Jesień w ruchu - propozycje kurtek do biegania!

2018-10-05
Jesień w ruchu - propozycje kurtek do biegania!
Jesień to pora, kiedy pojawiają się pierwsze chłody i często pada deszcz. Jednak dla człowieka aktywnego nie ma to znaczenia – treningi przeprowadza się przez cały rok! Ze względu na coraz niższe temperatury należy wprowadzić do odzieży cieplejsze elementy i zadbać o buty odpowiednie na jesienne chlapy. Niezbędna będzie także kurtka – jakie powinna mieć cechy, aby optymalnie spełniać swoje zadanie?

 

Kurtka do biegania – pożądane właściwości


Kurtka biegowa musi mieć kilka właściwości, aby umożliwić swobodne, jesienne przebieżki. Materiał jej wykonania powinien cechować się lekkością, a zarazem wytrzymałością i odpowiednią izolacją cieplną, równocześnie umożliwiając swobodny przepływ powietrza. Nie zapominajmy także o tym, że kurtka dla biegacza musi chronić przed kaprysami pogody, a więc dobrze, aby była wykonana z materiału wodoodpornego. W ofercie TriCentre można znaleźć szeroki wybór kurtek spełniających powyższe wymagania. Oto wybrane przykłady, obrazujące, jak powinna wyglądać solidna kurtka na jesień dla biegacza!

COMPRESSPORT Thunderstorm 10/10 Jacket - Black Edition 10 2018 – kurtka uznanego producenta, wykonana z w pełni wodoodpornego i oddychającego materiału. Powinna sprawdzić się w deszczu, przy niskich temperaturach i gdy wieją silne wiatry. Specjalna membrana zapewnia wentylację przy jednoczesnym ocieplaniu, co znacznie wpływa na komfort treningów. Wyposażona w kaptur, dzięki czemu może ochronić przed niekorzystną aurą również głowę. Na przedzie została wyposażona w zamykaną kieszonkę, co umożliwia wygodne schowanie smartfona czy odtwarzacza mp3 i umilenie sobie biegów ulubioną muzyką. Kurtka Thunderstorm jest jednym z hitów tego sezonu!

kurtka biegowa compressport

RONHILL Infinity Nightfall – kurtki tego producenta dostępne są w wersjach męskich i damskich. A dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Przede wszystkim dlatego, że wykonano je z materiału Aqualite, który cechuje wysoki poziom oddychalności oraz wodoodporności. Ponadto wyposażone zostały w kaptur z lekko wysuniętym daszkiem, osłaniający twarz przed ściekająca w czasie opadów wodą. Rękawy jak i dół kurtki zostały przedłożone dla lepszej ochrony, dodatkowo wykończone są elastycznym ściągaczem w celu umożliwienia lepszego dopasowania. W newralgicznych miejscach kurtki umieszczono wstawki odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo i widoczność po zmroku.

kurtki biegowe ronhill

ZEROD GHOST ULTIMATE JACKET - kurtka treningowa wykonana z materiałów najwyższej jakości. Przy jej produkcji zastosowano m.in. plastry neoprenowe oraz siateczkowane wkładki, a w okolicach przedramion umieszczono hydfrobowe panele. Dzięki temu nawet podczas opadów wilgoć nie dostaje się do środka, a równocześnie zapewnione jest ciepło i wentylacja. Do tego wszystkiego kurtka biegowa Zerod jest niezwykle lekka, co dodatkowo zwiększa komfort jej użytkowania.

kurtki biegowe zerod

 

COMPRESSPORT HURRICANE WIND STORM – kurtka biegowa na jesień, która powinna zadowolić nawet najbardziej wybrednych! Wykonana z materiału typu windstopper, który mimo swojej niewielkiej wagi chroni przed nawet najsilniejszym wiatrem, izolując od przenikającego chłodu, a zarazem umożliwiając wentylację. Zaprojektowana tak, aby nie ograniczać ruchów ciała i wspierać w najbardziej ekstremalnych warunkach. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są dziurki na palce w rękawach, które zapobiegają ich podwijaniu. Dla większego komfortu wyposażona została w poprzeczny suwak. Ergonomiczny kaptur ma daszek, co znacznie ułatwia treningi podczas opadów.

kurtka biegowa compressport

Te trzy kurtki to tylko przykłady z bogatej oferty sklepu triathlonowego TriCentre, w której znajdziesz kurtki biegowe dla kobiet i mężczyzn na jesień! Sprawdź pozostałe już dzisiaj!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel