Bieganie jesienią #1 - przegląd odzieży i akcesoriów biegowych

2020-09-29
Bieganie jesienią #1 - przegląd odzieży i akcesoriów biegowych
Niższa temperatura, szybciej zapadający zmrok, pojawiające się deszcze - te znaki niechybnie wskazują na to, że zaczyna się jesień, a wraz z nią chłodniejsza część roku. Trudniejsze warunki nie muszą jednak oznaczać rezygnacji z treningu! Jeśli motywacja nie opuszcza, a określony plan należy zrealizować, wystarczy odpowiednio przygotować się do wysiłku. Bieganie jesienią może być równie przyjemne co letnią porą. Na jakie aspekty - szczególnie w kwestii doboru odzieży - należy zwrócić uwagę?

Zadbaj o komfort termiczny

Spośród wszystkich zasad tą najbardziej kluczową jest odpowiedni ubiór. Zbyt gruba odzież gwarantująca pełen komfort już na starcie nie będzie dobrym rozwiązaniem podczas treningu. Bieganie jesienią zmusza do wybrania takiego ubioru, by odczuwać lekki chłód. Wysiłek sprawi, że się rozgrzejemy i tym samym dopiero wtedy będzie można czuć się dobrze. Warto pamiętać także o możliwym załamaniu pogody, co może mieć miejsce zwłaszcza podczas treningu w obszarach górskich. Wskazane jest zabrać ze sobą cieplejszą warstwę, by w razie pogorszenia się warunków, móc dodatkowo zadbać o komfort termiczny. Odzież biegowa powinna być dobrze przylegająca do ciała, a materiały, z których się składa, powinny dobrze odprowadzać wilgoć i zapewniać termoregulację.

Bielizna termoaktywna jako pierwsza warstwa

Zgodnie z tym, co wspominamy wyżej, odprowadzanie wilgoci to jeden z najważniejszych aspektów, jakim powinna cechować się odzież do biegania. Wszystko po to, by regulować temperaturę w czasie treningu. Aby biegać jesienią i czuć się optymalnie, trzeba zabezpieczyć przed nadmiernym poceniem się, a przy tym ochronić przed ryzykiem gwałtownego wychłodzenia organizmu. W asortymencie naszego sklepu biegowo-triathlonowego znajduje się odzież termoaktywna uznanych marek wykonana z wysokiej klasy materiałów i zapewniająca pełne wsparcie przy niesprzyjającej aurze. Warto zwrócić uwagę szczególnie na produkty X-Bionic i Compressport. Od lat firmy te uznawane są za potentatów w tej dziedzinie, więc jeśli zastanawiasz się, w czym biegać jesienią, zapoznaj się z propozycją TriCentre.pl.

bieganie jesienią

Kurtki do biegania jesienią

Chłodniejsza pora roku powoduje, że na treningu może nas spotkać silny wiatr bądź deszcz - czasem nawet oba żywioły naraz... Producenci w swoich asortymentach posiadają produkty zarówno wiatroszczelne, jak i wodoodporne. Kurtki biegowe na jesień można podzielić na lekkie wiatrówki oraz przeciwdeszczowe. Te pierwsze osłaniają wyłącznie przed silnymi podmuchami, cechuje je niewielka waga i gwarantują lepszą oddychalność. Ze względu na to, że w przypadku kurtek chroniących przed deszczem stosuje się membranę, jej parametry, na dobrą sprawę, decydują o stopniu ochrony przed wodą i poziomie oddychalności produktu. Są one w stanie osłonić także przed wiatrem. Wiatrówka to najlepsze rozwiązanie na szybki trening, z kolei przeciwdeszczowa sprawdzi się w czasie wymagającego startu lub treningu w górach. Jeśli chodzi o kurtki do biegania w naszym asortymencie, najbardziej wartościową ofertę posiada marka Ronhill. Produkty o zróżnicowanym stopniu zaawansowania i różnorodnym przeznaczeniu pozwolą dobra sprzęt biegowy optymalnie do swoich potrzeb.

Jakie spodnie do biegania jesienią?

Chcąc jak najlepiej odizolować się od zimna, mnóstwo osób stawia na długie legginsy biegowe. Gwarantują wspomniany wcześniej komfort termiczny. Jeśli jednak temperatura nie jest aż tak dramatycznie niska, warto postawić także na spodenki biegowe z getrami wewnątrz. Taki zestaw zapobiegnie ewentualnemu przegrzaniu, a zastosowane materiały z reguły są lekkie i cienkie, co dodatkowo podnosi wygodę użytkowania. Niektóre spodnie biegowe nie posiadają żadnych dodatkowych funkcjonalności. Są także takie, które posiadają, np. kieszeń na klucze i telefon czy miejsce na żele energetyczne i batony. W przypadku rozważań w czym biegać jesienią i skupienia się na osobistych preferencjach, można spokojnie wybrać produkt odpowiadający indywidualnym wymaganiom. Oczekując najwyższej jakości i różnych rodzajów, warto zerknąć na to, co proponuje Compressport i Ronhill. Nasz sklep biegowo-triathlonowy TriCentre posiada bardzo szeroką ofertę tych marek, dlatego szykując się do biegania jesienią, polecamy szczególnie produkty wspomnianych firm.

w czym biegać jesienią

Akcesoria biegowe na jesień

Czapki biegowe, opaski na głowę, rękawiczki do biegania... To podstawowe produkty, które można spotkać u każdego biegacza na trasie w chłodniejszy dzień. Odpowiednia ochrona głowy i rąk jest dopełnieniem właściwego zadbania o komfort termiczny. Wiele firm, oprócz ochrony przed zimnem, stawia także na lepszą widoczność, co przekłada się na większe bezpieczeństwo. Akcesoria do biegania posiadają odblaskowe elementy, dlatego nawet po zmroku można czuć się pewniej. Poszczególne produkty różnią się między sobą zastosowanymi materiałami, jednak wszystkie spełniają ten kluczowy aspekt, jakim jest ochrona przed zimnem. Buff, Ronhill oraz Compressport posiadają bardzo duże ilości tego typu artykułów i to właśnie te marki są w głównej mierze obecne na naszych półkach. Spójrz na te akcesoria biegowe i wybierz takie, które sprawią, że bieganie jesienią będzie zdecydowanie przyjemniejsze.

W związku z tym, że już teraz z dnia na dzień robi się coraz chłodniej, życzymy wszystkim udanych treningów i realizacji w tej zimniejszej części roku. Widzimy się na trasach - oby nie była to brzydka, smutna plucha, tylko złota polska jesień!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel