się na zmniejszony opór powietrza oddziałujący na zawodnika. Z kolei Aero.Dots to rzędy kropeczek mające za zadanie właściwie ukierunkować przepływ powietrza, by ten nie przeszkadzał podczas osiągania dużej prędkości. Oba te rozwiązania mają również korzystny wpływ na termoregulację, ponieważ nogi nie przegrzewają się w czasie intensywnego wysiłku.

Oczywiście, wszelkie kwestie związane z aerodynamiką są niezwykle istotne w przypadku tego produktu, jednak nie należy zapominać, że w pierwszej kolejności są to opaski kompresyjne, dlatego muszą zachowywać wszelkie podstawowe właściwości i rozwiązania znane z modelu R2v2. Wspierają mięśnie, wydatnie pomagają w absorpcji wstrząsów, również zapewniają pełen komfort i wsparcie zarówno podczas uprawiania sportu, jak i w czasie regeneracji. Jeśli chodzi o twarde dane wynikające z testów w tunelu aero, Compressport potwierdza, że stosowanie R2 Aero pozwala zyskać dodatkowo 7-8 watów, Na długich dystansach, takich jak chociażby pełen Ironman, ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ pozwala zaoszczędzić nie sekundy, a minuty! Walcząc o najlepszy wynik, warto wspomóc się sprzętem z najwyższej półki. Każda minuta mniej, to więcej satysfakcji z osiągniętego rezultatu i szansa na bicie kolejnych życiówek.

Opaski kompresyjne Compressport R2 Aero – kluczowe aspekty:

compressport r2 aero

Opaski kompresyjne Compressport R2 Aero – zastosowane technologie:

  • Aero.Stripes – strukturalne linie dodają mikroturbulencji na powierzchni opaski, aby zapewnić lepsze właściwości aerodynamiczne i zmniejszyć opór.
  • Aero.Dots – rzędy kropek działających jak dźwignia ukierunkowująca przepływ powietrza i zmniejszająca turbulencje z tyłu łydki oraz opór przy dużej prędkości.
  • Massaging Fibre – każdy ruch powoduje mikromasaż zapewniający dobre samopoczucie i lekkość dzięki opatentowanemu włóknu.
  • Ultralight – opaski kompresyjne Compressport nie chłoną wody, dlatego zawsze pozostają ultralekkie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych.
  • Ventilation Stripes – oryginalna technologia marki Compressport, czyli paskowany splot tkaniny odpowiada za dobrą wentylację podczas upałów.
  • Achilles Support – poziome paski proprioceptywne wzdłuż ścięgna Achillesa chronią je przed tarciem i naciskiem, a przy tym optymalizują wentylację i redukują występowanie zapaleń.
  • Thermo-Regulation – unikalny splot tkaniny poprawia cyrkulację powietrza i odpowiada za właściwą wymianę cieplną. Dzięki temu łydka nie przegrzewa się ani nie marznie.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel