Kalendarz Triathlonowy 2020

2020-01-03
Kalendarz Triathlonowy 2020
Rok 2020 przyniesie wiele okazji do tego, aby założyć strój do triathlonu, stanąć w szranki z innymi i sprawdzić, jakie efekty dają regularne treningi pływania, biegania oraz jazdy na rowerze. Zawody triathlonowe będą odbywać się przez cały rok w takiej ilości, że nie sposób wymienić wszystkich. W naszym kalendarzu zaprezentujemy te, które są najciekawsze lub z innych względów warte uwagi.

Imprezy triathlonowe, na których warto być!

Te imprezy to, naszym zdaniem, wydarzenia, na których zdecydowanie warto się pojawić. Będą tam najlepsi zawodnicy – zarówno amatorzy, jak i zawodowcy – dzięki czemu można podpatrzeć, jak zachowują się podczas zawodów i na podstawie tego ocenić, nad czym popracować u siebie. Poza tym, te pięć imprez jest doskonale zorganizowanych i każdy miłośnik triathlonu poczuje się na nich jak w domu!

● JBL Triathlon Sieraków – jedną z atrakcji tych zawodów jest malownicza 22-kilometrowa trasa kolarska wiodąca obok jezior. Pływanie odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym Słoneczna z plaży nad jeziorem Jaroszewskim, a biegi - pomiędzy domkami ośrodka TKKF i leśnymi ścieżkami. Zawody odbędą się 30. maja.

● 5150 Warsaw Triathlon – termin przypada na 14. czerwca, a ustalone trasy to: pływanie po Zalewie Zegrzyńskim (a konkretniej - wschodni brzeg Zalewu Zegrzyńskiego, w ośrodku Rewita Wojskowym Domu Wypoczynkowym Rynia), 40 km jazdy rowerem, zaczynając od parkingu ośrodka Rewita WDW Rynia, a na koniec bieg na dystansie 10 km przez Warszawę.

● Super League Triathlon Poznań - impreza odbędzie się pomiędzy 26. a 28. czerwca. Będzie można wziąć udział w kilku różnych kategoriach, w tym na dystansie „supersprint”. Zawody dostępne są zarówno dla amatorów, jak i zawodników profesjonalnych, a także dzieci. To idealna okazja, aby zarazić młodych ludzi pasja do triathlonu!

● Enea Bydgoszcz Triathlon - warto zarezerwować sobie czas 4. i 5. lipca, aby wziąć udział w zawodach odbywających się w samym centrum Bydgoszczy. Pierwszego dnia odbędą się zawody na dystansie ¼ (950 m pływania, 42 km roweru i 10,8 km biegu) i dla debiutantów, drugiego – na pełnym oraz ½. Oprócz rywalizacji indywidualnej, organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Puchar Świata w Quadrathlonie oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy.

● Ironman Gdynia – sponsorowane przez ENEA zawody odbędą się w dniach od 31. lipca do 2. sierpnia, jednak zapisy uczestników ruszyły już pod koniec grudnia 2019. Są to jedne z największych zawodów triathlonowych w Europie, w których startuje co roku ok. 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów. Zawodnicy mają do pokonania 1,9 km pływania w Zatoce Gdańskiej, prowadzącą po Kaszubach liczącą 90 kilometrów pagórkowatą trasę kolarską i 21 kilometrów biegu ulicami Gdyni.

Oczywiście na tym nie koniec ciekawych imprez w naszym kraju. Istnieje także wiele mniejszych wydarzeń, w których udział warto rozważyć!

      Impreza

Data

Lokalizacja

Co nas czeka?

Tyska Śnieżna Pantera 11.01.2020 r. Tychy pływanie: 400 m
rower: 20 km
bieg: 6 km
TriOk Cross Duathlon Łódź 26.04.2020 r. Łódź bieg, część kolarska, bieg
Żyrowik Cross Duathlon 09.05.2020 r. Żyrowa (woj, opolskie) duathlon
Swimrun Industrialny 10.05.2020 r. Januszkowice (woj. opolskie) 2 km pływania, 13 km biegania
Garmin Iron Triathlon Płock 17.05.2020 r. Płock 6 dystansów triathlonu
Greatman Kościan Triathlon 23.05.2020 r. Kościan 5 dystansów triathlonu
Serock Triathlon 31.05.2020 r. Serock (woj. mazowieckie) dystans olimpijski i sprint
Triathlon Rzeszów 07.06.2020 r. Rzeszów dwa dystanse triathlonu i biegi dla dzieci
Odra Triathlon 14.06.2020 r. Krapkowice (woj. opolskie) dystans sprint
PolskaMan 16.08.2020 r. Wolsztyn (woj. wielkopolskie) 3 dystanse triathlonu


Co zwraca uwagę, to zwiększająca się z roku na rok różnorodność zawodów. Amatorzy startujący ramię w ramię z zawodnikami profesjonalnymi już nikogo nie dziwią, jednak zawody dla najmłodszych stają się coraz bardziej popularne, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu nie tylko samym triathlonem, ale również o zdrowym trybie i stylu życia.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel