Nowe opaski kompresyjne na łydki - Compressport R2 3.0

2023-05-11
Nowe opaski kompresyjne na łydki - Compressport R2 3.0

Pojawienie się na rynku opasek kompresyjnych na łydki R2v2 marki Compressport było prawdziwą rewolucją w świecie tego typu artykułów, a zarazem największy bestseller w historii szwajcarskiego producenta. Ich powstanie poprzedził szereg analiz i badań naukowych, które pozwoliły na optymalny dobór technologii i zastosowanie rozwiązań faktycznie działających na korzyść zawodnika zarówno podczas wysiłku, jak i regeneracji. Dołączając do tego niezrównany komfort użytkowania i atrakcyjny design, stały się nieodłączonym elementem wyposażenia zawodników biorących udział w zawodach sportowych na całym świecie.

Choć łatwiejszym rozwiązaniem byłoby spocząć na laurach i odcinać kupony od dobrze wykonanej pracy kilka lat wcześniej, inżynierowie marki postawili na kolejny etap rozwoju swojego najważniejszego produktu. Efektem tego jest nowość, która pojawia się w ofercie na sezon wiosna/lato 2023 – opaski kompresyjne R2 3.0 od Compressport. Producent postawił na sprawdzone rozwiązania zastosowane w modelu R2v2, czyli wielostopniowa kompresja, redukcja drgań i wstrząsów przy kontakcie stopy z podłożem, szybkoschnący materiał oraz system K-Protect odpowiadający za wsparcie rzepki i okolic kolana. Dobrze znane korzyści zostały wzbogacone o kolejne technologie, dzięki którym kompresja w opaskach wchodzi na jeszcze wyższy poziom!

Najbardziej istotnym wyróżnikiem nowego produktu jest technologia Fibular Stripes. Materiał posiada specjalną fakturę stymulującą proprioreceptory, które poprawiają stabilność i zwiększają poczucie równowagi. Tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia urazów, np. skręcenia kostki. Co ważne, poziomo ukierunkowana, stopniowa kompresja pobudza mikrokrążenie i powrót żylny, dzięki czemu chroni przed shin splints i stanami zapalnymi. To zastosowanie ma także korzystny wpływ na absorpcję wstrząsów oraz redukcję występowania skurczów i przeciążeń dla mięśni. Dla zwiększenia widoczności z kolei opaski kompresyjne zostały wzbogacone o odblaskowe wstawki na łydce, aby poprawić bezpieczeństwo w czasie treningu po zmroku.

Opaski kompresyjne Compressport R2 3.0 – kluczowe aspekty:

compressport r2 3.0

Opaski kompresyjne Compressport R2 3.0 – zastosowane technologie:

  • Fibular Stripes – włókna 3D umieszczone wokół mięśni strzałkowych stymulują proprioceptory, zwiększając stabilność i poczucie równowagi.
  • Horizontal Waffle Proprioceptive Stripes – poziome paski odpowiadają za stopniową kompresją idącą od kostki i dolnej części łydki do góry. Dzięki temu poprawia się mikrokrążenie i przepływ limfatyczny. Jednocześnie, zmniejsza się ryzyko wystąpienia shin splints oraz zapalenia ścięgna Achillesa.
  • Massaging Fibre – każdy ruch powoduje mikromasaż zapewniający dobre samopoczucie i lekkość dzięki opatentowanemu włóknu.
  • Grid Pattern – specjalna strefa kompresji na łydce tłumi wibracje mięśni i wstrząsy wynikające z kontaktu stopy z podłożem.
  • Shock Absorber – kompresja 360° tłumi efekt „fali uderzeniowej” na mięśnie, żyły i stawy.
  • K-Protect – ergonomiczna wypustka na kolanie wspierająca rzepkę tłumi wibracje do 8%.
  • Achilles Support – poziome paski proprioceptywne wzdłuż ścięgna Achillesa chronią je przed tarciem i naciskiem, a przy tym optymalizują wentylację i redukują występowanie zapaleń.
  • Thermo-Regulation – unikalny splot tkaniny poprawia cyrkulację powietrza i odpowiada za właściwą wymianę cieplną. Dzięki temu łydka nie przegrzewa się ani nie marznie.
  • Back Reflective Logos – maksymalnie zwiększenie bezpieczeństwa podczas treningów przy słabym oświetleniu lub po zmroku. Odblaskowe logo jest doskonale widoczne nawet z dużej odległości.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel