Buty biegowa Altra Rivera - zajawka nowości na wiosnę 2021

2021-03-23
Buty biegowa Altra Rivera - zajawka nowości na wiosnę 2021

Wiosna 2021 to zwiastun absolutnej nowości w marce Altra. Dobrze znany model Torin wychodzi z oferty, a w jego miejsce pojawia się zupełnie nowa propozycja – buty biegowe Rivera. Nie można jednak nazwać go naturalnym następcą Torina, gdyż posiadają szereg różnych rozwiązań i technologii, jednak asfaltowa oferta, tracąc jeden model, zyskuje po prostu następny.

Rivera to buty do biegania charakteryzujące się umiarkowaną amortyzacją. Wg wytycznych marki Altra jest on stworzony do codziennych treningów, choć dla nieco cięższych biegaczy będzie to także optymalny model startowy. Wspomniana amortyzacja na poziomie 26 mm, dzięki zastosowaniu pianki Ego, odpowiada za lekkość i elastyczność podeszwy, dlatego też te buty posiadają szersze spektrum zastosowań.

Altra Rivera – podeszwa

Najbardziej istotną kwestią jest sam materiał, z jakiego została stworzona podeszwa. Buty do biegania posiadają opatentowaną przez markę Altra piankę Ego, która z powodzeniem jest stosowana, m.in. w modelu Escalante. Dzięki tej technologii Rivera spełnia rolę dobrego pochłaniacza wstrząsów przy jednoczesnym zachowaniu dynamicznego, responsywnego odbicia. Bardzo ważna jest także sprężystość. Buty biegowe szosowe zapewniają pełen komfort i szybkość z każdym krokiem. Ponadto, podeszwa została wykonana w technologii InnerFlex będącej gwarantem elastyczności i swobodnego przetaczania stopy.

Altra Rivera – cholewka

Do jej wykonania wykorzystano materiał Mesh cechujący się lekkością i przewiewnością. Dzięki temu do głównych zalet buta można zaliczyć cyrkulację powietrza. Warto zwrócić uwagę także na zapiętek, który jest miękki. Podnosi to komfort biegu i zapewnia dobre odczucia nawet podczas długich wybiegań. Altra, przedstawiając ten model, wykorzystuje hasło „Fits like a glove, runs like the wind”. Te buty do biegania po asfalcie będą bardzo interesującą propozycją zwłaszcza dla osób z węższymi stopami. Oczywiście, zostaje tu zachowana sztandarowe rozwiązanie marki, czyli FootShape, jednak Rivera to model bardziej dopasowany do stopy, okalający w okolicach śródstopia i pięty. Można docenić Riverę za jej pewne trzymanie i stabilność, ale w dalszym ciągu widać charakterystyczne miejsce na palce uwarunkowane anatomicznym kształtem buta. Stopa jest ułożona naturalnie, palce nie są ściśnięte przez wąską cholewkę, co ma istotne znaczenie, jeśli chodzi o wygodę użytkowania.

Reasumując, buty biegowe Altra Rivera to najciekawsza propozycja wśród wiosennych nowości w TriCentre. Z racji tego, że dopiero pojawił się w ofercie marki, wywołuje duże zainteresowanie. Lekki i zrywny but będący gwarancją umiarkowanej amortyzacji na pewno przypadnie do gustu szerokiemu gronu biegaczy. Jego atrakcyjny wygląd tylko poprawia jego ogólną ocenę już na samym starcie, dlatego nie pozostaje nic innego, jak czekać na efekty w praktyce!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel