Akcesoria neoprenowe Blueseventy & Zerod do morsowania i pływania open water

2021-03-16
Akcesoria neoprenowe Blueseventy & Zerod do morsowania i pływania open water

Coraz więcej osób decyduje się na pierwsze pływanie open water w tym roku. W związku z tym przygotowaliśmy kompleksową ofertę dla osób, które nie boją się niskich temperatur. By dobrze przygotować się do wejścia do wody, zapraszamy do zapoznania się z przeglądem akcesoriów neoprenowych dwóch renomowanych marek, Blueseventy i Zerod. My już wiemy, jak skompletować zestaw do morsowania i pływania w wodach otwartych!

Czepki neoprenowe – Służą, podobnie jak pianka neoprenowa, do ochrony ciała przed wpływem zimnej wody. Dzięki swej grubości i termoizolacyjnym właściwościom neoprenu chronią głowę, uszy, zatoki i kark przed zimnem. Miękka i elastyczna natura powoduje, że są komfortowe i dobrze dopasowane. Warto sięgać po modele z możliwością regulacji – aby czepek w 100% spełniał swoją funkcję, musi ściśle przylegać do głowy.

Blueseventy Thermal Scull Cap Adjust – Neoprenowy czepek z możliwością regulacji. Umieszczony pod brodą pasek zapinany na rzep pozwala na dobre dopasowanie do obwodu głowy. Wykonany z 3 mm neoprenu Yamamoto SCS doskonale chroni głowę przed zimną wodą. Wewnętrzna cyrkonowa wyściółka jeszcze lepiej izoluje od zimna i zapewnia komfort termiczny. Czepek neoprenowy doskonale sprawdzi się podczas treningów open water czy startów w zawodach, gdzie szczególnie ważna jest ochrona przed zimnem.

Zerod Adjustable Neo Hood – Podobnie jak wyżej wspomniany czepek neoprenowy Blueseventy, ten także został wykonany z neoprenu o grubości 3 mm. Posiada jednak więcej wstawek z elastycznego neoprenu, który poprawia dopasowanie i sprawia, że czepek jest bardziej elastyczny. Dla pełnego komfortu jest wyposażony w regulowany pasek zapinany na rzep.

Zerod Neo Hood – Klasyczny neoprenowy czepek wciągany przez głowę. Lekki i elastyczny, dobrze chroni przed zimnem. Wykonany z neoprenu o grubości 3 mm podzielonego elastycznymi panelami. Idealny dla początkujących i osób trenujących rekreacyjnie.

Rękawiczki neoprenowe – Ochrona dłoni jest szczególnie ważna podczas treningu open water czy morsowania. Neoprenowe rękawiczki izolują przed zimną wodą i wywoływanym przez nią dyskomfortem. Przy treningu pływackim pozwalają na dłuższe i bardziej komfortowe pływanie bez uczucia zdrętwiałych rąk.

Blueseventy Thermal Swim Gloves – Neoprenowe rękawiczki przeznaczone do morsowania czy pływackich treningów open water. Doskonale chronią przez zimną wodą, a dzięki wysokiemu mankietowi zapobiegają jej wlewaniu się do środka. Dodatkowo, w połączeniu z pianką tworzą szczelną całość, która pozwala na komfortowy trening pływacki nawet w chłodne dni.

Zerod Neoprene Gloves – Ciepłe i wygodne neoprenowe rękawiczki od francuskiej marki Zerod. Wykonane z miękkiego neoprenu o grubości 2 mm są komfortowe i doskonale chronią przed zimnem. Wyposażone w silikonowe wypustki od wewnątrz pozwalają na pewny chwyt.

Skarpety neoprenowe – Nie ma nic gorszego niż zmarznięte na kamień stopy. Zarówno podczas morsowania, jak i pływania w wodach otwartych należy chronić stopy przed zimnem. Warto zwrócić uwagę, aby skarpety posiadały dłuższy krój za kostkę, co jest szczególnie ważne przy używaniu ich w połączeniu z pianką. W ten sposób tworzą jedną, szczelną całość.

Bluseseventy Thermal Swim Socks – Wykonane z neoprenu Yamamoto Super Stretch u grubości 2 mm doskonale chronią stopy przed zimnem. Ponadto, jak każdy produkt z serii Thermal, dla zapewnienia maksymalnej termoizolacji posiadają cyrkonową wyściółkę od wewnątrz. Podeszwa pokryta jest perforowanym materiałem, który zapobiega poślizgnięciom i zapewnia stabilność. Dłuższy krój sprawia, że sięgają za kostkę i jednocześnie chronią większy obszar oraz tworzą szczelną całość w połączeniu z pianką.

Zerod Neoprene Socks – Neopren 365 Flex o grubości 2 mm gwarantuje komfort termiczny w każdych warunkach.  Jest na tyle miękki i elastyczny, że nie powoduje dyskomfortu mimo ścisłego przylegania skarpety do stopy. Od spodu podeszwa posiada silikonowe wypustki, które poprawiają przyczepność i zapobiegają poślizgom na mokrym podłożu. Doskonale sprawdzą się jako skarpety do morsowania jak i używane podczas treningów open water.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel