Buty biegowe Altra – kolekcja wiosna/lato 2021

2021-01-20

Nadchodzący sezon wiosenny i letni 2021 zwiastuje nowości dla biegaczy przygotowane przez markę Altra. Niektóre modele zyskały nowe kolory, ale pojawiły się także zupełnie świeże propozycje. Nad którymi z nich warto pochylić się szczególnie? Sprawdź najnowsze i najciekawsze buty do biegania Altra na rok 2021.

Buty biegowe Altra Rivera

Absolutna nowość w ofercie marki! W pewien sposób można powiedzieć, że zastępuje miejsce lubianego i dobrze znanego Torina 4, który nie będzie miał kontynuacji. Identyczna jak w modelu Torin grubość podeszwy wynosząca 26 mm i waga (257 g) w rozmiarze 44,5 – to by było na tyle z podobieństw. Sercem tych butów do biegania jest podeszwa wykonana z pianki Ego. Miękka i sprężysta doskonale amortyzuje wstrząsy, jednocześnie zapewniając dynamiczne odbicie. Dodatkowo, dzięki technologii InnerFlex podeszwa jest niezwykle elastyczna, co przekłada się na naturalne odczucia z biegu i dobre czucie podłoża. Cholewkę buta wykonano ze wzmocnionej siateczki Mesh. W związku z tym została obniżona waga przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej wentylacji i przewiewności. Rivera to bardzo uniwersalne buty biegowe. Doskonale sprawdzą się jako model na codzienne treningi, długie wybiegania czy jako mocno amortyzowane buty startowe.

Buty do biegania Altra Provision 5

Najnowsza odsłona modelu przeznaczonego dla pronatorów z rodziny Altra. Jest bardzo ciekawy i obala teorię, że but ze wsparciem musi być sztywny, plastikowy i mało elastyczny. Dobra amortyzacja dzięki podeszwie o grubości 27 mm zapewnia niezbędną ochronę przed wstrząsami, a jednocześnie nie podnosi zbytnio wagi buta i nie zaburza jego elastyczności. Provision 5 posiada oba systemy wsparcia oferowane przez Altrę, czyli GuideRail i InnovArch, które zapewniają stopie wsparcie. Zmiany w stosunku do poprzedniego modelu nie są zbyt znaczące, głównie przeprojektowano okolice pięty. Dzięki temu buty biegowe właściwie przylegają i oferują lepsze dopasowanie w tylnej części.

Buty biegowe Altra Timp 3

Przez długi czas był to stosunkowo niedoceniany but, jednak zyskał pewniejszą pozycję i pnie się w hierarchii trailowej stajni marki Altra. Timp 3 przeszedł nieznaczne, acz istotne zmiany w porównaniu do poprzedniej wersji. Pomijając sferę wizualną, przede wszystkim, ma nieco więcej objętości w części śródstopia. To odpowiedź na głosy, jakoby Timp 2 miał być zbyt mocno dopasowany. Podeszwa nadal wykonana została z pianki Quantic, jednak w tej odsłonie jest jeszcze bardziej elastyczna i miękka. Co istotne, cholewkę wyposażono w dodatkowe wzmocnienia w okolicy palców, pięty i z boku stopy. Dzięki temu te buty do biegania są bardziej trwałe i lepiej chronią stopy przed kamieniami.

Buty biegowe Altra Lone Peak 5

To już 10 lat, odkąd świat ujrzał pierwszą wersję tego trailowego bestselleru. Buty – śmiało można powiedzieć – już kultowe. Lone Peak 5 kontynuuje status ikony, którą znamy z poprzednich modeli. Najbardziej istotna zmiana dotknęła podeszwy, którą w modelu 5 wykonano z pianki Ego. Jej miękka i sprężysta natura zapewnia dynamiczne odbicie i dobre pochłanianie wstrząsów. Są to jedyne terenowe buty do biegania Altra posiadające tę piankę w podeszwie.  Dodatkowo, poprawiono trzymanie stopy w okolicy śródstopia oraz sznurowanie. Nowa wersja lepiej przylega i mocniej trzyma stopę. W ciekawy sposób rozwiązano również drenaż buta. Laserowo wycinane otwory umieszczone z boku pozwalają na szybkie odprowadzanie wody z wewnątrz.

Buty biegowe Altra Lone Peak ALL – WTHR

Kontynuacja dobrze znanego Lone Peaka RSM. Jest do pogodoodporna wersja klasycznego Altra Lone Peak 5 przeznaczona na ciężkie warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzi się jesienią czy zimą bądź podczas deszczu. Buty do biegania Lone Peak ALL–WTHR wykonano z membrany eVent, która zapewnia dobrą oddychalność  i jednocześnie utrudnia przemakanie. W nowej wersji całkowicie zmieniono koncepcję. Zamiast pokrywać zewnętrzną część cholewki materiałem z membraną, od wewnątrz skonstruowano jednolitą całość z materiału eVent. Wszystko, aby jeszcze bardziej ograniczyć dostęp wody do środka.

Buty outdoorowe Altra Lone Peak Hiker

Ze szlaku na miasto w jednych butach! Lone Peak Hiker to nowy, niezwykle uniwersalny but w ofercie marki Altra. Terenowy, agresywny charakter klasycznego Lone Peaka ubrany został w ciekawą, trekkingowo-lifestylową formę. Podeszwa wykonana z pianki Ego od spodu pokryta mieszanką Duratread zapewnia dobrą przyczepność w terenie, wygodę i trwałość. Wyższa cholewka gwarantuje pewne trzymanie stopy i stabilizację kostki oraz okolic ścięgna Achillesa. Nowe buty outdoorowe są lekkie i dynamiczne. Posiadają szerokie spektrum zastosowania – znakomicie sprawdzą się podczas wędrówek czy górskich trekkingów, jednak nie są aż tak toporne jak typowe buty górskie. Dzięi temu doskonale sprawdzi się również jako but na co dzień.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel