Dobierz produkty od Compressport do swoich potrzeb!

2022-06-27
Dobierz produkty od Compressport do swoich potrzeb!

Marka Compressport obecna jest na rynku sportowym od wielu lat. Zbudowała renomę zarówno wśród sportowców-amatorów, którzy okazjonalnie startują w zawodach, jak i wśród osób zajmujących się sportem profesjonalnie i biorą udział w największych imprezach rangi mistrzowskiej na świecie.

Spis treści wpisu:

Wszystko, co warto wiedzieć o marce Compressport

Firma pochodzi ze Szwajcarii i powstała w 2008 r. Przez 14 lat działalności jej asortyment bardzo się rozbudował. Na początku mogliśmy znaleźć wśród jej produktów kolekcje przeznaczone dla zawodników uprawiających triathlon. W kolejnych latach zaczęły pojawiać się też ubrania do tzw. trail runningu (biegania w terenie), a później standardowego joggingu oraz innych dyscyplin sportowych.

Jak sama nazwa wskazuje, Compressport od początku zajmuje się produkcją odzieży kompresyjnej dostosowanej zarówno do standardowych obciążeń, jak i tych ekstremalnych, np. triathlonowego startu na dystansie Ironman.

Dlaczego sportowcy na całym świecie używają ubrań z kolekcji Compressport? Ponieważ te są aerodynamiczne, efektywnie wentylowane, regulują temperaturę ciała, radzą sobie z pochłanianiem wstrząsów i mają cechy propriocepcyjne, pozwalając na naturalne ułożenie kończyn bez narażania ich na urazy i kontuzje.

Kiedy stosować opaski od Compressport?

Jednym z najczęściej wybieranych elementów z marki Compressport są opaski kompresyjne. Marka oferuje różne rodzaje tych akcesoriów, w tym m.in. opaski na łydki oraz opaski na uda (wśród nich między innymi Compressport Opaski kompresyjne na uda Under Control Quad, które redukują wstrząsy i przyspieszają regenerację mięśni). W zależności od modelu charakterystyka ich trwałego wykonania i dobór materiałów sprawiają, że idealnie nadają się do różnego rodzaju dyscyplin sportowych – od biegania na długie dystanse po uprawiania kontuzjogennych dyscyplin takich jak, np. tenis.

COMPRESSPORT Opaski kompresyjne na uda UNDER CONTROL QUAD 2021 czarne

Po co stosować opaski kompresyjne marki Compressport?

Pamiętaj, że sport jest zawsze dużym obciążeniem dla mięśni. Ruch na twardym podłożu generujący wstrząsy, problem z dotlenieniem w upalne i suche dni, utrudniona regeneracja i ciągłe mikrourazy – na to wszystko narażeni są m.in. biegacze czy kolarze. Eliminacja tych problemów polega na intensywnym treningu i przygotowaniu organizmu do wysiłku, ale też wykorzystywaniu nowoczesnej techniki, jaką są opaski w formie kompresyjnej. Jak ważną rolę pełnią w uprawianiu sportu?

Przede wszystkim, opaski kompresyjne Compressport to elementy, które nadają się do wszelakich dyscyplin biegowych. Wykorzystasz je w standardowym biegu, trailu oraz triathlonie. Posiadają właściwości aerodynamiczne, ich kompresyjna, delikatnie uciskająca forma poprawia krążenie krwi i siłę mięśni, a absorbcja drgań zmniejsza obciążenie dla nóg.

Jakie opaski Compressport warto wybrać?

Postanowiliśmy sprawdzić i omówić trzy różne opaski marki Compressport. Na pierwszy ogień idą Compressport Opaski kompresyjne na łydki R2v2. Element ten idealnie pochłania mikrodrgania i nadaje amortyzującą poduszkę chroniącą nogę przed urazami. Ogromną zaletą tego modelu jest również jego propriocepcyjna budowa. Dzięki niej Twoje mięśnie, ścięgna i stawy będą układać się prawidłowo, co nie tylko wpływa na bezpieczeństwo podczas aktywności, ale też osiągane rezultaty.

COMPRESSPORT Opaski kompresyjne na łydki R2v2 2020 szaro-zielony

Gdzie sprawdzą się opaski R2v2? Przede wszystkim są stworzone do uprawiania sportów, które narażają zawodnika na mikrourazy. Jeżeli biegasz często w terenie (jesteś fanem tzw. trail runningu) leśnym, górzystym czy twardym – ten rodzaj elementów kompresyjnych będzie idealny dla Ciebie. Wykorzystasz je również w przypadku standardowego biegania.

Trochę inne właściwości mają Compressport Opaski kompresyjne na łydki R2 Oxygen. Ich główne zadanie polega na prawidłowym wentylowaniu ciała i regulacji jego temperatury. Efektywne parametry termoregulacyjne sprawiają, że nadają się do długich i wyczerpujących biegów ulicznych (maratonów, ultramaratonów), które często odbywają się przy bardzo wysokiej temperaturze i trudniej do zniesienia wilgotności powietrza. Rolą opaski R2 Oxygen jest zapewnienie mięśniom możliwie największej ilości tlenu, jaką są w stanie doprowadzić. Poza wykorzystaniem w czasie standardowego biegania, opaskę możesz założyć także na zawody triathlonowe.

Pamiętaj, że wymienione wyżej opaski występują w różnych wariantach kolorystycznych, a także rozmiarowych (w wersji dla kobiet i mężczyzn). Z tego względu na pewno dobierzesz coś dla siebie.

COMPRESSPORT Opaski kompresyjne na łydki R2 OXYGEN 2020 czarne

Stosowanie skarpetek biegowych Compressport – najważniejsze informacje

Drugim, bardzo przydatnym podczas wysiłkowego uprawiania sportu elementem kompresyjnym są skarpety. W ofercie marki Compressport dostępne są różnego rodzaju skarpetki biegowe wzmacniające mięśnie i wpływające na zmniejszenie uczucia zmęczenia nogi po wysiłku. Co warto wiedzieć o tej części asortymentu szwajcarskiego producenta?

Zalety stosowania skarpet kompresyjnych Compressport

Podobnie jak w przypadku opasek kompresyjnych skarpety pełnią niezwykle istotną rolę w uprawianiu sportu. Korzystnie wentylują stopę, zmniejszając jej temperaturę. Dbają też o regulację pod względem wilgoci. W trakcie biegu jesteś narażony na skutki uderzenia nogą o podłoże, które mogą przekładać się na późniejsze urazy. Skarpety są świetnym elementem absorbującym ruch biorącym na siebie różnego rodzaju drgania.

Jakie modele skarpet kompresyjnych będą dla Ciebie najlepsze?

Zacznijmy od modelu Compressport Skarpety kompresyjne Full Socks Oxygen Race. Te skarpety pełnią rolę dotleniającą organizm. Mają bardzo rozbudowane właściwości termoregulacyjne i efektywną wentylację. To sprawia, że nadają się idealnie do wykorzystania podczas różnego rodzaju biegów ulicznych – od 5 km po ultramaratony. Skarpety te (w połączeniu z opaską R2 Oxygen) zapewnią mięśniom ogromną ilość tlenu niezbędnego do osiągania satysfakcjonujących rezultatów.

COMPRESSPORT Skarpety kompresyjne FULL SOCKS OXYGEN RACE 2020 białe

W innym kierunku rozwijane są Compressport Skarpety kompresyjne Full Socks Run. Ich głównym zadaniem jest pochłanianie wstrząsów, stabilizacja nogi, ale też jej dobre dotlenienie. Full Socks Run to niezwykle uniwersalne skarpety nadające się świetnie do biegania po ulicy i w terenie – niezależnie od stopnia zaawansowania danego biegu.

Pamiętaj, że Compressport w kolekcji skarpet wypuściło różne wersje kolorystyczne, a także ubrania dostosowane do potrzeb kobiet i mężczyzn. Wszystkie modele charakteryzują się jednak nadzwyczajną trwałością, efektywnością podczas startu i wzmacnianiem pracy mięśni, ścięgien czy stawów.

Jak na dłoni widać, że odzież kompresyjna marki Compressport jest idealna dla początkujących, średnio zaawansowanych i profesjonalnych sportowców, którzy cenią bezpieczeństwo swojego ciała i efektywność startu na różnych dystansach. Warto mieć w swojej szafie różne rodzaje elementów Compressport, aby dobrać je w zależności od potrzeb – do dłuższych biegów po górach elementy absorbujące drgania, a w przypadku tradycyjnego, ulicznego joggingu akcesoria z właściwościami termoregulacyjnymi.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel