Jesienna kolekcja Altra Running 2018!

2018-10-09
Jesienna kolekcja Altra Running 2018!
Jesień obfituje w nowości dla biegaczy – zadbała o nie także marka Altra. Amerykański producent obuwia opartego o ZeroDrop® i wykonanego w autorskiej technologii FootShape® przygotował kolejną kolekcję butów biegowych. Co oprócz zawsze zerowego dropu wymuszającego naturalne bieganie ze śródstopia oraz poszerzonej cholewce zapewniającej prawidłowe ułożenie stopy na podłożu można odkryć w nowych modelach?

Altra Escalante 1.5


Szosowy bestseller marki Altra - buty do biegania Escalante 1.5 przedstawia się w odświeżonym designie. Grubość podeszwy wynosi 24 mm, dzięki czemu obuwie sprawdzą się zarówno na treningach, jak i podczas startów na dystansach do półmaratonu włącznie. Sama podeszwa została wykonana z wytrzymałej pianki Ego. Ma ona sprężyste właściwości, co zapewnia biegaczowi dobre odbicie od podłoża i gwarancję stabilności przy każdym kroku. Dzięki temu buty biegowe Altra, mimo swojej niezbyt grubej warstwy, są wygodne i amortyzują wstrząsy powstałe przy uderzeniu stopy o podłoże.

buty do biegania escalante 1.5

Altra Torin Knit 3.5


Pozostając w temacie modeli na asfalt, jednak na dłuższe dystanse, odpowiednią propozycją będą buty biegowe Torin Knit 3.5. Ta propozycja posiada podeszwę o grubości 28 mm podeszwę, co zapewnia bardzo dobrą amortyzacją przy dłuższych wybieganiach.. W porównaniu do swojego poprzednika – wersji 3.0 – cholewka obuwia została wykonana w technologii Knit, czyli jest całkowicie tkana. W związku z tym biegacz ma odczucie jeszcze lepszego dopasowania, co przekłada się na pewność podczas wysiłku. Najnowsze buty biegowe marki Altra, a w zasadzie ich podeszwa, zostały dodatkowo wyposażone w technologię A-Bound. Dzięki temu można oczekiwać większej energii przy każdym odbiciu stopy.

buty biegowe torin knit 3.5

Altra Lone Peak 4.0


Ten model, w zestawieniu z poprzednim, uległ największej przemianie zarówno w kwestii wyglądu, jak i technologii. Przede wszystkim, zmieniona została podeszwa, choć jej grubość niezmiennie wynosi 25 mm. Bieżnik tych butów ma kosteczki TrailClaw, co przekłada się na większą przyczepność, a ich właściwe rozstawienie na podeszwie gwarantuje stabilniejsze trzymanie na błotnistym terenie. Ten aspekt bardzo dobrze przekłada się na ogólną przyczepność. Sam bieżnik z kolei został oparty na gumie MaxTrac, dlatego biegacz cieszy się lepszą trakcją oraz wytrzymałością. W porównaniu z poprzednią wersją, nowe obuwie posiadają wkładkę StoneGuard. Lżejsza, bardziej elastyczna i przede wszystkim anatomicznie dopasowana do stopy zapewnia większy komfort dla stóp. Ponadto, buty biegowe Lone Peak 4.0 zyskały lepszy, bardziej przyjazny (opinia TriCentre – przyp. red. :)) design, dlatego szczególnie polecamy je zawodnikom wybierającym lasy oraz szutry.

buty do biegania lone peak 4.0

Altra Olympus 3.0


Najbardziej amortyzowany (grubość podeszwy – 33 mm) trailowy model marki Altra prezentuje się bardzo okazale. W zestawieniu z poprzednią wersją na uwagę zasługuje poszerzenie w okolicach pięty. Ta zmiana pozwala na bardzo dobre dopasowanie i lepsze przyleganie w okolicach śródstopia, co przekłada się na większy komfort i stabilność. Buty do biegania Olympus 3.0 posiadają elastyczną i responsywną podeszwę środkową ze względu na technologię InnerFlex wzmacniającą naturalność podczas biegu. Podobnie jak we wcześniejszym modelu 2.5 całość podeszwy została oparta o Vibram. Przekłada się to na maksymalną stabilność oraz przyczepność buta do podłoża. Model ten sprawdzi się znakomicie także podczas zbiegów i na skałkach, co w połączniu z dużą amortyzacją gwarantuje najlepsze wsparcie na ultrawyzwaniach. Mimo swojej grubości najnowsza propozycja wciąż pozostaje bardzo lekka i waży zaledwie 303 g (przy rozmiarze 44.5).

buty biegowe olympus 3.0Zobacz całą ofertę butów do biegania sklepu Tricentre!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel