Altra Mont Blanc - pierwsze wrażenia Biegających Rodziców

2022-06-01
Altra Mont Blanc - pierwsze wrażenia Biegających Rodziców

Jeden z najciekawszych modeli, które na przestrzeni kilku ostatnich lat pojawiły się w segmencie butów trailowych marki Altra – Mont Blanc. Ambasadorzy Altra Team Red, Biegający Rodzice, cierpliwie czekali na możliwość odbycia w nich pierwszych treningów. Jakie są ich pierwsze wrażenia i na jakie aspekty szczególnie warto zwrócić uwagę? Oto krótka recenzja z dopiero co rozpoczętej przygody z tym modelem!

Pierwsze kilometry z Altra Mont Blanc

Buty do biegania Altra, na które czekaliśmy chyba najdłużej... Już w zeszłym roku, jak na światło dzienne wyszły Mont Blanc, nie mogliśmy doczekać się aż założymy je na nogi! Jak głosi plotka, jest to konkurencja dla kultowego modelu Olympus i przyznajemy, że jest w tym ziarenko prawdy. Od pierwszego treningu Mont Blanc skradł nasze serca, a na naszych leśnych ścieżkach sprawuje się wyśmienicie.

Buty biegowe Mont Blanc zaprojektowano z myślą o zawodach. Ogólnie rzecz ujmując, jest to but trailowy o sportowym charakterze z przeznaczeniem na ultra. Świetnie sprawuje się jako model treningowy na krótsze i wolniejsze dystanse. Bardzo lekka, maksymalnie odchudzona cholewka także mówi, że to but startowy. Jest genialnie zaprojektowana, a dobre dopasowanie do stopy daje pełen komfort na zbiegach.

altra mont blanc buty biegowe
buty do biegania altra mont blanc
altra mont blanc buty do biegania

Gruba (30 mm) podeszwa z pianki Ego Max jest miękka i bardzo sprężysta, dzięki czemu bardzo dobrze amortyzuje nierówności i zapewnia wystarczającą ochronę przed leżącymi na ścieżkach kamieniami. Daje komfort, którego się spodziewaliśmy! Porządny bieżnik to poczucie kontroli na zbiegach, zakrętach i stromych zboczach. Nie zapomnijmy, że to Altra, dlatego i ten model posiada zerowy drop oraz zastosowaną technologię FootShape™.

Podsumowując, Altra Mont Blanc to trailowy majstersztyk! Energiczne, dobrze amortyzujące i wygodne buty do biegania doskonale sprawdzą się na dłuższych dystansach. My kochamy trail i jesteśmy pewni, że Mont Blanc zagości u nas na stałe... zaraz po Olympusach!

Pozdrawiamy, Lucyna i Miłosz – Biegający Rodzice

altra mont blanc
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel