Komfort biegania – nasze propozycje skarpetek dla biegaczy

2018-03-06
Komfort biegania – nasze propozycje skarpetek dla biegaczy
Podczas biegania ważne są nie tylko prawidłowo dobrane buty, ale również to, by na stopach mieć odpowiednie skarpetki. Bez nich po prostu nie da się w pełni wykorzystać możliwości dawanych przez nowoczesne obuwie sportowe. Jakie warunki powinny spełniać dobre skarpetki dla biegaczy?

Dobre skarpetki dla biegaczy – cechy


Podczas biegania stopa poci się, a więc pierwszą niezbędną rzeczą w skarpetach dla biegacza jest odpowiednia wentylacja. Nieważne czy biegamy treningowo, czy akurat bierzemy udział w zawodach – stopa nie tylko poci się, ale również puchnie, a więc skarpetki powinny być elastyczne. Trzeba jednak znaleźć takie, które nie będą zsuwać się w trakcie ruchu. Może skutecznie zepsuć to trening, a podczas zawodów znacznie wpłynąć na osiągany wynik. To jeszcze nie wszystko! Oprócz wymienionych cech dobre skarpetki dla biegaczy powinny mieć umiarkowany poziom amortyzacji i wzmocnioną część piętową.
Jak widać – wymagań w kwestii skarpet dla biegaczy jest sporo. Oto kilka przykładowych modeli, które warto polecić zarówno początkującym, jak i biegaczom mającym za sobą udział w kilku zawodach. Oczywiście, należy także pamiętać o tym, że na cieplejsze miesiące powinno zakładać specjalne skarpetki-stopki, a w chłodniejszych – skarpetki dłuższe. Na szczęście nie ma problemów ze znalezieniem odpowiednich dla siebie na każdą porę roku! Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Propozycje skarpetek dla biegaczy


Blister Resist Quarter to skarpetki marki Balega, które można polecić każdemu, a zwłaszcza osobom ze stopami skłonnymi do otarć i odcisków. Powstały z połączenia wełny moherowej oraz syntetycznego włókna Drynamix. W efekcie moher chłodzi latem i grzeje zimą, a o każdej porze roku Drynamix odprowadza wilgoć ze stopy. Skarpetki Blister Resist Quarter są bezszwowe, a gęsto tkana podeszwa daje duży stopień amortyzacji, co eliminuje ryzyko powstanie nieprzyjemnych otarć.

Enduro V Tech Quarter to również propozycja Balega. Zostały stworzone z elastanu, dzięki czemu są niezwykle elastyczne, a specjalny system V Tech wspiera łuk stopy, zapewniając idealny krój. Dzięki temu te skarpetki dla biegaczy nie są ani za ciasne, ani za luźne. Na podeszwie wpleciono specjalną, pluszową tkaninę, która chroni i amortyzuje. W tym samym celu powstało wzmocnienie na pięcie oraz dużym palcu.

Hidden Comfort to skarpetki-stopki, które przydadzą się zwłaszcza podczas ciepłych dni. Powstały z technologicznie ulepszonego elastanu, dzięki czemu perfekcyjnie dopasowują do stopy, a wplecenie tkaniny Mesh umożliwia wydajną wentylację. Nie musisz obawiać się, że podczas biegu zsuną z pięty, psując start lub trening. Na pięcie znajduje się specjalnie zaprojektowana klapka, która skutecznie zapobiega takim sytuacjom!

Ostatnia proponowana para to skarpetki do biegania Silver. Posłużą zawodowcom, dla których ważny jest każdy ułamek sekundy. Dzięki kompresji na śródstopiu wpływają pozytywnie na krążenie krwi. Wykonane zostały z użyciem włókna Silver –Jego nitki zawierają aktywne srebro, dające ochronę antybakteryjną oraz usuwające nieprzyjemne zapachy – oraz wspomnianego już włókna Drynamix dbającego o odprowadzanie wilgoci. Aby ryzyko odcisków palców stopy zostało zminimalizowane, część palcowa jest ręcznie tkana.

Te cztery przykłady pokazują, że wybór skarpetek do biegania jest olbrzymi i każdy znajdzie w nim coś dla siebie!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel