Najlepsze czapki biegowe z daszkiem na lato

2020-08-19
Najlepsze czapki biegowe z daszkiem na lato
Podczas uprawiania sportu, szczególnie w upalny dzień, głowa jest jedną z najbardziej narażonych na działanie czynników zewnętrznych części ciała. Wysoka temperatura i grzejące słońce nie są do końca sprzymierzeńcami biegacza, dlatego o ochronę głowy należy koniecznie zadbać. Najprostsze i najpopularniejsze rozwiązanie to czapki biegowe, które od lat są nieodłącznym elementem letniego treningu. W sklepie biegowo-triathlonowym TriCentre.pl znaleźć można produkty wielu uznanych marek takich jak Compressport czy Buff. Które czapki do biegania są szczególnie warte polecenia?

Zerod Czapka biegowa Running Cap

Jeden z naszych największych bestsellerów francuskiej marki Zerod specjalizującej się w produkcji pianek i strojów do triathlonu. Czapka z daszkiem dla biegaczy jest wykonana z wysokiej jakości poliestru. Przewiewna tkanina zapewnia dobrą termoregulację i wymianę powietrza. Na uwagę zasługuje także jej lekkość i dobre dopasowanie do głowy. Produkt posiada także odblaskowe elementy z przodu dla zapewnienia lepszej widoczności wieczorową porą. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.

czapka biegowa zerod

Compressport Czapka biegowa z daszkiem Pro Racing Cap 2020

Produkt z tegorocznej kolekcji Compressport, który szybko zyskał dużą popularność. Do najważniejszych cech należy zaliczyć lekkość (27 g), przewiewność i dobrą oddychalność materiału. Elastyczny, zakrzywiony daszek chroni twarz przed słońcem, a dodatkowy pasek materiału gwarantuje ochronę przed spływaniem potu do oczu. Antybakteryjna i rozciągliwa tkanina dba o właściwe spasowanie z głową. Czapka do biegania tego typu występuje w kilku interesujących wariantach kolorystycznych. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

czapka biegowa compressport

Compressport Czapka biegowa z daszkiem Ice Cap Sun Shade

Ten towar dopiero niedawno pojawił się w ofercie marki. Compressport, przy współpracy z czołową ultrabiegaczką, Fernandą Maciel, stworzył produkt do zadań specjalnych przystosowany na najgorętsze upały. Szczególną uwagę zwraca dodatkowa kieszonka z tyłu, w którą można wrzucić kostki lodu dla ochłodzenia karku. Sama czapka do biegania jest bardzo lekka (20 g), dobrze wentylowana i pewnie leży na głowie. Dzięki swojemu zabudowanemu kształtowi chroni także wspomniany kark, szyję i potylicę. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

compressport czapka biegowa

Buff Czapka biegowa z daszkiem Pack Run Cap

Marka Buff słynie przede wszystkim z produkcji chust wielofunkcyjnych, jednak w swoim portfolio ma także czapki do biegania. Jedną z najciekawszych propozycji jest model wykonany z materiału Fastwick Extra Plus – do jego zalet należy lekkość, bardzo dobra oddychalność, przewiewność i szybkie odprowadzenie potu. Elastyczny daszek z poliuretanu pozwala się wyginać do góry, a potem bez problemu wraca na swoje miejsce. Czapka do biegania z daszkiem, dzięki technologii Silver, nie chłonie nieprzyjemnych zapachów i bakterii przy zachowaniu neutralności dla skóry dzięki aktywnym jonom srebra. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

czapka biegowa buff

Buff Czapka biegowa z daszkiem Run Cap

O tym produkcie można powiedzieć śmiało – klasyk wśród klasyków. Ta czapka do biegania jest bardzo często spotykana na trasach. Zawodnicy wybierają ten konkretny model przede wszystkim ze względu na lekkość, gwarancję dobrej wentylacji, wyprofilowany daszek i optymalne dopasowanie do twarzy ze względu na zastosowanie tkaniny Bi-Stretch Fabric. Produkt posiada odblaskowe wstawki dla zwiększenia bezpieczeństwa, a odprowadzenie potu i wilgoci przekłada się na większy komfort i wygodę nawet podczas intensywnego wysiłku. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

buff czapka biegowa

Ronhill Czapka biegowa Split Air-Lite Cap

Podstawowy model bardzo popularnej i cenionej brytyjskiej marki odzieży biegowej. Ronhill przygotował produkt, który będzie optymalnym wsparciem dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania. Posiada regulowany pasek z tyłu, jest wykonana z oddychającego materiału i waży 44 g. Co ważne, posiada składany daszek, dlatego bez problemu zmieści się, np. do kieszeni, gdy nie będzie już potrzeby, by jej używać. Czapka do biegania ma za zadanie dbać o termoregulację i wymianę ciepła, dlatego świetnie sprawdzi się nawet podczas upałów. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

czapka biegowa ronhill

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel