Bieganie jesienią #5 - oświetlenie biegowe

2020-11-09
Bieganie jesienią #5 - oświetlenie biegowe

Nadeszła jesień – dni są coraz krótsze, coraz mniej słońca i coraz szybciej zapada zmrok. Często pojawiające się mgły ograniczają znacznie widoczność. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas treningów zarówno rowerowych, jak biegowych. Przede wszystkim, należy poprawić swoją widoczność oraz uniknąć przykrych niespodzianek jak np. potknięcie w ciemnej alejce parkowej lub – pomoże  tym odpowiednie oświetlenie biegowe i rowerowe.  Skupmy się więc na liście przydatnych akcesoriów odblaskowych takich jak latarki, oświetlenie na ramię czy kamizelki i szelki odblaskowe. Jeśli bieganie jesienią podczas szarówki czy po zmroku ma być bezpieczne, postaramy się zaproponować właściwe rozwiązania.

Kamizelki odblaskowe

Kamizelka biegowa Ronhill Vizion Bib – absolutna podstawa! Klasyczna kamizelka do biegania wyposażona w sporą ilość odblasków odbijających padające światło. Dodatkowo, wykonana jest z wściekle żółtego koloru, więc poprawia w czasie jesiennej szarówki.  Przewiewna siateczka, z której ją wyprodukowano, jest lekka i doskonale przepuszcza powietrze, dzięki czemu nasza odzież biegowa może oddychać swobodnie. Wycięty krój i niska waga sprawia, że kamizelka odblaskowa Ronhill  jest praktycznie niewyczuwalna na ciele. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Kamizelka biegowa Led Gato Sports – coś dla fanów nowinek i gadżetów. Na pierwszy rzut oka jest to zwykła kamizelka do biegania w fluo żółtym kolorze, jednak diabeł tkwi w szczegółach... Po naciśnięciu przycisku panel LED umieszczony z tyłu emituje czerwone światło w 3 trybach. Kamizelka odblaskowa Gato jest wygodnie ładowana przez USB, przez co nie ma potrzeby używania do niej baterii, a duża kieszeń z tyłu z pewnością się przyda na niezbędne drobiazgi. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Szelki odblaskowe

Szelki biegowe Gato Safer Sport – z pewnością docenią je fani minimalizmu. Szelki do biegania są lekkie i kompaktowe, praktycznie niewyczuwalne na ciele, ale zapewniają przy tym doskonałą widoczność po zmroku. Wszystko to dzięki diodom LED, odblaskom i rzucającym się w oczy kolorom. Wyposażone w 2 panele LED – po jednym z przodu i z tyłu – sprawiają, że nie da się ich nie zauważyć. Niewielka waga (140 g!) i wycięty krój powodują, że szelki odblaskowe Gato nie krępują ruchów. Występują w dwóch wersjach – jedna na baterie (TUTAJ), a druga ładowana przez USB (TUTAJ). W czym biegać jesienią po zmroku? Z pewnością ta propozycja przypadnie do gustu sporemu gronu nocnych biegaczy!

Oświetlenie do biegania na ciało

Oświetlenie Ronhill Light Armband –  jest to lekka opaska, którą można zapiąć na ramię czy nogę. Do wyboru w wersji emitującej białe bądź czerwone światło. Posiada 2 tryby pracy – mrugający i stały, na których na jednej baterii pracuje odpowiednio 70 i 100 godzin. Takie oświetlenie biegowe bez wątpliwości korzystnie wpłynie na Twoją widoczność. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Opaska na ramię Gato Sports Neon Led – ładowana na USB, lekka opaska służąca do montażu na ciele. Emituje czerwone światło w dwóch trybach, migającym oraz stałym. Lekka i kompaktowa, doskonale sprawdzi się podczas biegania jesienią i zimą czy też jazdy rowerem. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Oświetlenie do biegania na odzież

Oświetlenie Ronhill Light Clip – lekki i poręczny klips, który można przypiąć do kołnierza kurtki, rękawa, plecaka czy pasa biegowego. Występuje w dwóch wersjach – emitującej światło białe i czerwone. Każda z nich posiada dwa tryby pracy, czyli stały i migający. Oświetlenie dla biegaczy i rowerzystów jest zasilane na baterie zapewniające 140 h pracy w trybie migającym, a świecąc ciągle, wystarczy na 70 h. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Oświetlenie Ronhill Magnetic LED Button – jest to mały, doczepiany klips, mocowany na zasadzie magnesu. Doskonale sprawdza się przy wszystkich tkaninach do 1 mm grubości. Mimo niewielkich wymiarów i wagi (tylko 9 g) emituje, w zależności od wersji, białe bądź czerwone światło o mocy 10 lumenów. Oświetlenie dla biegaczy i kolarzy posiada 3 tryby pracy – 2 migające i 1 stały. Pozwolą one dopasować światło i zużycie baterii do potrzeb użytkownika. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Latarki czołowe

Latarka czołowa Ledlenser H3.2 – lekka „czołówka” o mocy 120 lumenów. Snop światła o zasięgu 100 metrów sprawdzi się doskonale w każdych warunkach. Oświetlenie do biegania dobrze rozświetla drogę i otoczenie, a klasa wodoszczelności IPX4 predysponuje ten sprzęt do używania jesienią. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Latarka czołowa Ledlenser H8R – model dla wymagających. Zapewnia światło o mocy 600 lumenów oraz zasięg do 150 metrów. Oświetlenie biegowe doskonale sprawdzi się w ciemnym lesie, oświetlając drogę i otoczenie. Regulacja snopu światła pozwoli dopasować go do potrzeb, podobnie jak możliwość wyboru różnych trybów pracy. Więcej o produkcie dowiesz się TUTAJ.

Od zawsze powtarzamy, że przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo! Oświetlenie dla biegaczy i kolarzy, akcesoria odblaskowe (szelki, kamizelki) oraz latarki czołowe to podstawa do uprawiania aktywności fizycznej po zmroku. Bieganie jesienią i jazda na rowerze zmusza do treningu w niesprzyjających warunkach, ale z odpowiednim wyposażeniem można działać niezależnie od warunków atmosferycznych. Jeśli masz już właściwą odzież i zastanawiasz się, w czym biegać jesienią jeszcze bezpieczniej, zapoznaj się z naszą święcącą propozycją i wybierz coś, co idealnie odpowiada Twoim potrzebom. Pełną ofertę, jeśli chodzi o oświetlenie rowerowe i biegowe, znajdziesz TUTAJ, a także na podstronach poszczególnych producentów: Ronhill, Gato, Ledlenser.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel