Buty biegowe Altra - przegląd kolekcji jesień 2019

2019-08-14
Buty biegowe Altra - przegląd kolekcji jesień 2019
Buty biegowe Altra cieszą się coraz większym powodzeniem na biegowym rynku w Polsce i na świecie. W sklepach pojawiła się właśnie kolekcja na nadchodzący sezon jesień/zima 2019/2020. Odświeżono dotychczasowe modele w postaci najnowszych wersji, a dodatkowo na polski rynek wprowadzono również nowości. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem aktualnej kolekcji i butów do biegania zasługujących na specjalną uwagę.

Buty szosowe

Torin 4.0 - kultowy już model Torin, który dotychczas był raczej kojarzony z mocno amortyzowanym, miękkim treningowym butem, został znacznie zmieniony. Podzielono go na dwa modele – Torin i Torin Plush. W „zwykłym” Torinie zmniejszono o 2 mm grubość podeszwy oraz zmieniono jego cholewkę. Buty biegowe zyskały bardziej dynamiczny charakter, są lżejsze i dysponują bardziej responsywnym odbiciem od podłoża, co znacząco przekłada się na odczucia z biegu. W dalszym ciągu jest to model treningowy dla osób szukających wygody i sporej amortyzacji. Jednak dzięki zastosowaniu technologii Quantic i InnerFlex sprawdzi się również jako dynamiczny, lekki i amortyzowany but startowy. Będzie to świetny wybór zwłaszcza dla biegaczy potrzebujących większej ochrony swoich stóp i stawów.

altra torin 4

buty biegowe altra torin 4
Torin 4.0 Plush – Śmiało można powiedzieć, że to starszy brat modelu Torin 4.0. Miękkość, amortyzacja i wygoda do jego główne cechy. Te buty do biegania Altra posiadają 28 mm grubości podeszwy, co przekłada się na dobrą amortyzację oraz wygodę. Cholewka wykonana jest w technologii Knit, czyli jest tkana z jednego kawałka materiału. Dzięki temu lepiej dopasowuje się do stopy niż klasyczna siateczka Mesh, poprawiona jest też cyrkulacja powietrza, a odświeżony został także sam design. Buty biegowe Torin Plush to propozycja dla osób szukających miękkiego, amortyzowanego buta o elastycznej podeszwie oraz zapiętku wraz z cholewką. Warto jednak zwrócić uwagę, że dzięki podeszwie środkowej Quantic ten model szosowy Altra nie sprawia wrażenia „kapcia”, a jest zwinny i dynamiczny.

altra torin 4 plush

buty biegowe altra torin 4 plush

Paradigm 4.5 – zmieniono również model dedykowany dla biegaczy poszukujących maksymalnej amortyzacji oraz wsparcia dla stóp. Paradgim 4.5 to but inspirowany zmęczonymi stopami uczestników Badwater 135. Oprócz maksymalnej amortyzacji, za którą odpowiada 30 mm warstwa pianki EGO. W Paradigm zastosowano 30 mm piankę Ego, która dużo lepiej amortyzuje wstrząsy niż standardowa pianka Eva oraz jest bardziej sprężysta i odporna na zmęczenie. Buty biegowe wykonano na platformie StabiliPod minimalizującej ruchy buta w nienaturalnych płaszczyznach a system GuideRail stabilizuje kostkę i okolice przed ruchami w bok. Ten model szosowy to idealna propozycja marki Altra dla cięższych biegaczy szukających maksymalnej amortyzacji i ochrony.

altra paradigm 4.5

buty biegowe altra paradigm 4.5

Duo 1.5 – są to mocno amortyzowane buty do biegania o niskiej wadze, które w tym roku mają swoją premierę w Polsce. Podeszwa ma grubość 31mm, jednak dzięki technologii InnerFlex jest lekka i elastyczna, co w połączeniu z przewiewną cholewką i miękkim zapiętkiem powoduje, że but waży tylko 229 g w rozmiarze 44,5! Śmiało można powiedzieć, że jest to idealna propozycja dla osób szukających bardzo dużej amortyzacji ale jednocześnie lekkiego i elastycznego buta biegowego o dobrych właściwościach odprowadzania wilgoci i ciepła.

altra duo 1.5

buty biegowe altra duo 1.5

Kayenta – ten model Altra jest bardzo specyficznym butem. Ultralekki (167 g w rozmiarze 44,5!), o minimalistycznej konstrukcji cholewki i podeszwy zapewnia jednak niezbędną amortyzację i ochronę dzięki 23 mm grubości podeszwy. Cały but da się praktycznie zwinąć w rulon, wszystko dzięki jego elastycznej naturze i braku jakichkolwiek usztywnień czy czegokolwiek, co mogłoby zaburzyć naturalne przetaczanie stopy. Dwuwarstwowa cholewka ściśle przylega do stopy, sprawiając wrażenie, że but Altra leży jak skarpetka. Pozostawia mimo to niezbędne miejsce w okolicy palców, a wszystko to za sprawą autorskiego patentu marki FootShape. Buty biegowe sprawdzą się zarówno jako typowa startówka, ale dla osób lubiących mniejszą amortyzację ceniących sobie naturalne odczucia z biegu będzie to także lekko lekki i dynamiczny but treningowy.

altra kayenta

buty biegowe altra kayenta

Escalante 2.0 – kultowy już model Altra Escalante w najnowszej odsłonie! But ciągle utrzymany jest w konwencji lekkiego i dynamicznego obuwia startowo-treningowego o umiarkowanej amortyzacji. Na uwagę zasługuje zmiana cholewki w okolicy pięty. Nowe buty do biegania są jeszcze lepiej dopasowane i trzymają stopę oraz dzięki nowej, ustrukturyzowanej tkaninie cholewka jest bardziej miękka – lepiej układa się do stopy oraz dysponuje dobrą cyrkulacją powietrza, co biegacz z pewnością doceni w upalne dni.

altra escalante 2

buty biegowe altra escalante 2

Buty terenowe

Olympus 3.5 – dobrze znane buty biegowe Altra do zadań specjalnych w najnowszej odsłonie! Olympus to but idealny na duże góry i duże dystanse. Bardzo duża ilość pianki (33mm grubości podeszwy) chroni naszą stopę przed wstrząsami i ostrymi kamieniami oraz zapewnia komfort nawet podczas najdłuższego biegu. W stosunku do poprzedniego modelu jeszcze bardziej poprawiono stabilność buta w bocznych płaszczyznach, budując go na poszerzonej platformie zapewniająca pewniejszy krok nawet w nierównym terenie. Na plus zmieniła się także elastyczność poprzez zastosowanie technologii InnerFlex, która sprawia, że podeszwa przetacza się po podłożu płynniej i bardziej naturalnie. Za trakcję i stabilność w trudnych warunkach odpowiada bieżnik TrailClaw, który pokryty jest gumą Vibram.

altra olympus 3.5

buty do biegania altra olympus 3.5

Lone Peak 4.0 RSM – te buty do biegania to wersja klasycznego Lone Peaka na ciężkie warunki. Należy do rodziny butów Altra AWS (All Weather Series) i przystosowany jest to komfortowego użytkowania w deszczu, śniegu i błocie co sugeruje skrót RSM (Rain Snow Mud). Cholewka w całości pokryta jest membraną eVent, która jest w pełni oddychająca i przepuszczająca powietrze, co podnosi komfort użytkowania, gdyż stopa „nie gotuje” się w bucie. Dodatkowo, wzmocniono obszar wokół palców, które chronione są przed kamieniami i patykami. Buty biegowe na najbardziej wymagające warunki doskonale sprawdzą się podczas jesiennej pluchy jak i zawodów w błotnistym i mokrym terenie.

altra lone peak 4

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel