Najlepsze stroje pływackie dla kobiet i mężczyzn

2018-02-09
Najlepsze stroje pływackie dla kobiet i mężczyzn
Jaki strój pływacki wybrać, aby czuć się w nim najlepiej? Zawsze, gdy przychodzi o zakupu, człowiek staje przed licznymi wyborami – w przypadku pań pierwszym będzie zadecydowanie czy ma być to strój jedno-, czy dwuczęściowy. Dopiero potem przechodzi się do takich kwestii jak materiał wykonania, kolor czy wzornictwo. Podpowiemy tutaj zarówno paniom, jak i panom zainteresowanym triathlonem warte ich uwagi stroje pływackie.

Stroje dla kobiet


Strój kąpielowy damski Athletic Tropical to propozycja dla aktywnych kobiet, które szukają stroju jednoczęściowego. Produkt renomowanej marki ZeroD został wykonany ze specjalnej tkaniny, na którą składa się w 53% poliester PBT i w 47% poliester. Jest ona odporna na działanie chloru oraz innych chemicznych środków uzdatniania wody, więc bez problemu możesz ćwiczyć w nim na każdym basenie. Przemyślany krój sprawia, że ma się pełną swobodę ruchów, a wyższe przycięcie przy nogach zapewnia optymalne dopasowanie do ciała.

Inna propozycja od ZeroD to strój kąpielowy damski dwuczęściowy Graphic Ruby. Wykonany został z tego samego materiału co Athletic Tropical. Górna część ma paski połączone pomiędzy łopatkami, a dół jest średnio docięty, dzięki czemu można go dopasować i uchronić się przed zsunięciem się z ciała w trakcie, np. nurkowania. Odporność na działanie substancji basenowych - przede wszystkim chloru – pozwala na utrzymanie tkaniny na niezmiennym poziomie jakości.

strój kąpielowy damski jednoczęściowy zerod spodenki do pływania

Stroje dla panów


Spodenki pływackie BOXERS to stuprocentowy poliester odporny na chemię basenową oraz słoną wodę – dzięki temu można korzystać z nich zarówno na plaży, jak i basenie. Ponadto, doskonale dopasowują się do ciała, zapewniając pełną swobodę ruchów oraz wygodę. Dostępnych jest kilka wpadających w oko wersji kolorystycznych. Nie tylko świetnie się w nich pływa, ale i dobrze wygląda!

Szorty do pływania TRUNKS Bordeaux


Jeśli mężczyzna preferuje coś dłuższego, wówczas warto polecić kąpielówki TRUNKS Bordeaux. One również wykonane są z odpornego na działanie środków basenowych poliestru, dzięki czemu idealnie dopasowują się do budowy anatomicznej oraz są wyjątkowo odporne na wszelkie uszkodzenia. Odpowiednia faktura materiału pomaga w pływaniu – dzięki niej opory w wodzie są niskie.

strój pływacki blueseventy

Strój pływacki PZ4TX Swimsuit


Do startów w zawodach warto polecić ten właśnie strój stworzony przez znaną i cenioną markę Blueseventy. Wykonany z materiału hydrofobowego minimalizuje opory w wodzie oraz doskonale przylega do ciała bez ograniczania ruchów. Wszystkie łączenia materiału są klejone, a nie szyte, co zwiększa komfort i wytrzymałość jednocześnie redukuje ryzyko wystąpienia otarć. Odbijająca promieniowanie UV oddychająca tkanina na plecach pozwala odpowiednio regulować temperaturę ciała w trakcie wysiłku. Strój jest w pełni zgodny z wymaganiami WTC (World Triathlon Corporation), co pozwala na jego stosowanie w sytuacjach, kiedy zakazane jest korzystanie z pianki neoprenowej. Swimskin dodatkowo zabezpiecza ciało poprzez odporny materiał kompresyjny na całej swojej długości.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel