Assos Triator Speedsuit - stroje triathlonowe z najwyższej półki

2022-01-21
Assos Triator Speedsuit - stroje triathlonowe z najwyższej półki

Assos to szwajcarski producent odzieży rowerowej najwyższej klasy. Szczególne uznanie zdobyły spodenki rowerowe tego producenta, które urosły już do miana kultowych wśród kolarzy na całym świecie. Z racji tego, że wielu kolarzy uprawia również triathlon oraz że etap rowerowy jest nieodłączną częścią tej dyscypliny marka postanowiła wyjść naprzeciw zawodnikom i stworzyła najwyższej klasy strój triathlonowy, bazując na swoich doświadczeniach z produkcji odzieży kolarskiej i czerpiąc z najbardziej zaawansowanych technologii.

Assos Triator to strój do triathlonu występujący w dwóch wersjach: SS i NS. Pierwsza to bardziej opływowa wersja z krótkim rękawkiem, druga to klasyczny strój bez rękawów. Obie propozycje zostały wykonane z dwóch materiałów: Cube i Type701.kompressor. Pierwszy z nich zastosowano od pasa w górę. Jego trójwymiarowa struktura cechuje się doskonałą oddychalnością i przepuszczalnością powietrza oraz szybkim wysychaniem. Dodatkowo, cechuje się bardzo dobrą aerodynamiką, powietrze wręcz ślizga się po nim, co pozwala urwać cenny czas i minimalizuje opór kolarza. Dół, czyli nogawki, to mocno kompresyjny, ściśle dopasowany bardzo elastyczny materiał, który poprawia pracę mięśni i ich zdolności wysiłkowe. Co więcej zapobiega otarciom i podrażnieniom oraz doskonale przepuszcza powietrze. Krój V-Shape Falcon Cut zapewnia komfort, wygodę i swobodę ruchów indywidualnie w każdej dyscyplinie – pływania, roweru i biegu.

stroje do triathlonu assos

Na uwagę na pewno zasługuje wkłada Triator Insert. Podobnie jak w spodenkach kolarskich zastosowano tu technologię GoldenGate, która rezygnuje z przyszyć po bokach wkładki, co ogranicza do minimum ewentualne otarcia i podrażnienia. Jej zróżnicowana grubość – 4 mm z przodu i 6 mm z tyłu pozwala zbalansować komfort na rowerze oraz wygodę i swobodę ruchów podczas biegu. Pianka memory amortyzuje wstrząsy i drgania oraz dopasowuje się do budowy kolarza.

assos stroje triathlonowe

Strój triathlonowy Assos posiada zamek umieszczony z przodu rozpinany z dwóch stron z możliwością blokady położenia. Na uwagę zasługuje również kukuGarage, ponieważ jest to znaczące ułatwienie w razie potrzeby skorzystania z toalety, gdyż nie ma potrzeby rozpinania i zdejmowania stroju do połowy ciała. Z miłych dodatków, które docenią szczególnie osoby startujące latem i w upalnym klimacie, są dwie kieszenie na lód chłodzące wrażliwe obszary, a w rezultacie całe ciało. Strój do triathlonu posiada dwie kieszonki umieszczone z tyłu, w których schowamy niezbędne drobiazgi czy żele.

assos stroje do triathlonu
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel