Altra Paradigm 6 & Biegający Rodzice

2022-06-22
Altra Paradigm 6 & Biegający Rodzice

Biegający Rodzice znowu w akcji! Tym razem na tapet zostały wzięte buty biegowe Altra Paradigm 6. Najbardziej amortyzowany model szosowy doczekał się kolejnej odsłony, a wraz z nią krótka, acz treściwa recenzja od ambasadorów Altra Team Red.

Szukaliśmy butów przeznaczonych głównie do pokonywania kilometrów na asfalcie lub chodnikach – takich na 10 km oraz takich, które śmiało dadzą radę na długim wybieganiu. Lubimy czasami pobiec sobie do innego miasta na „kawkę” i zrobić przy tym kilkadziesiąt kilometrów. Wybór padł na Paradigm 6, czyli model należący do najbardziej amortyzowanych butów w rodzinie Altra.

Po przebiegnięciu pierwszych treningów wiemy jedno, że to, czego oczekiwaliśmy od Paradigm 6, zdecydowanie otrzymaliśmy. Amortyzacja, która pochłania uderzenia a przy tym zapewnia duży zwrot energii. Jak każde buty biegowe marki Altra, te również zapewniają dużo miejsca na paluchy, więc nie są straszne nam spuchnięte stopy. Zerowy drop, dopasowana cholewka i wygoda podczas wysiłku dopełniają całość, czyniąc z tego modelu pożeracza kilometrów.

altra buty biegowe
buty biegowe altra

Pomimo że mamy do czynienia z 30 mm podeszwą, Paradigm nie jest toporny. Śmiało można poszaleć sobie w nich z wyższym tempem biegu.  Jest świetnym wyborem dla tych, co lubią szybko jak i tych, co lubią długo.

Wspomnimy jeszcze, że w butach do biegania Altra Paradigm 6 zastosowano gruby i miękki język. Jest to dobre rozwiązanie na długie kilometry. Na koniec to, co spodoba się paniom – w modelu damskim podeszwa jest zdobiona drobnym brokatem, który bardzo przypadł do gustu Lucynie ;)

buty do biegania altra

Pozdrawiamy, Lucyna i Miłosz – Biegający Rodzice

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel