Altra Via Olympus & Biegający Rodzice

2023-04-24
Altra Via Olympus & Biegający Rodzice

Absolutna szosowa nowość zapowiada się naprawdę rewelacyjnie! Buty biegowe Altra Via Olympus, bo o nich mowa, zostały wzięte na warsztat przez ambasadorów Altra Team Red, Biegających Rodziców. Oto efekty ich współpracy z tym modelem.

Altra Olympus to kultowe buty biegowe, w których można pokonać każde trailowe wyzwanie. Obecnie doczekały się swojej pierwszej szosowej wersji – Via Olympus . Ten model ma za zadanie zapewnić taki sam komfort biegaczowi ulicznemu jak w przypadku Olympusa przeznaczonego w teren.

Po wyciągnięciu z pudełka zauważyliśmy duży, a raczej gruby but z porządną dawką amortyzacji, co nas cieszy, bo lubimy mieć miękko, a co za tym idzie wygodnie. Via Olympus na żywo prezentuje się elegancko. Pomimo znacznej grubości podeszwy nie wydaje się toporny.

buty do biegania altra

Nowe buty do biegania marki Altra posiadają sztandarowe technologie takie jak FootShape i Balanced Cushioning, czyli dużo miejsca na paluchy oraz zerowy drop. Podeszwa została stworzona na bazie pianki Ego Max, która znakomicie pochłania wstrząsy. Cholewka jest wykonana z oddychającej siateczki mech, a zapiętek wyprofilowany i dobrze wyściełany, dlatego komfortowo trzyma stopę. Mięsisty język zapewni dobre dopasowanie, a to wszystko zamknięte w 312 g (dla rozmiaru 44.5).

Naszym zdaniem, jak na but z taaaką amortyzacją, to jeśli chodzi o wagę, Altra zrobiła kawał dobrej roboty. Tyle od nas suchych wniosków, czas na zabranie Via Olympusa na ulicę!

altra buty biegowe
altra buty do biegania

Pierwszy trening – wrażenia

Nasze odczucia były jednakowe. Po pierwsze Via Olympus dobrze trzyma stopę i ma, jak przystało na Altrę, dużo miejsca na palce. Jest bardzo stabilny, więc nie czuć, że but ucieka na prawo czy lewo nawet na bardzo nierównych nawierzchniach. Zastosowana siateczka mesh jest bardzo przewiewna. Czuliśmy powiew wiatru pomiędzy paluchami :)  Buty do biegania rewelacyjnie przetaczają stopę! W żadnym modelu Altra, w którym biegaliśmy, nie było to tak wyraźne – to całkiem przyjemne uczucie.

Podeszwa 33 mm i jej amortyzacja... Tu nasze zaskoczenie, bo myśleliśmy, że będzie miękko tak jak np. w Rivera czy choćby Torinach. Szosowa nowość daje nam jednak zupełnie inny wymiar amortyzacji. Trudno jest to ubrać nam w słowach, ale amortyzacja Via Olympusa połączona z przetaczaniem się stopy podczas biegu to majstersztyk, luksus, którego jeszcze nie doznaliśmy w butach przeznaczonych na twardą nawierzchnię. Samo bieganie jest bardzo przyjemne. Nie ma wrażenia topornego buta, jest lekko i wygodnie nawet przy szybszym tempie.

Reasumując, Via Olympus to buty biegowe w pełnym komforcie, kiedy chcesz i jak długo chcesz – na 5 km, 10 km i no limits. To spełnienie naszych marzeń w kwestii modelu na asfalt. Jesteśmy przekonani, że tak jak Olympus jest naszym ulubionym butem trailowym, tak Altra Via Olympus będzie naszym ulubionym wyborem na szosę. A tak na marginesie, Via to po włosku ulica :) To tyle od nas po pierwszych kilometrach!

altra via olympus
via olympus altra

Pozdrawiamy, Lucyna i Miłosz – Biegajacy Rodzice

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixel