Mięśnie w dobrej formie. Po co zakładać odzież kompresyjną?

2017-10-26
Mięśnie w dobrej formie. Po co zakładać odzież kompresyjną?
Odzież kompresyjna jest wymagana podczas zaawansowanych treningów. Tego typu ubrania zmieniają ucisk mięśni podczas wytężonej pracy. W efekcie następuje szybsze pompowanie krwi przez serce oraz ekspresowe wydalanie kwasu mlekowego z mięśni. Prowadzi to do szybszej regeneracji organizmu, bo jak wiadomo, to właśnie kwas mlekowy odpowiada za bóle mięśniowe i zakwasy. Jednak to nie wszystko... Odzież kompresyjna zapobiega powstawaniu mikrourazów. Wielu biegaczy i triathlonistów trenuje ze zwiększonym obciążeniem. Upływający czas do wymarzonego startu wymusza na niektórych zwiększenie intensywności treningów, a co za tym idzie podniesienie ryzyka doznania kontuzji. Okres regeneracji zmniejsza się, przez co nasz organizm ma analogicznie mniej czasu na poradzenie sobie z mikrourazami. Problem może rozwiązać stosowanie ubrań kompresyjnych.

Zacznij od zbroi. Wybierz koszulkę kompresyjnąOdpowiednia koszulka biegowa to fundament triathlonowego sukcesu. Prezentujemy znakomitą koszulkę kompresyjną Trail Tank V2 firmy Compressport. To wyjątkowy produkt, dzięki któremu poprawisz stabilizację pleców oraz zwiększysz respirację płuc podczas biegu. Poza tym, dzięki systemowi V-Neck unikniesz podrażnień szyi, natomiast technologia Spin-Control pomoże Ci utrzymać właściwą podstawę, więc unikniesz dodatkowych kontuzji. Specjalna dzianina ochroni Cię przed zimnem oraz wiatrem jednocześnie, zachowując maksymalną przepustowość powietrza. Ta koszulka świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach takich jak sprinty, biegi górskie, dłuższe intensywne wybiegania. Jest niezwykle uniwersalna - jej interdyscyplinarność sprawdzi się również w innych rodzajach sportów.


Wzmocnij nogi dzięki skarpetom kompresyjnymZarówno podczas jazdy rowerem, jak i biegu należy zadbać o nasze nogi. Niezbędne jest wygodne obuwie. Co więcej, należy zaopatrzyć się w specjalne skarpety, dzięki którym polepszysz swoje krążenie krwi w śródstopiu, wspomożesz łuk stopy czy poprawisz wentylację. Idealnym wyborem są skarpety kompresyjne Full Socks v2.1 firmy Compressport. Najważniejsza w jest w nich technologia poprawy krążenia krwi w nogach. To rozwiązanie zapobiega kontuzjom, mikrourazom oraz przyspiesza regenerację. Warto zaznaczyć, że takie zaawansowane skarpety znajdą również zastosowanie poza sportem. Jeżeli wykonujesz siedzącą pracę i doskwiera Ci puchnięcie stóp możesz ich używać w celu poprawy krążenia również poza treningami. Wbrew pozorom może to być dobry prezent dla każdego kto ma problemy z krążeniem krwi w nogach!
Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel