Najlepsze kosmetyki dla triathlonistów

2019-08-14
Najlepsze kosmetyki dla triathlonistów
Kosmetyki dla triathlonistów – odrębny gatunek kosmetyków, przystosowany dla ludzi aktywnych. Cechują się one właściwościami, jakich próżno by szukać w normalnych, a dedykowane są do stosowania nie tylko przed i po treningu, ale również w jego trakcie.

Jakie istnieją kosmetyki dla triathlonistów?

Wysokiej jakości kosmetyki dla triathlonistów to produkty, które - podobnie jak i zwykłe kosmetyki - można podzielić na kilka kategorii. Podział może przebiegać zarówno pod względem formy, jak i sposobu ich aplikowania. Dlatego w kosmetykach dla triathlonistów mamy zarówno żele i kremy, jak i sztyfty, balsamy, szampony, odżywki oraz stanowiące osobny dział akcesoria. Jeśli chodzi o kosmetyki używane w trakcie treningów, są one tak przemyślane, że niezależnie od tego, jaki używany jest strój do triathlonu, nie wywołują nieprzyjemnego uczucia lepkości oraz tłustości skóry. Dlatego ich aplikowanie niesie ze sobą konkretne korzyści bez zmniejszania komfortu treningu. Sklep triathlonowy Tricentre ma w swojej ofercie takie kosmetyki, jak:
  • kremy dla kolarzy – ich zadaniem jest ochrona przed otarciami i podrażnieniami, które mogą powstać w wyniku pocenia się w miejscach kontaktu ciała z odzieżą lub siodełkiem. Posiadają różnego rodzaju właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Specjalnie dobrane składniki sprawiają, że krem doskonale nadaje się do ochrony i pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, a niektóre z nich można stosować nawet na popękaną skórę;

  • żele – tutaj można znaleźć zarówno chłodzące, jak i rozgrzewające oraz innego zastosowania. W pierwszym przypadku mają wspomagać krążenie krwi i rozluźniać mięśnie, równocześnie zapewniając uczucie przyjemnego chłodu. Zalecane zwłaszcza po treningu, gdy ciało jest zmęczone. Żele rozgrzewające mają – zgodnie z nazwą – chronić przed zimnem i wilgocią, a równocześnie wspomagać krążenie krwi. Niektóre z nich, jak np. SPORTSBALM żel łagodnie rozgrzewający, potrafią również wpływać na spowalnianie produkcji kwasu mlekowego w mięśniach, co redukuje poczucie zmęczenia. Wspomniane żele „innego zastosowania” przeznaczone są pod prysznic i mają za zadanie regenerację zmęczonego treningiem lub zawodami ciała;


  • sztyfty – kosmetyki w sztyfcie dzielą się pod względem działania tak samo, jak żele, mogą mieć również właściwości podobne do kremów dla kolarzy; ze względu na swoją formę są jednak dla wielu osób wygodniejsze w aplikacji. To, czy wybierze się krem, żel czy sztyft, zależy tylko od indywidualnych preferencji każdego użytkownika;

  • szampony i odżywki do włosów – co odróżnia zwykłe kosmetyki od ich wersji dedykowanych triathlonistom? Przede wszystkich obecność substancji mających zneutralizować składniki chemiczne znajdujące się w basenach, a przede wszystkim chlor. Niektóre z nich, jak SBR TriSwim Summer Edition, mają bardzo zaawansowane formuły. Produkt ten składa się z pięciu aktywnych składników, odpowiadających za pozbycie się szkodliwych substancji chemicznych, które pozostają we włóknach włosów po wyjściu z wody. Ponadto obecność witamin A i E oraz prowitaminy B5 pomagają zwiększyć objętość, a aloes odpowiada za regenerację i nawilżenie, co przyniesie ulgę zniszczonej skórze głowy, która po basenie może być przesuszona. Odżywki do włosów mają z kolei składy tak dobrane, aby pomóc włosom w odzyskaniu blasku i ich wzmocnieniu po kontakcie z chlorem i innymi substancjami.


  • akcesoria – w tej kategorii klasyfikujemy wszystkie dodatki, które nie są kosmetykami, ale mają za zadanie pomóc osobom ćwiczącym. Ta szeroka kategoria obejmuje między innymi specjalne preparaty do dezynfekcji butów czy akcesoria do używania w trakcie treningów. Za przykład tych ostatnich można podać chusteczki przeciw parowaniu FOGGIES. Dedykowane są pływakom do czyszczenia gogli. Usuwają nie tylko parę, ale również nagromadzone na soczewkach osady. W przeciwieństwie do środków w formie aerozolu, czyszczą one powierzchnię soczewek zbierając zabrudzenia powstałe w skutek normalnego ich użytkowania i jednocześnie nakładając i uzupełniając warstwę przeciwmgielną. Każda chusteczka może być użyta 5-6 razy, dzięki czemu zakup opakowania jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Sklep triathlonowy TriCentre oferuje bardzo szeroki wybór kosmetyków w niezwykle korzystnych cenach. Jeśli masz już strój do triathlonu, pomyśl również o kosmetykach – zdziwisz się, jak pozytywnie może wpłynąć ich stosowanie na codzienne treningi oraz udział w zawodach! Już dzisiaj zapoznaj się z pełną ofertą TriCentre.pl.
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixel