Buty do biegania Saucony - prezentacja w TriCentre

2017-10-10
Buty do biegania Saucony - prezentacja w TriCentre
Przez dłuższy czas nie mieliśmy swoim asortymencie obuwia przeznaczonego dla biegaczy. Kiedy jednak pochyliliśmy się nad tą kwestią, udało nam się ściągnąć dwie uznane i innowacyjne marki. Altra miała już swoje 5 minut na naszej stronie, dlatego nadszedł czas, by przedstawić, czym tak naprawdę jest Saucony. TriCentre.pl to nie tylko sklep dla triathlonistów. Dążymy do tego, by w swojej ofercie mieć także najlepsze buty do biegania znanych i cenionych marek. Dlaczego postawiliśmy na Saucony?

Buty biegowe Saucony z USA


Amerykańskie przedsiębiorstwo posiada ogromne doświadczenie ze względu na długoletnią obecność na rynku. Marka powstała już w 1898 r. jako Saucony Shoe i od tamtej pory niezmiennie tworzy specjalistyczne buty do biegania dla mężczyzn oraz kobiet. Warto podkreślić, że jest to firma, która od samego początku poświęciła się działaniu tylko w zakresie jednego sportu i już od ponad 100 lat pomaga wyłącznie biegaczom. Świadczy o tym główna idea przyświecająca tworzeniu kolejnych produktów, która stała się często powtarzanym motto: "Istniejemy dla biegaczy". Mimo tego że Saucony działa już bardzo długo, to jednak przedsiębiorstwo zyskało popularność dopiero pod koniec lat 70. XX wieku. Wówczas w mediach zaczął dominować przekaz, że buty do biegania amerykańskiego producenta na tle "głośniejszych" marek wyróżniają się innowacyjnością i stosowaniem technologii mających na celu przynieść zawodnikowi realny wsparcie. Firma nie bała się wdrażać nowinek, dzięki czemu dopasowywała się do potrzeb sportowców. Buty biegowe Saucony stały się popularne nie tylko w kręgu najbardziej świadomych zawodników, ale zaczęli po nie sięgać także pozostali biegacze. Które z innowacyjności sprawiły, że obuwie sportowe stało się bardziej rozpoznawalne?
buty do biegania saucony kinvara

Zastosowane technologie


Poważny rozgłos marka zyskała, wprowadzając buty do biegania, w których cholewka została bezpośrednio zamocowana do podeszwy środkowej. Takie rozwiązanie po raz pierwszy pojawiło się w modelu Saucony Trainer 80 na początku lat 80. Obecnie jest to standardowe rozwiązanie w butach startowych i treningowych, a także w tych, gdzie wymodelowana podstawa obuwia nie jest wymagana.
Lata 90. przyniosły kolejną rewolucję. Tym razem inżynierowie marki spróbowali połączyć amortyzację ze stabilizacją, tworząc w ten sposób GRID. Jest to element, który do dziś można znaleźć w każdym modelu treningowych butów do biegania. Czym charakteryzuje się ta technologia? Jest to elastyczna siateczka oddziałująca na piętę i pozwalająca się odbić.
Co równie istotne, marka Saucony jako pierwsza stworzyła buty do biegania oparta o piankę EVA o różnych stopniach gęstości i twardości. Innowacja szybko stała się codziennością i dziś inni producenci chętnie korzystają z tego rozwiązania w obuwiu dla biegaczy zmagających się z nadmierną pronacją.

Buty do biegania Saucony w TriCentre


Nasz sklep triathlonowy TriCentre.pl w swojej ofercie ma pięć modeli. Są to buty do biegania męskie: Zealot Iso 3, Fastwitch, Guide 10 i Kinvara, a także Kinvara w wersji damskiej. Więcej na temat poszczególnych modeli i ich zastosowaniu znajdziesz TUTAJ.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel