Maski antysmogowe i ochronne - do biegania, na rower i na co dzień

2020-10-22
Maski antysmogowe i ochronne - do biegania, na rower i na co dzień

Maski antysmogowe są bardzo często widywane na ulicach miast w okresie jesienno-zimowym. Chcąc chronić się przed zanieczyszczeniami i innymi drobnoustrojami unoszącymi się w powietrzu, coraz więcej osób decyduje się właśnie na produkty tego typu. O tym, jak dużym zainteresowaniem cieszą się maski, świadczy fakt, że otrzymujemy mnóstwo pytań o konkretne modele poszczególnych marek. W ofercie sklepu biegowo-triathlonowego TriCentre.pl znajdą się maski antysmogowe Respro i Ozone oraz maski ochronne Buff. Czym charakteryzują się poszczególne produkty?

Maski antysmogowe – na co zwracać uwagę?

Jazda na rowerze czy też bieganie jesienią wymuszają stosowanie dodatkowej ochrony przed zanieczyszczeniami z powietrza. Kluczowym aspektem jest dopasowanie maski antysmogowej do twarzy. Dzięki temu użytkownik uniknie wdychania nieprzefiltrowanego powietrza, tym samym zmniejszając ryzyko dostania się do organizmu drobnoustrojów. Produkt powinien dobrze przylegać do twarzy, gwarantując swobodne oddychanie i tym samym większe bezpieczeństwo.

Nie mniejsze znaczenie mają zastosowane filtry. Maski dla biegaczy mają za zadanie chronić m.in. przed lotnymi związkami organicznymi, dymem papierosowym, a także wyłapywać cząsteczki pyłów zawieszonych (PM2,5 czy PM10). Im bardziej zaawansowane filtry, tym produkt bardziej chroni płuca przed wdychaniem szkodliwych mikroelementów.

Maski antysmogowe Respro

Produkty tej marki to najbardziej zaawansowane technologicznie maski antysmogowe na rower i do biegania w naszej ofercie. Wśród kilku dostępnych artykułów warto wyróżnić Respro Cinqro CE. To model najwyższej jakości, w którym zastosowano innowacyjne zawory typu Powa Elite stworzone z myślą o optymalnym przepływie powietrza. Co bardzo ważne, ta maska antysmogowa jest zgodna z najnowszymi rozporządzeniami Unii Europejskiej i posiada wszelkie certyfikaty świadczące o skuteczności działania i wykorzystaniu zaawansowanych technologii dla zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa. W odróżnieniu od innych modeli Cinqro CE posiada aż 2 filtry wymienne – filtr submikronowy CE HT-250 Hepa-Type oraz filtr kombinacyjny z warstwą aktywnego węgla DACC. Łącząc to wszystko w jedną całość, maski antysmogowe dla biegaczy i kolarzy marki Respro doskonale filtrują drobnoustroje, charakteryzują się najwyższymi, potwierdzonymi standardami i gwarantują swobodę bezpiecznego oddychania. Jeśli ktoś zastanawia się w czym biegać jesienią bądź jeździć na rowerze, warto ze szczególnym zainteresowaniem pochylić się nad tą propozycją dostępną w TriCentre. Więcej informacji o tym konkretnym modelu znajdziesz TUTAJ.

Maski ochronne Buff

Marka słynie przede wszystkim z kultowych chust wielofunkcyjnych znanych światkowi biegaczy i kolarzy. Są to produkty dobrze chroniące przed, np. chłodem w jesienno-zimowym okresie, ale warto wiedzieć, że w ofercie znajdują się także maski dla biegaczy i kolarzy. Sztandarowy model, czyli Buff Filtered Mask jest wyposażony w filtr cechujący się filtracją biologiczną na poziomie 98%. Sama kieszeń na filtr jest wykonana przy zastosowaniu trójwarstwowej antybakteryjnej technologii HeiQ Viroblock NPJ03. Maska ochronna do biegania jest wykonana z przewiewnej tkaniny Coolnet UV – wspomniane wcześniej chusty wielofunkcyjne także są z niej uszyte. Dobrze dopasowuje się do twarzy i dzięki temu gwarantuje pełen komfort przy jednoczesnym zapewnieniu właściwej ochrony. Maski ochronne do biegania i jazdy na rowerze marki Buff to wysoka jakość w bardzo przystępnej cenie. Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz TUTAJ.

Maski antysmogowe Ozone

Nie bez powodu był to jeden z naszych absolutny bestsellerów na przełomie marca i kwietnia 2020. Rozpoczynająca się wówczas pandemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że mnóstwo biegaczy i kolarzy poszukiwało produktu, który pozwoli im utrzymać reżim sanitarny i tym samym zapewni możliwość swobodnego odbycia treningu. Niewątpliwie, najważniejszą cechą tych masek dla biegaczy i kolarzy jest obecność węglowego filtra N95 (składającego się z cząstek węgla aktywnego), a także filtrów hamujących drobnoustroje – PM10 i PM2,5. Zatrzymują nawet cząstki wielkości μm. Maski antysmogowe Ozone Casual świetnie sprawdzą się noszone zarówno na co dzień, jak i w czasie aktywności fizycznej. Oprócz tego, że dobrze chronią przed smogiem, pyłami i zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi (np. bakterie i wirusy), to są także bardzo wygodne i świetnie dopasowują się do twarzy. Chcąc dowiedzieć się więcej o maskach antysmogowych do biegania i na rower Ozone, warto sprawdzić je TUTAJ.

Maski antysmogowe a ochrona przed koronawirusem

Koronawirus COVID-19 w dalszym ciągu rozprzestrzenia się na świecie, z czym związane są kolejne obostrzenia wprowadzane przez poszczególne kraje. Utrzymywanie reżimu sanitarnego w naszym kraju odbywa się m.in. poprzez zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Śmiało można wykorzystywać w tej sytuacji maski antysmogowe Repsro lub Ozone bądź maski ochronne Buff. Szczelnie dopasowana maska antysmogowa nie przepuszcza zanieczyszczeń z zewnątrz, dając tym samym pełniejszą ochronę niż zwykła maseczka chirurgiczna. Produkty te można więc stosować zarówno podczas wysiłku, jak i codziennego przemieszczania się. Sprawdź nasze maski antysmogowe dla biegaczy i kolarzy i w pełni zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo przy okazji każdego wyjścia z domu.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel