Kąpielówki czy szorty? Najciekawsze stroje pływackie dla mężczyzn

2018-10-25
Kąpielówki czy szorty? Najciekawsze stroje pływackie dla mężczyzn

Kąpielówki czy szorty? Zdania na temat tego, co jest lepsze do pływania, są mocno podzielone. Jest to jeden z tematów, w którym każda ze stron ma swoje racje i zarzuty dla strony przeciwnej. Czy da się ustalić obiektywnie, które bardziej nadadzą się do pływania relaksacyjnego, które do zawodów pływackich (w tym triathlonu), a które do tego, aby po prostu dobrze wyglądać? Przyjrzyjmy się zaletom zarówno jednych, jak i drugich.

Kąpielówki – dla kogo?


Kąpielówki polecane są przede wszystkim tym panom, którzy mają dobrą sylwetkę. Pozwalają na wyeksponowanie płaskiego brzucha i zgrabnych ud, zapewniając równocześnie wygodę. Jakie mają zalety? Profesjonalne kąpielówki oferują więcej niż zwykłe, sprzedawane w sklepach stacjonarnych. Na przykład ZEROD BRIEFS RAVENMAN – wykonano je z poliestru, czyli materiału idealnie przylegającego i dopasowującego się do ciała, który jest także odporny na działanie chemii basenowej oraz chloru. Ich faktura sprawia, że opór wody jest niższy, co ułatwia pływanie. Inne kąpielówki od tego producenta, BRIEFS WINGS, przeznaczone są dla intensywnie ćwiczących mężczyzn. Mają takie same cechy, ale materiał jej dodatkowo wzmocniony, dzięki czemu są bardziej odporne na zużycie.

kąpielówki zerod

Kąpielówki to nie tylko wygoda, ale i estetyka – odpowiednio dobrany fason, wzór i kolor sprawi, że mężczyzna będzie prezentować się w nich po prostu dobrze.

Szorty – jakie mają zalety?


Szorty cenione są przez panów za wygodę i uniwersalność – będą pasować zarówno osobie, która od dawna trenuje, jak i tej, która dopiero zaczyna uprawiać sport. Szorty dzielimy na dwie kategorie: długie (tzw. „surferskie”) oraz krótkie. Długie polecane są przede wszystkim do plażowania, w wodzie ustępują krótkim, które stawiają mniejszy opór. Niektóre są tak krótkie, że na upartego można je zaklasyfikować do kąpielówek – jak na przykład szorty ZEROD TRUNKS SPACE. Skoro już o tym modelu mowa, warto zauważyć, że wszystkie krótkie szorty ZEROD są dedykowane intensywnym treningom, zaś wykonanie z poliestru sprawia, że można w nich swobodnie ćwiczyć w basenie – są odporne na chlor i środki chemiczne. Jednak uwaga – na niektórych basenach w Polsce nie można pływać w szortach. Takie zakazy budzą spore kontrowersje, jednak nie wszędzie się je spotyka. Na pewno nie będzie problemu z zabraniem szortów przy relaksacyjnym wyjeździe nad wodę lub podczas zawodów.

szorty pływackie zerod

Podsumowując – kąpielówki polecamy tym panom, którzy nie wstydzą się swojej budowy ciała i chcą intensywnie pływać. Szorty są z kolei uniwersalne – doskonale sprawdzą się zarówno w samej wodzie, jak i podczas wypoczynku nad nią. W naszym sklepie znajdują się zarówno jednej, jak i drugie, co pozwoli wybrać najlepsze pod kątem swoich potrzeb!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel