Najbardziej aerodynamiczne skarpetki techniczne - Aero Socks od Compressport

2022-03-29
Najbardziej aerodynamiczne skarpetki techniczne - Aero Socks od Compressport

Każdy triathlonista, niezależnie od poziomu zaawansowania, dąży do tego, by „urwać” cenne sekundy w walce o najlepszy czas. Dla zawodników poszukujących najbardziej aerodynamicznych rozwiązań Compressport stworzył nowe skarpetki techniczne. By mieć pewność, że faktycznie sprawdzą się na etapie kolarskim, przeprowadzono testy w tunelu aerodynamicznym. Aero Socks okazały się najbardziej aero, ponieważ gwarantują zysk aż do 9 watów!

Struktura włókna umieszczona z przodu ma za zadanie minimalizować opór powietrza. Za to samo odpowiada technologia Aero Dots. Dwa rzędy kropek 3D na boku redukują przepływ powietrza na końcach skarpet, co w rezultacie ma korzystny wpływ na jazdę przy dużych prędkościach. Lekki, strukturalny splot na powierzchni tkaniny pozwala na lepszą wentylację i odprowadzanie wilgoci.

Powiększenie w przedniej części zapewnia duży komfort użytkowania i zwiększą propriocepcję. Ponadto, innowacyjny splot włókien daje wsparcie tym większe, im większe jest tempo wysiłku. Elastyczne i kompresyjne włókna wokół łuku stopy dobrze oplatają stopę i stymulują powrót żylny. Połączenie dwóch technologii – 3D.dots i Flat.dots – amortyzuje uderzenia stopy o podłożę i sprawia, że skarpetki techniczne Compressport Aero Socks pewniej trzymają się w bucie. Te rozwiązania chronią przed tarciem i naciskami w okolicach ścięgna Achillesa.

Kolejną istotną zaletą produktu jest także delikatna mikrostymulacja odpowiadająca za poprawne krążenie krwi i „opóźnienie” uczucia zmęczenia. Sama wentylacja, dzięki zoptymalizowanemu przepływowi powietrza, jest ulepszona, a silikonowe wstawki na górze skarpety zapobiegają jej zsuwaniu się.

compressport skarpetki rowerowe
compressport skarpetki techniczne
skarpetki rowerowe compressport

Najważniejsze zalety:

• Innowacyjny splot strukturalny z przodu skarpety poprawia właściwości aerodynamiczne i zmniejsza opór przy wietrze bocznym lub przy wietrze czołowym
• Maksymalna termoregulacja i wentylacja dzięki lekkim panelom z siatki
• Lekki splot wokół stopy i łydki zapewnia niezrównane uczucie „drugiej skóry” i wyjątkowy komfort poprzez szybkie odprowadzanie potu i wilgoci

Więcej informacji na temat produktu COMPRESSPORT Skarpetki rowerowe AERO SOCKS biało-zielone.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel