Nowe modele wkładek Currex

2021-03-03
Nowe modele wkładek Currex

W naszej ofercie pojawiły się kolejne modele wkładek Currex. Oprócz już znanych modeli dla biegaczy i kolarzy, rozszerzyliśmy asortyment o wkładki przeznaczone do narciarstwa i trekkingu. Co warte uwagi, wśród nowości znajdzie się również najbardziej profesjonalny model wkładek biegowych – Currex Run Expert.

Wkładki do butów trekkingowych Currex Hike Pro

To model dedykowany dla butów turystycznych, trekkingowych, górskich oraz do użytku na co dzień. Currex Hike Pro doskonale pasują również to butów typu sneakers. Głównym zadaniem wkładek do butów trekkingowych jest zapewnienie wygody podczas całodziennych wędrówek z ciężkim plecakiem. Wkładki doskonale amortyzują wstrząsy, a dzięki optymalnemu stosunkowi między grubością a miękkością zapewniają komfort nawet w ciężkich i sztywnych butach. Dodatkowo, wkładki poprawiają dopasowanie stopy, a silikonowe wypustki zapobiegają przesuwaniu się stopy w bucie, co jest szczególnie ważne podczas zejść. Wkładki Currex jako jedyne na rynku posiadają system DAT odpowiedzialny za dynamiczne wsparcie w fazie ruchu. Oddziałuje na łuk stopy i zawarte tam receptory. Oprócz poprawy komfortu redukuje uczucie zmęczenia stóp i całego ciała.

Wkładki do butów narciarskich Currex Edge Pro

To model dedykowany dla wszystkich fanów sportów zimowych. Currex Edge Pro doskonale sprawdzą się do użytku z burtami narciarskimi, snowboardowymi, skitourowymi i, co ciekawe, z butami do gry w golfa. Głównym zdaniem wkładek jest utworzenie stabilnego i wygodnego łącznika między stopą a butem. Poprawiają dopasowanie stopy do buta i zapewniają stabilność nogi w bucie nawet podczas dynamicznych ruchów. Ich wielowarstwowa struktura zapewnia miękkość i wygodę oraz dobre pochłanianie wstrząsów i wibracji. Co ważne, wkładki do butów narciarskich Currex również oferują dynamiczne wsparcie łuku stopy – system DAT. Odpowiada on za stymulację i wsparcie łuku stopy podczas ruchu. Poprawia to komfort, minimalizuje uczucie zmęczenia stóp i mięśni, a w rezultacie całego ciała.

Wkładki do butów biegowych Currex Run Expert

To drugi – oprócz modelu Run Pro – model wkładek przeznaczonych do obuwia biegowego. Posiadają one zerowy drop, są lekkie i posiadają możliwość docięcia w zakresie 1 cm w wypadku, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystko to predysponuje je do używania praktycznie z każdymi butami biegowymi bez zaburzania ich właściwości. Wkładki Currex jako jedyne na rynku posiadają system DAT – odpowiadający za dynamiczne wsparcie łuku stopy podczas ruchu. Dodatkowo, ich wielowarstwowa konstrukcja sprawia, że doskonale amortyzują wstrząsy i zapewniają dynamikę odbicia. Najważniejsza różnica między modelami Run Expert a Run Pro to system Neuo-Dots-Gel. Są to silikonowe wypustki umieszczone w okolicy pięty. Zapobiegają one przesuwaniu się stopy w bucie i zapewniają jeszcze lepszą stabilność. Druga z nich to podobne wypustki Fast-Gel-Dots umieszczone pod dużym paluchem. Działając stymulująco, poprawia priocepcję i wpływa na lepsze czucie podłoża oraz w rezultacie mocniejsze i szybsze wybicie.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel