Buty do biegania po asfalcie Altra wiosna/lato 2024

2024-01-03
Buty do biegania po asfalcie Altra wiosna/lato 2024

Styczeń to ten moment w roku, kiedy marka Altra prezentuje swoją nową kolekcję. Na sezon wiosna/lato 2024 pojawią się doskonale znane już buty do biegania – męskie oraz damskie – w nowych odsłonach. Inżynierowie amerykańskiego producenta pochylili się nad modelami obecnymi już wcześniej w ofercie, tworząc ich ulepszone wersje. Najbardziej interesujące jednak jest pojawienie się absolutnej nowości, czyli pierwszego w historii Altry buta z dropem!

Zmiany obejmują zarówno buty do biegania po asfalcie, jak i buty trailowe. Zwróćmy uwagę na najważniejsze cechy szosowych modeli.

Altra AltraFWD Experience

Prawdziwie epokowe wydarzenie! Altra, znana do tej pory z tego, że 100% jej produktów posiada zerowy drop, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szerokiemu spektrum odbiorców, prezentując zupełnie nowy model z dropem 4 mm. Niski spadek wysokości między piętą a palcami w dalszym ciągu pozwala zachować naturalność ruchu, a geometria kształtu zachęca do biegania ze śródstopia. Uformowana pod ciśnieniem pianka w podeszwie jest lekka i łatwo się dociska, co odpowiada za dobrą dynamikę. Amerykański producent, tworząc AltraFWD Experience, chce przyciągnąć uwagę zawodników, którzy do tej pory nie chcieli spojrzeć na ofertę marki ze względu na sztandarową technologię Balanced Cushionig (brak spadku między piętą a palcami). Te buty biegowe to ukłon w stronę tych, którzy doceniają poszerzoną ku przodowi cholewkę zapewniającą miejsce na naturalne rozłożenie palców i 100% komfortu, ale bali się braku dropu. Nowość z kolekcji wiosna/lato 2024 może bardzo dużo namieszać na rynku!

Buty do biegania po asfalcie męskie ważą 240 g (rozmiar 44,5), a damskie 201 g (rozmiar 40).

buty do biegania altra

Altra Via Olympus 2

Szosowy odpowiednik absolutnego bestsellera marki, czyli Altra Olympus doczekał się swojej drugiej wersji. Via Olympus 2 posiada podeszwę wykonaną z pianki Ego Max, która jest miękka, sprężysta. Dzięki temu każdy krok jest bardziej dynamiczny, a sam komfort biegania się zwiększa. Samo uformowanie podeszwy, ze względu na zastosowanie technologii Rocker, to gwarancja dobrego przetaczania stopy, a co za tym idzie również bardziej naturalnego ruchu. Warto zwrócić uwagę na miękki, pewnie trzymający zapiętek. But jest lepiej dopasowany, staje się też przez to wygodny w użytkowaniu nawet na długim dystansie. Altra, tworząc buty biegowe, Via Olympus 2 oferuje bardzo wysoką wydajność dla długodystansowców. Dodając do tego pluszową wkładkę Ortholite X55 i amortyzację na poziomie 33 mm, otrzymujemy maksimum komfortu niezależnie od ilości pokonywanych kilometrów!

Buty biegowe męskie ważą 323 g (rozmiar 44,5), a damskie 272 g (rozmiar 40).

altra buty do biegania

Altra Vanish Carbon 2

Jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie butów w ofercie Altra, zgodnie z oczekiwaniami odbiorców, doczekał się serii ulepszeń. Tym sposobem amerykański producent ma jeszcze więcej do zaoferowania dzięki swojemu karbonowemu modelowi. Przede wszystkim, zwiększyła się amortyzacja. Vanish Carbon miał jej 33 mm, z kolei „dwójka” to na chwilę obecną rekordzista w stajni Altry posiadający aż 36 mm! Łącząc to z poprawą responsywności samej podeszwy Ego Pro, producent zapewnia wzrost dynamiki biegu aż o 36%. Do bardzo istotnej zmiany doszło także w sercu, czyli karbonowej wkładka. Nowe buty do biegania po asfalcie posiadają pełnowymiarową płytkę z włókna węglowego poprawiającej o 14% płynność i naturalność kroku, co docenią zawodnicy zorientowanie na urywanie cennych sekund. Wisienką na torcie jest, wg zapewnień producenta, zdecydowany wzrost elastyczności – aż o 75%! Tym sposobem Vanish Carbon 2 ma wszelkie predyspozycje, by stać się gamechangerem w swoim segmencie, odpowiadając na potrzeby nawet najbardziej wymagających biegaczy.

Buty Altra męskie ważą 229 g (rozmiar 44,5), a damskie 164 g (rozmiar 40).

buty biegowe altra

Altra Torin 7

Dla wielu fanów marki Altra to są właśnie najlepsze buty do biegania! Model Torin zaskarbił sobie wierne grono fanów swoją wysoką jakością i bardzo dobrymi parametrami, co nie oznacza, że nie da się wprowadzić poprawek mogących jeszcze wyżej podnieść jego ocenę. Co zmieniło się więc w „siódemce”? Amerykanie postawili na większą amortyzację. Dodanie 2 mm sprawiło, że Torin 7 po raz pierwszy może pochwalić się grubością podeszwy na poziomie 30 mm. To oznacza, że pod stopami biegacz ma jeszcze więcej dynamicznej, responsywnej pianki Ego Max dla lepszego odbicia od podłoża. Modernizacji uległa również cholewka – jest siateczkowana, przez co poprawia się jej oddychalność i komfort użytkowania także podczas dłuższego wybiegania. Nowe buty biegowe to również nowy, inaczej uformowany zapiętek. Jest wyższy i pewnie trzyma stopę, zapewniając tym samym stabilność i większe bezpieczeństwo w ruchu. Ostatnia, acz dla wielu również istotna zmiana to przebudowanie języka na bardziej miękki, co ma przełożyć się na wygodę użytkowania.

Buty do biegania męskie ważą 279,8 g (rozmiar 44,5), a damskie 226,8 g (rozmiar 40).

altra buty biegowe

Altra Escalante 3

Model będący w ofercie od samego początku to umiarkowana amortyzacja na niezmiennym poziomie 24 mm, niewielka waga i świetny wybór zarówno na trening, jak i start. Buty do biegania po asfalcie Escalante 3 zyskały nowy, odświeżony design przekładający się na lepsze dopasowanie do stopy i poprawioną oddychalność dzięki nowemu materiałowi w cholewce. Jest on mocniejszy i gęściej tkany, co przekłada się na pewne trzymanie stopy. Od lat z kolei znakiem rozpoznawczym tego produktu jest technologia InnerFlex gwarantująca naturalne, płynne przetaczanie stopy.  Zastosowanie podstawowej pianki Ego odpowiada za wygodę i poprawną responsywność. Producent chwali ten model za jego wszechstronność. Może mieć zastosowanie treningowo-startowe, ale dzięki swojemu nienachalnemu, zgrabnemu wyglądowi świetnie sprawdzi się także jako but na co dzień.

Buty do biegania Altra męskie ważą 284 g (rozmiar 44,5), a damskie 235 g (rozmiar 40).

buty do biegania po asfalcie altra

Altra Paradigm 7

Buty biegowe Altra przeznaczone dla pronatorów od kilku sezonów cieszą się uznaniem zawodników zmagających się z tą przypadłością. Ich kolejna odsłona z pewnością jeszcze bardziej wpada w oko! Choć buty ze wsparciem kojarzą się z topornym, ciężkim, niezbyt wyględnym obuwiem, to w tym przypadku Altra przełamała schemat, tworząc model zdecydowanie wyróżniający się w swoim segmencie. Paradigm 7 to 30 mm świetnie odbijającej, dynamicznej podeszwy Ego Max. Przeprojektowana cholewka, ze względu na oddychającą siateczkę oraz sznurowanie typu ghilie to główne wyznaczniki komfortu oferowanego przez te buty do biegania. Największym czynnikiem wyróżniającym jest jednak technologia Guide Rail. To wbudowana szyna zapobiegająca nadmiernej pronacji, jednak działająca wyłącznie wtedy, gdy stopa zbacza z naturalnego toru. Nie jest więc to twardy, niewygodny plastik, który nie do końca spełnia swoją rolę w innych modelach. To elastyczny system w 100% gwarantujący komfort i kontrolę pronacji.

Buty biegowe Altra męskie ważą 289,1 g (rozmiar 44,5), a damskie 270 g (rozmiar 40).

altra buty do biegania po asfalcie

Altra Rivera 4

Dla biegaczy nieoczekujących zawoalowanych technologii, którzy chcą w pełnym komforcie odbyć kolejny trening, Altra przygotowała kolejną odsłonę popularnych butów na asfalt, Rivera. Nowa wersja wyróżnia się atrakcyjnym wyglądem, co pozwala na porównanie jej do Escalante 3 – sprawdzi się podczas biegania, ale będzie też wygodnym rozwiązaniem na co dzień. Rivera 4 cechuje się bardzo dobrym dopasowaniem do stopy szczególnie w przedniej części ze względu na delikatną, otulającą cholewkę. Podwyższony zapiętek pewniej trzyma nogę w bucie, 28 mm amortyzacji zapewnia optymalną grubość podeszwy na trening, a podstawowa pianka Ego to gwarant umiarkowanej dynamiki. Producent zaznacza, że Rivera to świetny wybór dla osób chcących dopiero rozpocząć swoją przygodę z Altrą i odkryć jej podstawowe korzyści.

Buty Altra męskie ważą 283 g (rozmiar 44,5), a damskie 223 g (rozmiar 40).

buty altra

Altra Provision 8

Jeśli chodzi o buty do biegania po asfalcie dla pronatorów, to Paradigm 7 nie jest jedyną opcją wśród butów Altra. Pełną gotowość do wsparcia zgłasza także kolejna nowość z kolekcji wiosna/lato 2024, czyli Provision 8. Jest to model, podobnie jak wspomniany wyżej Paradigm, wykorzystujący dynamiczną, elastyczną szynę Guide Rail, która kontroluje pronację, działając jednak wówczas tylko wtedy, gdy jest to koniecznie. Oprócz tego, model cechuje się dobrą oddychalnością, dobrą amortyzacją (28 mm) i świetnym dopasowaniem. Jego podeszwa nie jest tak dynamiczna i responsywna jak w przypadku pierwszej opcji dla pronatorów, ale w dalszym ciągu pozwala na komfortowy i co istotne, bezpieczny bieg.

Buty biegowe Altra męskie ważą 289 g (rozmiar 44,5), a damskie 234 g (rozmiar 40).

altra buty

Altra Escalante Racer

Po dłuższej nieobecności wraca znana i lubiana wyścigowa odmiana klasycznego Escalante! Jest zorientowany na szybsze bieganie dzięki wzmocnionej podeszwie środkowej Ego, a ze względu na małą amortyzację (22 mm – najmniej w ofercie marki Altra) sprawdzi się na krótkich dystansach. Cholewka ze miękkiej, zwiewnej siateczki to idealne połączenie wygody, lekkości i oddychalności. Producent, określając te buty biegowe, mówi: „wszystko to, co kochasz w Escalante, ale szybciej”.

Buty do biegania po asfalcie męskie ważą 293 g (rozmiar 44,5), a damskie 162 g (rozmiar 40).

altra

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą damskich i męskich butów biegowych Altra z kolekcji wiosna/lato 2024 na www.tricentre.pl oraz w naszym sklepie stacjonarnym.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2024
pixel